nutellka

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
Dzień dobry.
Od dzieciństwa mój ojciec zarażał mnie pasją do latania, chociaż on jest raczej zwierzęciem naziemnym, ja zamiast bajek czytałam Skrzydlatą Polskę :)
Dlatego kiedy dorosłam postanowiłam spróbować swoich sił w powietrzu. Na razie jestem po locie próbnym w Salt Aero w Modlinie. Na wiosnę planuję rozpocząć kurs PPL(A), a do tego czasu czytać i uczyć się, żeby testy poszły ok! :)

Czy ktoś tutaj jeszcze lata? A może w ogóle ktoś lata w tej szkole?
 

PaulaWro

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ja podróżuję BARDZO dużo (ze względu na moją pracę) ale sama nigdy nie myślałam o pilotowaniu :) Czy to jest drogie? Pozdrawiam
 

chufo

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Kursy na samoloty ultralekkie można robić w regionalnych aeroklubach niekiedy można trafić na promocję.
Nie wiem jak teraz ale 3 lata temu za teorię w szkole pilotów  płaciło się ok 3 tys plus każda godzina lotu ok 400. Trzeba było wylatac z tego co pamiętam 45 godzin.
 

nutellka

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
PaulaWro napisał:
Ja podróżuję BARDZO dużo (ze względu na moją pracę) ale sama nigdy nie myślałam o pilotowaniu :) Czy to jest drogie? Pozdrawiam
Drogie to pojęcie względne :) Jeśli latanie jest czyjąś pasją to pieniądze są sprawą drugorzędną. W Salt Aviation kurs na pilota PPL(A) czyli takiego turystycznego - nie możesz zarabiać pieniędzy, ale możesz zabrać znajomych na wycieczkę :), kosztuje ok. 22 tys. (w tym masz teorię, egzamin wewnętrzny z teorii oraz 45h lotu, czasami trzeba dokupić 5-10h lotu każda po ok. 450 zł).
W aeroklubach jest odrobinkę taniej, ale z tego co porównywałąm to sprzęt lepszy jest w prywatnych szkołach.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
bardzo fajna rzecz, niestety nie na każdą kieszeń.. ale w przyszłości na pewno skończę to co kiedyś pragnęłam zacząć! :)
 
Do góry