Linux-internet

kaczor200

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2005
Posty
67
Punkty reakcji
0
Miasto
trójmiasto
Witam. Zainstalowalem sobie linux mandrake 1.10 i mam taki problem ze nie dzialaja mi strony www. karte sieciowa normlanie zainstalowal wykrywa prawidlowe ip i maske sieci a gdy wpisuje jakis adres to wyskakuje napis: "wystapil blad podczas ladowania http://wp.pl


nieznany serwer www.wp.pl



prosze o pomoc bo ja jestem jeszcze troche zielony w linuxie.



pozdrawiam
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Zadzwoń do kolegi niech poda Ci swój IPik. Wtedy puść mu pinga w Linuxie. Jeśli ping zadziała, to myślę (ale nie jestem pewien), że przyczyną nie wczytywania stron www może być brak zdefiniowanych nameserwerów w pliku /etc/resolv.conf.

Powinno być tam coś w rodzaju:

domain domena-dostawcy-internetu
nameserver xxx.xxx.xxx.xxx
nameserver xxx.xxx.xxx.xxx

gdzie xxx.xxx.xxx.xxx oznacza adres serwera nazw DNS twojego dostawcy internetu. Serwery DNS są od tego żeby zamiienić np nazwę www.jakasstrona.pl, na adres IP kompa na którym dana strona się znajduje.

Więcej przeczytasz tutaj.
 

kaczor200

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2005
Posty
67
Punkty reakcji
0
Miasto
trójmiasto
dzieki za pomoc, a jeszcze inny kolega mowil ze to moze byc tak ze firewal linuxa blokuje porty i trzeba je odblokowac i bedzie git. to prawda?
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Owszem, może tak być,jednak myślę, że domyślnie zainstalowany iptables nie powinien blokować połączeń z portu 80, z którego korzystają przeglądarki www. Możesz skorzystać z TEJ stronki i samodzielnie przekonfigurować IPtablesa. Jest tam generator reguł dla tego firewalla. Ale najpierw skonfiguruj /etc/resolv.conf.

Pozdrawiam.
 
Do góry