Lustrzanka do 1600 złoty

patrysiaa4

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Hej. Zamierzam kupić lustrzankę do 1600 zł.
Chcę iść do szkoły FOTO ale chciałabym kupić tanią lustrzankę a z biegiem czasu ją ulepszać (chodzi mi o zakup dodatkowej lampy błyskowej, obiektywu itd.)

Czy moglibyście mi coś polecić?
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Słoneczko do 1600zł to lustrzanki nie dostaniesz, a przynajmniej nie nówkę.
Uywek jednak nie ma co kupować.
Znalazłam dla ciebie takiego Olympusa http://winmar.pl/p5059,Olympus_E-420_Double_Zoom_Kit_EZ-1442___EZ-4015-2.html
Jak na poczatek drogi fotogrfaicznej to jest w sam raz.
matryca o rozdzielczości 10 mln pikseli, 2.7-calowy ekran LCD, 18 programów tematycznych no i w zestawie masz obiektyw 14-42 i 40-150. Idealny.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Słoneczko ależ dostaniesz. I to jak najbardziej nówkę.
Nikon D3000, Canon 1000D, Sony Alpha 200, 230, 300.
Z wyżej wymienionych dwa pierwsze warte rozważenia.
 
M

Mushkin

Guest
A 3 ostatnie niewarte. Więc po co o nich piszesz. Powtarzam to w nieskończoność, że Alpy 200 i 300 są g*wno warte.

Ja za swojego D40 + kit w poprzednie swięta zapłaciłem 999 zł w MM więc nie świrujta, że za 1,6 klocka nie ma sprzętu :p

Jeśli chodzi natomiast o sprzęt, w którym nie ma problemu z wymianą obiektywów (body z silniczkiem) to za 1600 zł nie masz co szukać, uzbieraj drugie tyle to pogadamy o czymś lepszym. Chyba, że na początek kupisz body + jakieś najtańsze szkło (300 zł), a później zainweścisz w coś porządnego.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Co do aparatów przeze mnie wymienionych dałem tylko przykłady, że można spokojnie nówki kupić do 1600zł. Ostatnimi trzema da się także zdjęcia z powodzeniem robić. Znam osoby, które takimi lustrzankami robią na prawdę świetne zdjęcia. Zgadzam się, że są sprzętem słabszym, ale to nie sprzęt świadczy o klasie fotografa a jego umiejętności. Nawet jeżeli na zdjęciu będzie zero szumu, idealna jakość, ostrość a kadr będzie totalnie zwalony i nie będzie na nim nic ciekawego takie zdjęcie przejdzie niezauważone i będzie traktowane jako słabe. A akurat sprzęt nie pomoże Ci w doborze kadru, uchwyceniu akurat tej sytuacji, która jest tego warta. To już musi zrobić sam fotograf, sprzęt ma to tylko utrwalić. I tutaj pewnie, że niektórym sprzętem łatwiej to zrobić, czy może lepiej będzie dalej to wyglądać, ale tak jak wyżej powiedziałem - dobry kadr, pomysł > jakość zdjęcia. I dlatego Alph nie odrzucam od razu.
Odnośnie 'body z silniczkiem'. Racji nie masz. W Sony tego problemu nie ma, silniczki są w każdym body. W Canonie o ile dobrze pamiętam jest podobnie. Tutaj tylko Nikon robi problemy.
 

patrysiaa4

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Co do aparatów przeze mnie wymienionych dałem tylko przykłady, że można spokojnie nówki kupić do 1600zł. Ostatnimi trzema da się także zdjęcia z powodzeniem robić. Znam osoby, które takimi lustrzankami robią na prawdę świetne zdjęcia. Zgadzam się, że są sprzętem słabszym, ale to nie sprzęt świadczy o klasie fotografa a jego umiejętności. Nawet jeżeli na zdjęciu będzie zero szumu, idealna jakość, ostrość a kadr będzie totalnie zwalony i nie będzie na nim nic ciekawego takie zdjęcie przejdzie niezauważone i będzie traktowane jako słabe. A akurat sprzęt nie pomoże Ci w doborze kadru, uchwyceniu akurat tej sytuacji, która jest tego warta. To już musi zrobić sam fotograf, sprzęt ma to tylko utrwalić. I tutaj pewnie, że niektórym sprzętem łatwiej to zrobić, czy może lepiej będzie dalej to wyglądać, ale tak jak wyżej powiedziałem - dobry kadr, pomysł > jakość zdjęcia. I dlatego Alph nie odrzucam od razu.
Odnośnie 'body z silniczkiem'. Racji nie masz. W Sony tego problemu nie ma, silniczki są w każdym body. W Canonie o ile dobrze pamiętam jest podobnie. Tutaj tylko Nikon robi problemy.
Dziękuje za odpowiedzi. Chyba zdecyduję się na lustrzankę z Nikona. :))
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Jak na początek to dobry wybór ale z czasem, jeśli chcesz uczyć się w szkole fotgorafii to i tak nie wystarczy Ci dokpić tylko nowe szkła, trzeba będzie wymienić aparacik bo szybko zorietnujesz się, że przestanie Ci on wystarczać jeśli bedziesz chciała się rozwijać fotograficznie. Ale na początek spoko, kupouj :)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Na Twoim miejscu bym jednak zaczekał z kupnem teraz. Niedawno na rynek weszła A450, cena teraz ok. 2000zł, ale powinna spaść. W takiej samej cenie masz teraz A500. To już lustrzanki, których szybko nie będziesz musiała zmieniać.
 

patrysiaa4

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Na Twoim miejscu bym jednak zaczekał z kupnem teraz. Niedawno na rynek weszła A450, cena teraz ok. 2000zł, ale powinna spaść. W takiej samej cenie masz teraz A500. To już lustrzanki, których szybko nie będziesz musiała zmieniać.

http://fotozakupy.pl/lustrzanka-cyfrowa/sony-alpha-350k-ob-18-70mm,7533s
http://fotozakupy.pl/lustrzanka-cyfrowa/sony-alpha-350-body,7809s

A czy któraś z tych lustrzanek według was jest godna uwagi?
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Niektórzy i tym świetne zdjęcia robią ;) Ale ja bym nie wziął żadnej z tych. A raczej tej, to te 'dwie' to to samo, tylko pierwsza a obiektywem a druga bez.
Tak jak wyżej pisałem. Z cen do 1500zł to jak dla mnie albo Canon 1000D albo Nikon D3000. Z tym, że do Nikona starsze obiektywy nie bedą miały AFu, czyli będziesz musiała ostrzyć ręcznie. W nowszych tego problemu nie ma. W Canonie o ile się orientuję nie ma tego problemu.
Jeżeli koniecznie chcesz wziąć Sony, to albo A450 albo A500. Ale tutaj już cena ok 2000zł na teraz. A450 powinien za jakiś czas spaść trochę bo jest to aktualnie świeży model. A te dwa modele bardzo podobne. Pierwszy ma lepszą matrycę można powiedzieć (większa rozdzielczość, podobno także mniej szumi), drugi ma tryb LV co dla początkującego może być bardzo przydatne. Ja bym polecał popatrzeć na testy tych modeli, komentarze chociażby na optyczne.pl albo fotopolis.pl. Tam masz także zdjęcia testowe.
 

patrysiaa4

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Niektórzy i tym świetne zdjęcia robią ;) Ale ja bym nie wziął żadnej z tych. A raczej tej, to te 'dwie' to to samo, tylko pierwsza a obiektywem a druga bez.
Tak jak wyżej pisałem. Z cen do 1500zł to jak dla mnie albo Canon 1000D albo Nikon D3000. Z tym, że do Nikona starsze obiektywy nie bedą miały AFu, czyli będziesz musiała ostrzyć ręcznie. W nowszych tego problemu nie ma. W Canonie o ile się orientuję nie ma tego problemu.
Jeżeli koniecznie chcesz wziąć Sony, to albo A450 albo A500. Ale tutaj już cena ok 2000zł na teraz. A450 powinien za jakiś czas spaść trochę bo jest to aktualnie świeży model. A te dwa modele bardzo podobne. Pierwszy ma lepszą matrycę można powiedzieć (większa rozdzielczość, podobno także mniej szumi), drugi ma tryb LV co dla początkującego może być bardzo przydatne. Ja bym polecał popatrzeć na testy tych modeli, komentarze chociażby na optyczne.pl albo fotopolis.pl. Tam masz także zdjęcia testowe.
Ok, dzięki za pomoc :)))
 

kłusy

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
202
Punkty reakcji
0
A ja polecam na początek sony. Jeśli jeszcze nie wiesz czy na pewno chcesz sie dalej rozwijac i dopiero zaczynasz naukę to sony jest dobry do opanowania wszystkich zagadnien fotografii i naprawde zrobisz nim śweitne zdjęcia. pamiętaj że to że masz nikona czy canona czyni Cie tylko posiadaczem nikona lub canona a nie fotografem...
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Hm, ja jestem zdania, że od razu lepiej rzucić się na głeboką wodę.
Ja się tak rzuciłam z Canonem 30D.
Zapracowałam sobie ciężko na niego, więc nie było problemów.

Jesli wybierac aparat to... ja polecam na poczatek hybrydę, taką Canon PowerShot SX10 IS
Uniwersalna, najszybciej na czymś takim można sie nauczyć robienia zdjęć.
 

Studencik

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2008
Posty
183
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Odnośnie 'body z silniczkiem'. Racji nie masz. W Sony tego problemu nie ma, silniczki są w każdym body. W Canonie o ile dobrze pamiętam jest podobnie. Tutaj tylko Nikon robi problemy.

Możesz rozwinąć? Zaczynam się rozglądać za jakimś prostym lustrem i póki co na celowniku mam Canona 1000D i Nikona D3000. Co za problem jest w Nikonach odnosnie wymiany obiektywów?
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Już wyjaśniam co za problem. Chodzi o to, że żeby działał AF musi być tak zwany silniczek albo w body albo w obiektywie (albo też w obu:)). Jeżeli kupisz body bez silniczka - Nikon D3000 a do tego obiektyw ze starszej serii również bez silniczka to nie będziesz miał AF - będzie trzeba ręcznie ostrzyć. Jeżeli wiesz, że będziesz kupował obiektywy z silniczkiem (droższe) to nie musisz się martwić o ten w body. Wcześniej montowali oni silniczki do body, w nowszych-tańszych modelach tego nie robią. Ale za to teraz montują je do obiektywów, przez co są one droższe od starszych odpowiedników bez silniczka. Takie coś tylko w Nikonie ;) W Canonie w body nie masz silniczków. Są one w KAŻDYM obiektywie, także w tym systemie o to się nie musisz martwić. W Sony w każdym body jest silniczek, także też nie ma problemu. W Pentaxach chyba tak jak w Sony, ale pewny nie jestem.
 
K

kinga_sc

Guest
Do 16 kupisz spoko lustrzankę. Mój brat kupił Nikona D700 i za sam aparat płacił chyba 11, a do tego dokupił obiektyw i coś tam jeszcze w 15 się zamknął. Polecam jest naprawdę świetny.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Studencik, oczywiście takie postępowanie Nikona nie każe od razu zaprzestać kupowania rzeczy tej firmy. Tylko trzeba się porządnie zastanowić czy dalej będzie się chciało więcej wydawać na obiektywy, czy lepiej raz wydać więcej na lepsze body a potem obiektywy będzie można brać starsze, bez silniczka. Starsze - nie znaczy gorsze. Sam mam obiektyw Minolty z roku 1993 i z pewnością jest lepszy optycznie od niektórych nowszych tworów z tych samych ram cenowych. Akurat w optyce rok produkcji aż tak ważny nie jest, starsze konstrukcje wykonywane były głównie z metalu, teraz produkuje się w dużej mierze z plastiku. I zapewne te starsze jeszcze przeżyją nowości ;)
Kinga, chodzi o 1600 a nie 16000zł ;))
 
Do góry