Linux.

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Podaję do waszej wiadomości artykuł magazynu CHIP:
"Analiza ostatniej wersji jądra Linuksa wykazała, że zawiera ono mniej krytycznych błędów niż wersje wcześniejsze. Dzieje się tak pomimo zwiększenia objętości kodu.

Przed sześcioma miesiącami analitycy firmy Coverity Inc. znaleźli sześć potencjalnie krytycznych dziur w jądrze 2.6.9. Obecnie przeanalizowali jądro 2.6.12 i stwierdzili, że wszystkie wspomniane luki zostały załatane. Pomimo tego, że objętość linuksowego jądra zwiększyła się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, zauważyliśmy znaczny spadek potencjalnie niebezpiecznych luk – powiedział Seth Hallem, szef przedsiębiorstwa.

Pracownicy Coverity przeanalizowali 6 milionów linii kodu. Liczba błędów, w porównaniu do wersji sprzed pół roku, spadła o 2,2% do 0,16 błędu na tysiąc linii."

Co sądzicie o pingwinie?
 
F

faithless

Guest
Jak narazie mało wiem o Lniuksie. Zastanawiam sie coraz powazniej nad zmiana systemu operacyjnego na livuxa. Mam dosc widnowsa !
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Aż boje się myśleć ile dziur wykryto bo w Windowsie gdyby analitycy firmy Coverity Inc wzięli pod lupe jego kod źródłowy :/

faithless, też zastanawiałem się nad zamianą, choć wyrzucać Windowsa bym nie polecał - może się jeszcze przydać do czegoś. Najlepiej mieć 2 systemy obok siebie, wtedy jest urozmaicenie - poczucie bezpieczeństwa (Linux) i odrobina adrenaliny (Wingroza).
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Ja mam dwa.Ale linuxa narazie jeszcze nie uzywałam,musez troche poryc i nigdy nie wiem kiedy sie zabrac za to.Ale linux jest bombowy,a ten pigwin to cudo.
 

Uncle_Sam

Zbanowany
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
554
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Tux zgadzam sie z Tobą, najlepiej miec 2 systemy. Ja tak właśnie mam, ale czesciej uzywam Linuksa. Windowsa tylko czasem do przetestowania jakiegoś programu, albo do gier.
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Jakis czas uzywalem dwoch systemikow, ale po padzie dysku calkiem przesiadlem sie na system z pingwinkiem w tle :)
Slacka uzywam od okolo 2 lat, wczesniej jechalem na MDK, RH ale jakos Slack najbardziej przypadl mi do gustu.
Jak dla mnie linux jest jednym z bezpieczniejszych systemow, stabilny i dajacy czlowiekowi wieksza wladze i wiedze nad tym co sie dzieje w systemie, i ogolnie jest super :D
 
Do góry