Ludobójstwo na Wołyniu

S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
są miliony Polaków, którzy generalnie mają to gdzieś.
Bo kolego szanowny te miliony Polaków chodziło do szkoły po 1989 roku i oi nawet nie wiedzą co działo sie na Wołyniu w 1943 roku.
Szkolnictwo po 1989 upadło, doszło do tego że histori prawie nie było a na maturze nie było matematyki.
Rządy produkowały masy po studiach ktore nic nie wiedziały i które miały tylko pracowac na najniższych stanowiskach.
Teraz magistrowie dumnie pracują na najniższych stanowiskach....... ale są magistrami.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe że ci pracujący przed 1989r tak samo maja to w d.
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Herbatniczek napisał:
ciekawe że ci pracujący przed 1989r tak samo maja to w d.
Bo wtedy była komuna, która miała za cel zniszczenie świadomości narodowej.
 
S

serwor

Guest
mrok8 napisał:
Bo wtedy była komuna, która miała za cel zniszczenie świadomości narodowej.
Jak zawsze kulą w płot, ale to normalne u ludzi którzy historie mieli w formie szczątkowej.
W komunie własnie pamiętano o histori, patriotyzmie.
To własnie po 1989 patyriotyzm stał sie nacjonalizmem i trzeba z nim walczyc.
I to własnie ludzie ktorzy uczyli sie w PRL pamietają o Wołyniu.
Oczywiscie nie Herbatniczek bo dla niego nawet AK to organizacja zbrodnicza.
Ciekawy jestem, podobno ojciec Herbatniczka walczył w powstaniu Warszawskim,,,,,,,,i tutaj mam problem.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
serwor napisał:
W komunie własnie pamiętano o histori, patriotyzmie.
A najbardziej np. o Zbrodni Katyńskiej... Komuniści chętnie mówili, że to Niemcy, nie Rosjanie.



serwor napisał:
To własnie po 1989 patyriotyzm stał sie nacjonalizmem i trzeba z nim walczyc.
Nie myl nacjonalizmu i patriotyzmu z szowinizmem, to kompletnie co innego. Z rozsądnym nacjonalizmem i patriotyzmem absolutnie nie trzeba walczyć. Z szowinizmem- owszem.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
serwor napisał:
Bo wtedy była komuna, która miała za cel zniszczenie świadomości narodowej.
Jak zawsze kulą w płot, ale to normalne u ludzi którzy historie mieli w formie szczątkowej.
W komunie własnie pamiętano o histori, patriotyzmie.
No właśnie "kulą w płot"
Czy Ty swą edukację zawdzięczasz komunie? Podaj w jakim podręczniku znalazłeś mordy na Wołyniu? Nie mówię o zbrodniach UPA po 1945r.
Może też znalazłeś gdzieś coś o Katyniu? Nawet wojna 1920r z sowietami była ocenzurowana.
Wszelka wiedza historyczna była w podziemiu, teraz nauczanie jest tragiczne, właściwie go nie ma (w czym przyznaję Ci rację) lecz chcący ma możność dotrzeć do wiadomości które cenzurowane nie są.
 
S

serwor

Guest
przecajo napisał:
Czy Ty swą edukację zawdzięczasz komunie? Podaj w jakim podręczniku znalazłeś mordy na Wołyniu? Nie mówię o zbrodniach UPA po 1945r.
Oczywiscie że tak, do szkoły chodziłem w PRL i w tej szkole uczyli mnie miedzy innymi o Rzezi Wołynskiej.
Nawet w głebokich latach 60 XX wieku w PRL były książki w których o tym pisano.
Na przykład.
Tytuł: "Pamiętnik "Muchy"
Autor: Mikołaj Kunicki
Wydanie: II
Stron: 377
ISBN:
Wydawca: Książka i Wiedza
Warszawa 1967
relacja Kunickiego "Muchy"
"W sierpniową ciepłą noc zwiad konny przyprowadził chłopaka, lat około 5, do namiotu sztabowego. Chłopaczek, w jednej koszulce, drżał jak liść osiki ze strachu. - Skąd go wzięliście - zapytałem? - Szedł prosto do naszego Zjednoczenia od strony Chinoczy. - Jak się nazywasz syneczku? - Stasio, prosę pana. - A nazwisko twoje? - Stasio. - A skąd ty jesteś? - Z domu. - A z jakiej wioski? - Z domu. - A po co tutaj przyszedłeś? - Tatuś mi powiedział, że w tej stronie są partyzanci polscy. - A kiedy ci mówił? - Dawno. - A gdzie jest tatuś? - Leży na podłodze, bo mu główkę odrąbali. - A kto odrąbał? - Ludzie siekierą. - A gdzie jest mama twoja? - Też leży, i Wanda leży, i Helunia leży, i Romek leży, wszyscy leżą. - A gdzie ty byłeś? - Ja leżałem pod łóżkiem.
(...)
Ruszyliśmy pełnym galopem, aż koniom w brzuchach zagrało, a dwa plutony piechoty ruszyły ile sił w nogach na przełaj do Chinoczy. Na zastawie, przy drodze, oparty o drzewo siedział człowiek o kolorze dojrzałej śliwki z czerwonymi oczami, kawałkiem papieru do pisania. - Co to za murzyn? - zapytałem dowódcę zastawy. To nie murzyn, to jest Ukrainiec, nasz informator z Chinoczy Andrij. - Czy on jest ranny? - zapytałem? - Nie, tylko mówić nie może, bo był duszony postronkiem (...) Złapałem ten papier i zacząłem czytać: Jestem wasz Andrij (Andrzej), przed północą przyszli moi sąsiedzi z Chinoczy, związali mi ręce do tyłu, zarzucili mi na szyję postronek i zaprowadzili mnie w olszynę, gdzie było bagno i tym postronkiem dusili mnie (...) i ja upadłem w płytkie bagno i myśleli, że już nie żyję, że mnie zadusili, wówczas rozwiązali mi ręce, zdjęli postronek z szyi i wrzucili mnie w bagno dalej od brzegu i poszli do domu. - A kto wymordował Polaków? - Ci wymordowali, co mnie dusili. - A skąd wiesz, że oni? Sami mówili do mnie, że twoi przyjaciele Lachy leżą pokotem bez głów. Rugali mnie, że jestem zdrajcą, że zdradziłem Ukrainę, że poszedłem służyć Lachom i czerwonej Moskwie.(...)
Wkroczyliśmy do osady Chinocze. (...) wszystkich dorosłych mieszkańców zebrali[śmy] na końcu ulicy, od strony lasu, na zebranie [w miejscu] dokonanej ostatniej nocy zbrodni. (...)
Mordercom kazałem usiąść na zagacie i jeszcze raz zapytałem ich: O co prosicie, o śmierć, czy życie? - Życie panoczku, życie. Wtem usłyszałem spazmatyczny głos żeński i (...) zobaczyłem, jak z tłumu matki i żony bandytów popychają poprzód siebie swoje dzieci z krzykiem: „Całujcie pana ręce i nogi, żeby nie zabijał naszego tatka" i same też rzuciły się do mych nóg. (...)
Rozkazuję każdemu bandycie z bliskiej odległości przestrzelić z pistoletu kolana u nóg i łokcie u rąk. Tak, żeby oni nie mogli władać rękami, ani też nogami. Rozkaz wykonano. Już nigdy mordować nie będą."
To fragmenty tej książki znalezione w internecie na forum historycznym.
"Mucha" był dowódcą sowiecko-polskiego oddziału partyzanckiego stworzonego na Wołyniu, działali na terenie Kresów, w Lasach Janowickich i w Bieszczadach
Ewentualnie poczytaj sobie.
Czerwone noce
Książka autorstwa: Henryk Cybulski



Pierwsze wydanie: 1966



Autor: Henryk Cybulski
Henryk Cybulski komendant obrony Przebraża.

Książka ta miała kilka wydan w PRL.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/181750/czerwone-noce

źródło opisu: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1977
Nawet w tygryskach bardzo popularnej wtedy seri książek o II wojnie swiatowej było o Rzezi Wołynskiej.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
serwor napisał:
Nawet w tygryskach bardzo popularnej wtedy seri książek o II wojnie swiatowej było o Rzezi Wołynskiej.
Ale ja pytam przyjacielu o podręczniki, te szkolne dla uściślenia.
Zbrodnie na Wołyniu nie były nagłaśniane ze względów "geograficznych"
 
S

serwor

Guest
przecajo napisał:
Ale ja pytam przyjacielu o podręczniki, te szkolne dla uściślenia.
To ja odpowiadam przyjacielu, szukaj sobie w antykwariatach lub u hobbistów, od tego czasu gdy sie uczylem mineło kilkadzisiat lat.



przecajo napisał:
Zbrodnie na Wołyniu nie były nagłaśniane ze względów "geograficznych"
Dałem ci dwa tytuly, dalej brniesz........
Oczywiscie że to nie był głowny nurt, to nie były setki książek..... ale były.
Jak myslisz skąd dzisiejsi historycy birą fakty, wspomnienia itd?
To historycy w PRL zbierali materiały od ludzi którzy to przeżyli.
Teraz już ci ludzie w wiekszosci nie żyją.

W PRL były kręcone filmy o 1939 o powstaniu Warszawskim, filmy patriotyczne, co teraz nakrecono?
Film o zdrajcy Kuklinskim?

Obejrzyj sobie filmy i seriale krecone w PRL.
Kanał, Lotna, Westerplatte, Zamach.
Serial Kolumbowie.
https://www.youtube.com/watch?v=ZIcwzegWhA8
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
serwor napisał:
To ja odpowiadam przyjacielu, szukaj sobie w antykwariatach lub u hobbistów, od tego czasu gdy sie uczylem mineło kilkadzisiat lat.


Obejrzyj sobie filmy i seriale krecone w PRL.
Kanał, Lotna, Westerplatte, Zamach.
Serial Kolumbowie.
Ja pamiętam dobrze, o Katyniu dowiedziałem się na lekcji geografii, miałem o tyle dobrze że około 30% nauczycieli w mojej szkole podstawowej to żołnierze AK.

Wypada dodać: "Czterej pancerni" i "Stawka większa"
 
S

serwor

Guest
przecajo napisał:
Wypada dodać: "Czterej pancerni" i "Stawka większa"
Akurat te filmy i seriale ktore podalem sławią armię z 1939 roku i AK, pomimo że zrobione w PRL.
Ty podales seriale sławiace już wladze ludowe i wojsko ludowe.
Ale to były swietne seriale, wychowaly sie na nich pokolenia polskich patriotow.
Tylko teraz trzeba mówic ze czterech pancernych to ruskie sprzedawczyki a Kloss to szpieg rosyjski szpiegujacy kraj z NATO.

Bohaterem jest natomiast pułkownik wojska Polskiego który podawał cele w Polsce dla amerykanskich rakiet jądrowych.
Jakby wtedy wybuchła wojna to pewnie i ja bym zginął bo zdrajca podał punkty koncentracji polskich odziałow i jednostek wojskowych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serwor napisał:
Bo wtedy była komuna, która miała za cel zniszczenie świadomości narodowej.
Jak zawsze kulą w płot, ale to normalne u ludzi którzy historie mieli w formie szczątkowej.
W komunie własnie pamiętano o histori, patriotyzmie.
To własnie po 1989 patyriotyzm stał sie nacjonalizmem i trzeba z nim walczyc.

I to własnie ludzie ktorzy uczyli sie w PRL pamietają o Wołyniu.
Oczywiscie nie Herbatniczek bo dla niego nawet AK to organizacja zbrodnicza.
Ciekawy jestem, podobno ojciec Herbatniczka walczył w powstaniu Warszawskim,,,,,,,,i tutaj mam problem.



serworze przeszedłeś samego siebie - ja jestem przeciwko AK ? manipulacja godna Ligi Mistrzów
 
S

serwor

Guest
No to sobie przypomnij co pisales o AK, jak chwaliles książki w których AK było szkalowane.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
prywatny inwestor może sobie robić z pieniędzmi co chce, nie chce dawać to nie daje

ale dlaczego nowa lepsza władza nie daje pieniędzy ? tez się wstydzi ludobójstwa czy taktyczny sojusz z Ukrainą
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
prywatny inwestor może sobie robić z pieniędzmi co chce, nie chce dawać to nie daje

ale dlaczego nowa lepsza władza nie daje pieniędzy ? tez się wstydzi ludobójstwa czy taktyczny sojusz z Ukrainą
Raczej to drugie, jak mówię niewygodny, politycy współpracują z pogrobowcami OUN UPA.
Rozmawiać oczywiście trzeba ale jak powiedział pewien MĄŻ STANU, których obecnie jakoś nie widać: "Nie za wszelką cenę"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli PIS jest za mało patriotyczne, dlaczego nie ma manifestacji przeciwko rządzącym za milczenie w sprawie Wołynia
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
dlaczego nie ma manifestacji przeciwko rządzącym za milczenie w sprawie Wołynia
Bo nie ma czegoś takiego, jeżeli kto pyta uzyskuje odpowiedź, ale w imię poprawności nie będą z własnej woli zadrażniać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rozumiem, występowanie przeciwko PIS jest w złym stylu
 
Do góry