mala watpliwosc

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
hmmm nie wiem czy to dobry dzial ale chyba tak :)
od paru dni zastanawiam sie nad tym czy homoseksualista moze zostac ksiedzem? :mruga: wiem ze dziwne jest to pytanie ale kazdy kogo pytam mowi co innego :p wiec moze wy mi odpowiecie :D
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
mi sie wydaje,ze nie. przeciez kosciol jest przeciwko homoseksualizmowi,uwaza to za chorobe :/


Zgadzam się. Księdzem nie może zostać ktoś, kogo kościół tępi z tak wielką pasją. Klecha nienawidzą homo,więc raczej nikt ich do zakonu nie wpuści.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A według mnie homo może zostać księdzem.

Ponieważ klecha i tak nie może seksu czynić, więc homo nie przyznajac się do swej seksualności, może spokojnie posługę kapłańską wypełniać, troche szkoda człowieka aby się marnowała ale co kto woli.
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Teoretycznie księdzem nie może zostać homoseksualista, ale wychodzi na to, że 1/3 księży to homoseksualiści. Jak widać teoria po raz kolejny mija się z praktyką :p.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
A ja wiem? Mi się wydaje że każdy ksiądz i każda zakonnica to homo :D
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
hahaha. genialne żart ;|.

Nie ejst to dziwne pytanie, Ufolku, rozmawiałam o tym z moim Tatą kiedyś tam i kłóciłam się o to, bo stwierdził, ze z pewnością nie może. Przyznaje, chyba miał racje, ale nie do końca mi się to podoba.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Proponuję literaturę i filmy pokroju - "Imię Róży"
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ale Eco pisał o dość...dawnych czasach :p
 

Legion

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Homoseksualista nie moze zostac ksiedzem BB)
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
no wlasnie! tutaj tez roznie twierdzicie :)
NatashaM ogladalam ten film no i co z tego? dzis jest chyba inaczej!
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Homoseksualista nie może być siędzem. Kościół uważa to za chorobę psychiczną, a osoba taka nie może być duchownym. Z wstąpieniem do seminarium mogą miec także problemy faceci deklarujący heteroseksualizm, ale nie mający wcześniej żadnej kobiety (niekoniecznie w sensie fizycznym).
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
Eh... z góry zaznaczę że w Kościele bywam nad wyraz rzadko
Każdy z nas tu obecnych doskonale wie, że Kościół tępi homoseksualizm (określa go jako chorobę psychiczną)... Teoretycznie taki człowiek nie może zostać księdzem... A w praktyce? dla chcącego nic trudnego :)
Moim zdaniem nie ma w tym nic karygodnego dopóki chce zostać księdzem z powołania a nie tylko po to żeby ukryć się ze swoją orientacją xP

Pozdrawiam:)
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
no wiec dzis na religii zapytalam sie naszego ksiedza! i on powiedzial ze moze byc ale tylko niepratykujacy... :/ ale powiedzial ze w czwartek albo po feriach mi to wytlumaczy bo dzis cos nie mogl... :/
ale ja nadal twierdze ze nie!
 
Do góry