Ma ktoś crossa?

H

Haan

Guest
Witam, przymierzam się do kupna roweru, który posłużyłby mi zarówno do dojazdów przez miasto na uczelnię, jak i pokonywania 40-kilometrowych tras górskimi terenami w weekendy...ciężko mi połączyć te dwa wymagania, wstępnie jednak postawiłam na coś w rodzaju górskiego roweru, tylko na większych i cieńszych kołach. Znalazłam niedrogiego crossa tutaj http://www.rower.com.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=6_699_850&products_id=273118 i zastanawiam się nad nim. Miał ktoś z was rower tego typu? Przez ostatnie 15 lat mojego zycia jeździłam zawsze na rowerach górskich, dlatego tak naprawdę nie wiem jak sprawują się w.w. modele?
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
ja tu widzę Kellys, firma naprawdę solidna lecz ta cena trochę podejrzana, nie widzę go na żywo ale za 600 700 zł to porządnej kolarzówki nie kupisz, ja mam krossa górski i żałuję że nie wybrałem właśnie Kellys
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
sed4fg - autorowi tematu chodzi o rodzaj roweru - CROSS, a nie o rower górski marki Kross.

Haan - jeżeli chcesz jeździć po mieście i po utwardzonych szlakach to cross jak najbardziej się nada. Ale po górach to tym raczej nie posmigasz. Możesz też kupić rower górski + cieńsze koła. Na uczelnię będziesz śmigać na tych węższych, a w góry na tych z górskiego.

Co do tego Kellysa - fajerwerków nie ma, ale jeździć będzie. Osprzęt Shimano z niższej półki etc. Do spokojnej jazdy wystarczy.
 
H

Haan

Guest
hehe,rzeczywiscie chodziło mi o rodzaj, nie markę, ale dziękuję za odpowiedź:) Co do terenów to chodzi mi właśnie o górskie, ale drogi utwardzane - takich dróg pełno w moim rejonie. Dotąd jednak w ogóle nie brałam pod uwage, by po prostu zakupić górala z wiekszymi, cieńszymi kołami, wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie. Choć jak mniemam - zapewne nie najtańsze;)
 

Zbyszek50

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Hej Haan. Ja mam Crossa takiego: http://www.rower.com.pl/compact-p-271527.html To taki zwykły model, ale mi lepszy nie potrzebny, a ceny są bardzo korzystne w tym sklepiej, więc skorzystałem. Niedawno zakupiłem i jest oki, myślę że spisuje się zdycydowanie lepiej od górala. Powodzenia i polecam przesiądkę z górla na crossa. Idzie sie szybko przyzwyczaić
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Mam. Rower dobry, ale ciężki. Wolę trekkingowy jak mam okazję, ale opony są ze stali w crossie w porównaniu z tamtym. Taki plusik, ale prędkość jest mniejsza.
 
V

VX-

Guest
Mam rower crossowy Kellys saphix http://www.kellys-bicycles.com/index.php?id=pl_product&product_id=21344&countries_id=170&countries_name=pl&cat_id=243&subcat_id=250
Po szosie jeździ się super robie długie dystanse i nie czuje takiego zmęczenia jak w MTB , ale w terenie jest ciężko mój rower ma wąskie opony więc dużo nie zdziała.
 
B

benjamima

Guest
no właśnie, dlatego dla mnie najlepszym rozwiązaniem są rowery z serii MTB, tzn takie które dobrze sprawują się za równo na szosie jak i w terenie ;) np. taki kross: KLIK - za niewiele ponad 1000 zł mamy uniwersalny rower na firmowym osprzęcie ;)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Posiadam rower kross hexagon v1. Mnie się podoba bo po wyjechaniu z salonu od razu był gotowy do jazdy. Mogłam na niego od razu wsiadać nie martwiąc się, że coś mi odpadnie :mruga: . Przez 2lata żadnej awarii jeśli chodzi o osprzęt, co prawda robię w roku tylko lekko ponad 1000km co prawda w różnych warunkach. Są zamontowane opony niezbyt szerokie i z niewielkim bieżnikiem dzięki czemu przy większej szybkości na asfalcie nie słychać tak szumu opon lecz zauważyłam że dosyć szybko się eksploatują. Ogólnie rower wygodny i dobrze mi się jeździ. Jednak żałuję że rama nie jest aluminiowa bo jestem dosyć filigranową osobą i czasami przy silnym wietrze jest ciężko go rozbujać.
 
V

VX-

Guest
no właśnie, dlatego dla mnie najlepszym rozwiązaniem są rowery z serii MTB, tzn takie które dobrze sprawują się za równo na szosie jak i w terenie ;) np. taki kross: KLIK - za niewiele ponad 1000 zł mamy uniwersalny rower na firmowym osprzęcie ;)

Jak ktoś jeździ mało w terenie to cross jest naprawdę dobrym rozwiązaniem . W moim przypadku jest to jakieś 90% szosa 10% lekki teren ,więc jestem zadowolony.
 
Do góry