łóżko piętrowe

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o łóżkach piętrowych dla dzieci? Czy to waszym zdaniem praktyczne rozwiązanie? Używaliście sprawdza się? Myślę że to duża oszczędność miejsca, ale jaki rozmiar mają te łóżeczka, długo służą?
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Wiesz myślę, że łóżko piętrowe to jest bardzo dobre rozwiązanie z kilku powodów, po pierwsze jeśli mieszkanie, pokój jest mały to takie łóżko zajmuje mniej miejsca. Poza tym myślę, że dzieciaki mają dużo radochy kiedy mają takie łóżko.
No tylko może będzie niewielka kłótnia, które ma spać na górze ;)
ale moim zdaniem fajniej jest kupić dzieciakom łóżko piętrowe. Mnie podoba się takie http://www.esmebel.com/rodziny,sofus,2,Lozko_sosnowe_surowe_pietrowe_ze_szczebelkami_SOFUS,0203.html a co ty o nim myślisz???
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Ja też sądzę że to fajny pomysł.
Oszczędzasz dużo miejsca, które możesz wykorzystać w wieloraki sposób.
Jeżeli chodzi o rozmiary to są różne,nawet można na zamówienie kupić.
A czy długo będą służyć??To tego sie nie da określić.Zależy od tego czy dzieciaki będa o nie dbać.A przecież nic wieczność nie jest.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Ja pój dzieciństwa na takim przespałam (na górze haha) i dla nas jako dzieciaków to była całkiem fajna sprawa, ale póżniej chciało się być bardziej samodzielnym itd (na szczęście była możliwość podzielenia łóżka na dwa normalne). Teraz takie łóżko ma moja młodsza siostra (łóżko na dole, pod spodem biurko i szafa z boku) i jest to błąd, nie wiadomo co do tego dostawić.
 

Mute

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie: oszczędność nie tylko miejsca ale i kasy. Ten link myszkimiki się nie otwiera, ale na stronie sklepu esmebel.com znalazłam łóżko piętrowe SOFUS. Zakładam że to o nie chodziło. Kosztuje niecałe 700 złotych, więc jest to mniejszy koszt niż kupienie dwóch niezależnych łóżek. Mój brat takie ma dla swoich dzieciaków i służy im ona także jako miejsce zabaw w ciągu dnia;)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
oszczędność miejsca na pewno. Ale też chyba dla dzieciaków fajne rozwiązanie. chociaż mogą się na początku kłócić, kto ma spać na górze a kto na dole :D :D więc to też kolejny powód do sprzeczki między dzieciakami :D Trzeba to najpierw przemyśleć :)
 

joanna104

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja myślę, że jak dla dzieci to super sprawa. Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić tzn. masz wystarczająco wysokie mieszkanie (tak, żeby ten z góry mógł swobodnie siedzieć chociaż ;) to kupuj!
 

sajjadina

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
JA mam wystarczająco wysokie mieszkanie, ale zastanawiam się, jakie łóżko lepiej kupić, takie tylko samo bez żadnych dodatków jak to: http://meblopol.net/index.php?d=one_prod&id_product=4399 czy lepiej może dołożyć i kupić od razu łózko ze skrzyniami na pościel, jak np. to: http://meblopol.net/index.php?d=one_prod&id_product=3186 doradźcie mi proszę, jakie są Wasze doświadczenia. Czy raczej przy tych łóżkach pościel zostaje na materacach i tylko przykrywa się ją kapą, czy lepiej chować? Jak sądzicie?
 

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Łóżko piętrowe to fajna sprawa i w dodatku oszczędność miejsca.
 

lorry

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moim zdanie takie łóżka to dla dzieci wielka frajda, sama jak byłam dzieckiem to takie miałam i później jak dorosłam to było mi ciężko się z nim rozstawać ;). Jest to nie tyle oszczędność miejsca, co urozmaicenie pokoju.
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z przedmówcami :) Łózka piętrowe to oszczędność przestrzeni (szczególnie w niewielkich pomieszczeniach), oszczędność pieniędzy (bo kupujemy jedno łózko a nie dwa) no i wielka frajda dla dzieci ;) Mi najbardziej przypadło do gustu takie oto łóżko - chociaż zdaję sobie sprawę, że do niektórych pomieszczeń (tych szczególnie niewielkich) jeszcze i ono będzie za duże. Nie zmienia to faktu, że wybór takich mebli jest duży i w sensie rozmiarowym i finansowym.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Ja podobnie jak plasticnic twierdzę, że łózko piętrowe to podwójna oszczędność ;P Poza tym, dla dzieci to super sprawa - sama zawsze chciałam mieć takie łóżko ale jakoś akurat w naszym wnętrzu nie pasowało. I ta Twoja propozycja plasticnic też najbardziej mi się podoba :)
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
rozwiązanie świetne szczególnie w małych mieszkaniach - zawsze dzieciaki mają więcej miejsca do zabawy. Myślę, że szczególnie teraz kiedy projektanci tak dbają o jakość i wykonanie (z myślą o dzieciakach) to fajny pomysł.
 

jozekkg

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Zastanawiałem się kiedyś nad zrobieniem takiego łóżka dla córki. Z tym, że zamiast "parteru" do leżeniachciałem wmontować biórko..
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Bardzo fajnym pomysłem są też szuflady pod takim łóżkiem piętrowym. pozostaje jedynie zachęcić maluchy do ścielenia :)
 

Attachments

  • kacper_2jpg39331.jpg
    kacper_2jpg39331.jpg
    29,1 KB · Wyświetleń: 55

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
wyczaiłem jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie - łóżko dwu-poziomowe:
dawidjpg48561.jpg



co myślicie o takim rozwiązaniu?
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Są sytuacje, w którym piętrowe łóżka są wręcz jedyną możliwością sensownego zagospodarowania przestrzeni w pokoju. Wiem też, że dla wielu dzieci to wielka radocha. Warto jednak pamiętać o tym, że nie dla każdego. Nawet jeśli dziecku się spodoba takie łóżko, przed zakupem warto sprawdzić czy naprawdę jest to dobre rozwiązanie. Syn moich znajomych bardzo chciał mieć łóżko piętrowe. Był jedynakiem więc przestrzeń pod łóżkiem została wykorzystana jako miejsce na biurko. Zakup łóżka był raczej wynikiem prośby dziecka niż faktycznej konieczności. Chłopak wybrał swoje wymarzone łóżko i... po dwóch dniach nastała tragedia. Dzieciak nie potrafił spać na takiej wysokości. Nie mógł zasnąć. W nocy bał się. Zaczęły się jakieś koszmary. Może w ten sposób odkrył, że ma lęk wysokości? Nie wiem. Mimo wszystko przed takim wydatkiem lepiej upewnić się, czy będzie to dobry zakup.
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
To cenna uwaga.

nie wiesz, cy wcześniej brzdąc nie wykazywał lęku wysokości? nie wiem na huśtawce, czy placu zabaw? W sumie pierwszy raz się spotykam z takimi problemami.
 
M

margarita_3

Guest
O tak - bardzo cenny komentarz. Ale dotyczyło to jedynaka - a łózka piętrowe tworzone sa z myślą o dwójce dzieci. I w przypadku zakupu takiego łózka - na pewno jest im raźniej dlatego nie sądzę aby sytuacja taka miała miejsce w opisanym przeze mnie przypadku.
 
Do góry