Ludzki chód

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Machanie łapskami do tyłu i do przodu to niby normalne i odruchowe :D Sam tak robię na pewno :p

Ale jakoś tak spacerując po mieście nagle się zacząłem zastanawiać czy takie machanie rękami ma jakieś szczególne zastosowanie dla organizmu, lepszego poruszania się?

Popatrzyłem na tych wszystkich ludzi machających w te i wewte w mniejszym lub większym stopniu i wydało mi się to bardzo zabawne :lol:

A wy się nad tym jakoś szczególnie zastanawialiście?

BOB.gif
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Przeczytałem: ludzki chłód i myślałem, że zabiorę głos. :<
Tak czy siak - powodzenia w rozkręcaniu tematu.
Offtopic end.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Tak, ruch rąk jest potrzebny do zachowania równowagi oraz właściwej postawy, choć nie zauważy się tego, jeśli na kilka chwil zatrzyma je w miejscu. Człowiek jest już tak przyzwyczajony, że odpowiednie ruchy będzie stosować automatycznie, chociaż myślę, że gdyby jakoś te ręce zablokować na dłużej mogłoby dojść do powikłań albo zwyczajnie dziwnie byś się poruszał. Tu chodzi konkretnie o blokowanie ruchów miednicy, która lekko obraca się przy każdym kroku. Zauważ, że kobiety nie ,,gibią się" jak faceci, to znaczy częściej mają ręce przy sobie, przez co poruszają biodrami w odmienny już sposób. Chyba każdy facet to zauważa i przynajmniej kilka razy właśnie z tego powodu za jakąś się obejrzał. Generalnie mięśnie i stawy są tak ułożone, żeby jeden oddziaływał na drugi podobnie jak koła zębate. To, jak się poruszamy jest wynikiem tych zależności, a jest tego więcej, tylko niekoniecznie się zauważa.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Znaczy gdyby trzymać ręce prosto to w końcu doszłoby do jakichś chorób/skrzywień?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie wiem. Najbardziej prawdopodobne jest to, że całe ciało inaczej by się z czasem poruszało, w mniej wygodny dla Ciebie sposób.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Jendrula :lol:

Dla mnie machanie łapkami jest normalne ;)

Wsadź se łapki do kieszeni i pochodź tak przez dłuższą chwilę. Będzie Ci wygodnie, czy nie bardzo?
Sądzę, że jednak ta druga opcja.
Poszukaj też osoby, która nie macha nimi chodząc. To dopiero będzie śmiesznie wyglądało. Wierz mi.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Jendrula :lol:

Dla mnie machanie łapkami jest normalne ;)

Wsadź se łapki do kieszeni i pochodź tak przez dłuższą chwilę. Będzie Ci wygodnie, czy nie bardzo?
Sądzę, że jednak ta druga opcja.
Poszukaj też osoby, która nie macha nimi chodząc. To dopiero będzie śmiesznie wyglądało. Wierz mi.

Takie machanie jest niebezpieczne jak się idzie a blisko :szuka:


Ja przeważnie chodzę z rękami w kieszeniach i jest mi wygodnie ;)
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Przeczytałem: ludzki chłód
Ja też tak przeczytałam.


A co do tematu, też się kiedyś nad tym zastanawiałam. :)
Teraz wiem, że takie "machanie" ułatwia po prostu chodzenie. Próbowałam chodzić nie "machając" rękoma, trzymając je wzdłóż ciała, bez ruchu. Strasznie dziwnie i nienaturalnie. :p
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Caleb ujął sprawę bardzo trafnie.
Dodam do tego, że takie, a nie inne machanie wynika z decyzji ośrodka koordynacji ruchów.
Są ludzie, mający niedorozwój tego ośrodka. Machają łapskami odwrotnie i nie przewracają się, jednak praca nad rozwojem, poprawą koordynacji poprawia ich myślenie i inne władze umysłowe - pamięć, uwagę, wnioskowanie logiczne przyczynowo skutkowe, inteligencję
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zebyś wiedział - to jest sprzężenie zwrotne. Żeby machać dobrze, trzeba to sobie wyobrazić, zapamietać wyobrażone. Pamięć i wyobraźnia się od tego rozwijają, więc i cały umysł staje się sprawniejszy - włącznie z osrodkiem koordynacji ruchów.
Można zauważyś samemu, że chodzenie z płcią przeciwną, trzymając się za rece - męczy. Przecież nie ciało, bo wolno się idzie, nikedaleko ...
 
Do góry