LIST Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Smieciarz

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam....

Mialbym jedna wielka prosbe otóz mam problem z napisaniem listu... :niepewny: Przyznaje że nie jestem orłem z niemca :bag:

Temat listu :

Napisz list do swojej kolezanki z Niemiec i opisz w nim swoje plany na przyszlosc...
a/ w jaki sposób przygotowujesz sie do matury i z jakich przedmiotów bedziesz je zdawal
b/ naszkicuj swoje dalsze plany edukacyjne i perspektywy zawodowe
c/ opisz do jakich kol zainteresowan nalezysz i w jaki sposób spedzasz wolny czas z tym zwiazany
d/ wyraz jakas obawe dotyczaca przyszlosci i uzasadnij ja :( :( :( :( :( :(

Bardzo prosiłbym o pomoc ... list nie musi byc wyrafirowany... coś wymyślone od siebie ;) pozdrawiam
 

dorka89

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
241
Punkty reakcji
4
Wiek
35
Witam....

Mialbym jedna wielka prosbe otóz mam problem z napisaniem listu... :niepewny: Przyznaje że nie jestem orłem z niemca :bag:

Temat listu :

Napisz list do swojej kolezanki z Niemiec i opisz w nim swoje plany na przyszlosc...
a/ w jaki sposób przygotowujesz sie do matury i z jakich przedmiotów bedziesz je zdawal
b/ naszkicuj swoje dalsze plany edukacyjne i perspektywy zawodowe
c/ opisz do jakich kol zainteresowan nalezysz i w jaki sposób spedzasz wolny czas z tym zwiazany
d/ wyraz jakas obawe dotyczaca przyszlosci i uzasadnij ja :( :( :( :( :( :(

Bardzo prosiłbym o pomoc ... list nie musi byc wyrafirowany... coś wymyślone od siebie ;) pozdrawiam

Napisz swoją wersje chociaż po polsku
 

Smieciarz

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Napisz swoją wersje chociaż po polsku

Cześć... BB)

Sorki ze napisalem tylko samy temat listu .... bez wersji po polsku :( Wiec teraz sie poprawilem wiec oto moja wersja listu po polsku :


Czesc Monika

Dziekuje Ci za ostatni list jaki mi napisalas. Ciesze sie ze wszystko u Ciebie ok. Przepraszam ze dlugo nie pisalem ale bylem bardzo zajety. W dzisiejszym liscie opowiem Ci o moich przygotowaniach do matury. Bardzo sie denerwuje ze nie zdam. Cale dnie spedzam na nauce. Mam zamiar zdawac mature z kilku przedmiotow historii , matematyki , jezyka angielskiego i fizyki.Musze sie dobrze przygotowac bo od tego bedzie zalezec moja przyszlosc... Po zdanej maturze mam zamiar isc na studia o kierunku historycznym wiaze z tym duze korzysci. Chcialbym zostac nauczycielem tego przedmiotu. Oprocz wyczeprujacej nauki znajduje miejsce na relax. Naleze do kolka muzycznego. To co najbardziej kocham jest moje muzyka. Gram od 5 lat na gitarze. Załozylem z przyjaciolmi zespol i gramy na roznych imprezach. Ale na razie musze spedzac jak najwiecej czasu nauce. Trzymaj za mnie kciuki. Pisz do mnie czesto nie zapominaj o starym kumplu. Pozdrawiam Piotr
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
Czesc Monika

Dziekuje Ci za ostatni list jaki mi napisalas. Ciesze sie ze wszystko u Ciebie ok. Przepraszam ze dlugo nie pisalem ale bylem bardzo zajety. W dzisiejszym liscie opowiem Ci o moich przygotowaniach do matury. Bardzo sie denerwuje ze nie zdam. Cale dnie spedzam na nauce. Mam zamiar zdawac mature z kilku przedmiotow historii , matematyki , jezyka angielskiego i fizyki.Musze sie dobrze przygotowac bo od tego bedzie zalezec moja przyszlosc... Po zdanej maturze mam zamiar isc na studia o kierunku historycznym wiaze z tym duze korzysci. Chcialbym zostac nauczycielem tego przedmiotu. Oprocz wyczeprujacej nauki znajduje miejsce na relax. Naleze do kolka muzycznego. To co najbardziej kocham jest moje muzyka. Gram od 5 lat na gitarze. Załozylem z przyjaciolmi zespol i gramy na roznych imprezach. Ale na razie musze spedzac jak najwiecej czasu nauce. Trzymaj za mnie kciuki. Pisz do mnie czesto nie zapominaj o starym kumplu. Pozdrawiam Piotr

Hallo Monika,

ich danke dir für deinen letzten Brief. Ich freue mich sehr dass bei dir alles in Ordnung ist.Ich entschuldige mich dass ich so lange nicht geschrieben habe war aber sehr beschäftigt. Ich habe Abitur in diesem Jahr und habe Angst dass ich sie nicht bestehe.Ich lerne die ganze Zeit.Ich habe vor Abitur aus Geschichte, Mathe, Englisch und Physik bestehen.Ich muss mich gut vorbereiten weil mir bewusst ist davon hängt meine Zukunft ab.Wenn ich sie gut bestehe möchte ich Geschichte studieren, später möchte ich auch diesen Fach unterrichten.Ich muss viel lernenaber trotzdem finde ich Zeit um mich zum entspannen.Ich gehöre zu einer Musikverein.Das was ich über alles lebe ist Musik.Ich spiele seit 5 Jahren Gitarre.Ich habe mit meinen Freunden ein Band gegründet und wir treten ab und zu auf verschiedenen Veranstaltungen auf.Aber ich weiss zur Zeit muss ich mich auf Lernen konzentrieren.Drück bitte die Daumen.Schreib mir oft vergiss deinen alten Kumpel nicht.

Liebe Grüße

Piotr
 

nelanelkowska

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
1
Wiek
34
ich entschuldige dich :p

bogate słownictwo :) pozazdrościć...
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
nie tam było dobrze ich entschuldige mich tak się mówi po niemiecku dich nie pasuje ty tłumaczysz dosłownie na polski a tak nie można bo powstają właśnie tego typu błędy.
 
Do góry