Lustrzanka Canon EOS1100D

Status
Zamknięty.

anabilis90

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Chce kupić nową lustrzankę jako prezent dla syna. Interesuje się fotografiąi grafiką, więc aparat cyfrowy przestał mu wystarczać. Fotografuje wszystko ci się da - pejzaże, krajobrazy, martwą naturę, jeździ też na mecze siatkówki i robi zdjęcia siatkarzom, więc potrzebny taki sprzęt żeby zawodnicy się nie rozmazywali w czasie ruchu. Zastanawiam się nad lustrzanką canon EOS 1100D http://www.promoceny.pl/detail/rtv-euro-agd-canon-lustrzanka-cyfrowa-eos1100d-56754/ale jest to dość zaawansowany sprzęt, więc nie wiem czy rzucać syna od razu na głęboką wodę czy kupić lustrzankę półprofesjonalną? Co możecie doradzić do 2000 zł? Rozdzielczość minimum 12 Mpix, przekątna ekranu przynajmniej 2,7"
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
To jest aparat półprofesjonalny.

Ja kupiłem Canon 550D i jestem zadowolony. Właściwie w tym przedziale cenowym lustrzanki cyfrowe są bardzo podobne jeśli chodzi o oferowane możliwości.
 
D

dan38

Guest
Canon starał się przez długi czas oznaczać aparaty na zasadzie "im mniejsza liczba, tym wyższa klasa". Teraz już tak chyba nie jest, jednak nadal pewien porządek istnieje i Canon 1D to aparat profesjonalny...5D, 7D to lustrzanki półpofesjonalne...podobnie 40D, 50D. Ostatnio trudno mi się połapać...jednak 4 cyfry w oznaczeniu oznaczają chyba klasę najniższą. Canon 1100D jest więc aparatem dla amatorów, co widać też po cenie.
Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli ktoś wcześniej nie miał żadnej lustrzanki, z tego modelu będzie zadowolony.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
Canon starał się przez długi czas oznaczać aparaty na zasadzie "im mniejsza liczba, tym wyższa klasa". Teraz już tak chyba nie jest, jednak nadal pewien porządek istnieje i Canon 1D to aparat profesjonalny...5D, 7D to lustrzanki półpofesjonalne...podobnie 40D, 50D. Ostatnio trudno mi się połapać...jednak 4 cyfry w oznaczeniu oznaczają chyba klasę najniższą. Canon 1100D jest więc aparatem dla amatorów, co widać też po cenie.
Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli ktoś wcześniej nie miał żadnej lustrzanki, z tego modelu będzie zadowolony.

no własnie półprofesjonalny Canon 7d kosztuje z obiektywem 7-8 tys...do 2 tys to tylko najtanszy sprzet amatorski. canonowskie profesjonalne obiektywy sa czesto oznaczane bialym kolorem, ich cene mozna sprawdzic na allegro. profesjonalny aparat z jednym profesjonalnym obiektywem moze kosztowac 20-30 tys
 

Purple Orchid

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja sama mam ochotę na lustrzankę teraz i myślałam właśnie o Canonie. Myślicie, że 500d zobiektywem, na początek, będzie dobrym wyborem?
 
N

nataliapom

Guest
Fajny jest też canon EOS 600D. Może warto namówić syna do udziału w konkursie w którym jest do wygrania. Zapraszam na pewnasprawa.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry