MAKIETY

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
Witam w nowym temacie. Chciałbym się dowiedzieć, jeżeli tylko ktoś z Was ma tego typu doświadczenie, z jakich materiałów i jakimi technikami robicie lub "się robi" makiety. Makiety, które będę wykonywał coraz częściej to, makiety... powiedziałbym plastyczne, przedstawiające np.: kompozucję plastyczną, dominantę, a także przestrzeń - więc również "domki" (projekty).
Zdaję sobię sprawę, że jeżeli robię to z jakiegoś materiału to ten materiał niejako warunkuje mi sposób wykonania całej makiety. Może więc moje pytanie wydawać się trochę dziwne - no bo masz: pomysł, karton, nożyczki, klej i jedziesz - no nie?!
Bardziej chciałbym zwrócić uwagę na Wasze doświadczenia w tej mierze, tak duże jak i małe - nieważne!
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Z tego co mi się wydaje, technika i materiał jest dowolny. Wystarczy robić z czego się chce, a efekt będzie odpowiedni do włożonego nakładu pracy. Możesz sobie robić makietę np. z kartonu i elementów papierowych. Pamiętaj też, aby używać dobrych klejów - to ważne, żeby nic się nie rozpadało. Powodzenia.
 
Do góry