lustrzanka vs kamera

drimo96

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Otóż - nie wiem czy był już taki temat, ale ja go nie znalazłem.

Tak więc jak w temacie. Kamery w Lustrzankach są lepsze czy może raczej standardowe i tradycyjne kamery?
Mój problem jest taki. W przyszłości chciałbym zostać Operatorem Kamery. Mam 15 lat i już teraz chciałbym zacząć się szkolić. Kamerę przeznaczyłbym na różne cele. Przede wszystkim jakieś ciekawe, humorzaste filmiki, jakieś sceny z wakacji lub jakieś krótkie (10-30min) filmiki z fabułą.
Dużo osób trzyma się tradycyjnych kamer video, ale są również zwolennicy, którzy polecają lustrzanki, które w niektórych wypadkach są o wiele lepsze niż klasyczne kamery.


Poza tym. Czy polecacie jakieś kamery lub lustrzanki godne sztuki operatorskiej?

Będę obserwował temat tak więc dyskusje mile widziane.
Pozdrawiam.
 

NikVid

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz. Bardzo fajna kamerka na początek to według mnie Panasonic-TM900 moim zdaniem ma dobry stosunek jakości do ceny.Z lustrzanek polecam Canona Eos 5D MarkII. Przewagą lustrzanek nad nie profesjonalnymi kamerami są wymienne obiektywy. możemy dzięki nim uzyskać np. płytką głębię ostrości.Przy filmowaniu lustrzanką przydaje się również stedicam.Z bardziej profesionalnych kamer polecam kamery RED. Tak jak napisałem wszystko zależy od tego ile pieniędzy jesteś w stanie wydać na sprzęt.
 

drimo96

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz. Bardzo fajna kamerka na początek to według mnie Panasonic-TM900 moim zdaniem ma dobry stosunek jakości do ceny.Z lustrzanek polecam Canona Eos 5D MarkII. Przewagą lustrzanek nad nie profesjonalnymi kamerami są wymienne obiektywy. możemy dzięki nim uzyskać np. płytką głębię ostrości.Przy filmowaniu lustrzanką przydaje się również stedicam.Z bardziej profesionalnych kamer polecam kamery RED. Tak jak napisałem wszystko zależy od tego ile pieniędzy jesteś w stanie wydać na sprzęt.
No racja. Czytałem ogółem, że jeśli masz powiedzmy z 4000zł to lepiej wydać to na lustrzankę. A jak już uzbierasz trochę więcej to lepiej jest zakupić dobrą kamerę.
PS. Poleciłbyś jakąś nie drogą (taką do 2000zł) kamerę?
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Wątpię żeby kolegę było stać na kamerę RED ;p

Lustrzanki są tańsze a oferują mniej więcej taką samą jakość jak kamery, do tego można wymieniać obiektywy. Poza tym mając lustrzankę nauczysz się też robić zdjęcia, co wbrew pozorom jest niezbędne żeby dostać się do szkoły filmowej na operatorkę.
 

drimo96

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Otóż racja, na kamery RED nie stać mnie. Póki co od dłuższego czasu zastanawiam się nad lustrzanką Canon EOS 600d. Aktualnie posiadam lustrzankę Sony Alfa x330, ale nie jestem jakoś zadowolony z niej tak więc szukam czegoś lepszego, poza tym chciałbym rozwijać się w kierunku sztuki operatorskiej a do tego potrzebna jest jakakolwiek kamera :)
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Ja mam Canon 550D i jestem zadowolony. 600D to nowsza wersja, więc powinien być lepszy. Jedyny mankament to brak autofocusu podczas filmowania, słyszałem że lustrzanki z rodziny Sony Alfa są lepsze pod tym względem, ale i tak nie ma co oczekiwać autofokusu po urządzeniu które zostało pierwotnie stworzone do robienia zdjęć. No i da się bez tego żyć. Więc raz jeszcze polecam lustrzanki ;]
 
Do góry