Ludobójstwo na Wołyniu

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
obawiam się że po prostu nie masz wiedzy na temat sytuacji AK na Wołyniu

a co tych mordów to masz na myśli XVII czy XX wiek ?
 

Hajda

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Poznań
Cieszę się, że odbywa się tutaj dyskusja na ten temat. Dla zainteresowanych, a mało jeszcze wiedzących polecam stronkę gdzie można zdobyć trochę podstawowych informacji. Jest też tam sekcja filmy, polecam obejrzeć chociaż jeden:bliskopolski.pl/historia-polski/ii-wojna-swiatowa/rzez-wolynska/
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co biedny zrobisz za rok jak PIS przejmie władzę ? Jak ścierpisz kumpli banderowców w polskim rządzie ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zgadzam się z poglądem, że rzeź wołyńska (nie tylko, nie tylko) woła o pomstę do nieba. A może ktoś ma pomysł jak my, teraźniejsi Polacy powinniśmy banderowcom (nie tylko, nie tylko, kak i w Niemczech nie tylko naziści) odpłacić? Sama pamięć i złorzeczenia wystarczą?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może jak Niemcy, Rosjanie zgwałcili w 1945 wszystkie Niemki jakie były pod ręką, rozwalili w drobny mak przemysł niemiecki na zajętych przez siebie ziemiach a teraz robią interesy. Czyli robią źle czy dobrze ? Kierują się polityką historyczną czy nie ?
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
może jak Niemcy, Rosjanie zgwałcili w 1945 wszystkie Niemki jakie były pod ręką, rozwalili w drobny mak przemysł niemiecki na zajętych przez siebie ziemiach a teraz robią interesy. Czyli robią źle czy dobrze ? Kierują się polityką historyczną czy nie ?
Tylko Niemcy sobie zasluzyli na to co dostali, to oni mordowali Rosjan, Polakow itd to oni napadli wczesniej, rozpetali wojne, to oni grabili.
Czy uwazasz ze Polacy zrobili podobnie z Ukraincami?!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że nie, ale dlaczego w takim razie Rosjanie robią interesy z Niemcami, przecież to potomkowie hitlerowców, faszystów. Dla nich Ukraińcy to faszyści a już Niemcy nie ?
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
oczywiście że nie, ale dlaczego w takim razie Rosjanie robią interesy z Niemcami, przecież to potomkowie hitlerowców, faszystów. Dla nich Ukraińcy to faszyści a już Niemcy nie ?
Czy w Niemczech stawiają pomniki Hitlerowi, Gebbelsowi , czy zolnierze SS to bohaterowie?!
Czy sa szkoly imienia Adolfa Hitlera?
Czy zolnierze SS mają pogadanki w szkolach i opowiadają o swoich wyczynach?
Na ukrainie szkoly maja za patronów Bandere i jego bandytów z UPA, bandytom z UPA sa stawiane pomniki, ich nazwiskami upamietnia sie ulice, place itd.
Czy ty nie widzisz roznicy?!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież mają silną społeczność wypędzonych, która jest tak wpływowa w Niemczech w kręgach CDU-CSU
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
przecież mają silną społeczność wypędzonych, która jest tak wpływowa w Niemczech w kręgach CDU-CSU
To pokaz szkoly imienia Adolfa Hitlera, pokaz ulice, parki jego imienia, pokaz jego pomniki pokaz pomniki bohaterów z SS, a potem porozmawiamy bo inaczej nie ma sensu, brak ci argumentów.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Oj, znalazłoby się dawnych SS-manów i to z tych gorszych, którzy stali się cenionymi urzędnikami na wysokich stanowiskach. Niedawno czytałem o tym wSieci
 
S

serwor

Guest
Wilk_LancaSter napisał:
Oj, znalazłoby się dawnych SS-manów i to z tych gorszych, którzy stali się cenionymi urzędnikami na wysokich stanowiskach. Niedawno czytałem o tym wSieci
A w ameryce biją murzynów? W zasadzie to nie ma nic wspolnego z UPA i UPOwską wspolczesną ukrainą ale Niemcy były dlugo po prostu proterktoratem USA, to one decydowały kto może a kto nie może coś w tym kraju, do tej pory coś z tego zostało.
No i w USA zbrodniarze z SS jesli tylko byli potrzebni tez mieli prace.
W koncu ludzie ktorzy torturują jeńców z CIA to uczniowie SSmanow, CIA zatrudniło troche fachowców od wyciągania wiadomosci z SS.

Ale czy twierdzisz ze RFN buduje pomniki ludziom z SS, daje szkolom nazwy związane z SS, czy Hitler ma pomniki w RFN?
Na Ukrainie zbrodniarze z UPA to bohaterowie, ale cóz jaki naród tacy bohaterowie.

Masz tutaj kto organizowal co organizował, wszystko było na polecenie rzadu z USA.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9121809,SS_mani_w_wywiadzie_RFN__rzad_Merkel_odtajnia_archiwa.html


Generał Wehrmachtu tworzy wywiad na zlecenie Amerykanów

Po upadku Hitlera zawiadujący wraz z pozostałymi Aliantami pokonanymi Niemcami Waszyngton powierzył stworzenie nowego niemieckiego wywiadu Reinhardowi Gehlenowi, generałowi Wehrmachtu, który w czasie wojny kierował wywiadem wojskowym na Wschodzie. USA uznały, że doświadczony w rozgrywkach z ZSRR generał, konserwatysta i wróg bolszewików, może się przydać
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie ma nic ważniejszego dla serwora niż zemścić się na Ukraińcach, reszta jest nieistotna
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
nie ma nic ważniejszego dla serwora niż zemścić się na Ukraińcach, reszta jest nieistotna
Mialem juz nie pisac na forum, ale jeszcze jeden post, czy napisalem nieprawde?
Czy na ukrainie nie buduje sie pomików bandytom z UPA?! Czy nie gloryfikuje sie te bandy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak mój przyjacielu, gloryfikuje się UPA, to część ich historii
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
tak mój przyjacielu, gloryfikuje się UPA, to część ich historii
Dla niemców częścia historii jest pewien człowiek z wąsikiem, który podbił całą europę i gdyby nie błąd strategiczny, podbiłby może cały świat. Dlaczego więc nie stawiaja mu pomników ? Myślisz, że nie są z niego dumni ?

Są, ale jest to niepoprawne politycznie, to samo odnieś do Ukraińców :)
 
S

serwor

Guest
Rosyjska strona o Rzez Wołynskiej, na niektórych pojazdach powstanczych z Donbasu sa napisy Wołyn pomscimy.
Wyglada ze powstancy Z Donbasu chcą pomscic Wołyn, polacy raczej tego nie zamierzają.

http://smi2.mirtesen.ru/blog/43019758921/Tem-zhitelyam-Ukrainyi-komu-pamyat-otshiblo

Еще одна жертва резни в Липниках — 3-летний Януш Белавский. Боевые заслуги какой степени заслужил резун УПА за этого малыша?

original.jpg



Сегодняшние бандеровцы любят рассказывать, как УПА будто бы боролась с немецкими оккупантами тоже…
12 марта 1944 г., банда боевиков УПА и 4-й полицейский полк дивизии СС «Галичина»совместно напали на польское село Паликровы(бывшее львовское воеводство, ныне — территория Польши). Это было село со смешанным населением, примерно 70% поляков, 30% украинцев.
В тот же день , 22 января 1944, в селе Буще бандеровцы убили и вот эту женщину с 2 детьми (польская семья Попель) .
Но они сами виноваты. Они же, все трое, были неправильной национальности.

original.jpg



А вот польская семья Шайер, мать и двое детей, вырезана у себя в доме во Владинополе в 1943 г.
Трое из более чем 80 000 жертв Волынской резни.
На фото — жертвы бандеровской резни в польском селе Германовка, р-н Луцка, 28.11.1943 г.:

original.jpg


Еще яркий эпизод национально-освободительной борьбы, село Катериновка, май 1943:

original.jpg
original.jpg



Из показаний свидетеля Тадеуша Которского, жителя польского села Ружин (15 км от Ковеля):
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha Rosjanie chcą pomścić Wołyń, większego żartu nie słyszałem. Proponuję aby ochotnicy Ukraińscy namalowali sobie na czołgach "Katyń pomścimy".

absurdy propagandy tak mieszają w głowach że tracimy zdrowy rozsądek
 
Do góry