Livebox, czy inny router (i jaki)?

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Witam.

Mam w domu 2 kompy - PC i laptop. Na PC jest Windows XP, na laptopie Linux (obecnie kUbuntu, ale to się może zmienić). Chciałbym, aby oba komputery miały dostęp do internetu (Neostrada). PC z XP-kiem może być połączony kablem, natomiast laptop chciałbym aby był przenośny (czyliu powinien się łączyć przez WiFi). Komputery mają chodzić niezależnie od siebie, czyli albo jeden z nich, albo oba naraz. I mam pytanie: jaki router wybrać? Chciałbym aby sygnał był dość stabilny i przechodził co najmniej przez 2 ściany i miał zasięg ok 10m, gdybym chciał używać laptopa przed domem (latem nie chce się siedzieć w dusznym pomieszczeniu).

Co proponujecie?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
To zależy ile masz funduszy na router. Powyżej 100 zł dostaniesz na allegro dobry (Linksys) router z AP i oczywiście będziesz potrzebował jeszcze kartę WLAN jeśli nie jest wbudowana w lapsa.
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Kup lepiej jakiś porządny router a Livebox'a odstaw na półkę. mam z nim złe wspomnienia jeżeli chodzi o WiFi. łączyłem się tak przez około 3 dni i żałuję. Ciągle gubił zasięg a sygnał przechodził tylko przez jedną ścianę.
 

michalpypek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Kup lepiej jakiś porządny router a Livebox'a odstaw na półkę. mam z nim złe wspomnienia jeżeli chodzi o WiFi. łączyłem się tak przez około 3 dni i żałuję. Ciągle gubił zasięg a sygnał przechodził tylko przez jedną ścianę.



A ja mam Livebox'a i sie z niego ciesze :) Wszystko w porzadku . Tylko raz wymieniłem ale to zmoim windowsem bylo cos nie tak i trzeba bylo format robic :( . Ale ja livebox'a polecam. Poza tym jak masz jakas konsole to mozna kablem ethernet bez problemow podlaczyc :).
 

melancholik

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja mam ten sam problem... szukam jakiegos dobrego routera (do 220zl) - chce do niego podlaczyc PC, laptopa przez wi-fi (tez bede dokupywal) i Xboxa360 kablem... zalezy mi na tym aby mial duzy zasieg w calym domu(dom jednorodzinny) aby sie nie resetowal i nie gubil sygnaly... obecnie mam Liveboxa ale to jest shitowy sprzet, przez sciane juz ledwo dziala... jezeli macie cos sprawdzonego i naprawde dobrego za cene do 220zl to prosze abyscie mi cos zaproponowali... POZDRAWIAM
 

pragha

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Pewnie już rozwiązałeś swój problem ale dla tych, którzy będą tu zerkać przy podobnych rozterkach... nie zajmujcie sobie czasu główkowaniem...skontaktujcie się z delta opti z poznania...to są profesjonaliści..na pewno wam doradzą...
 
Do góry