Limity wody w Warszawie - mamy Afrykę?

middy1983

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2013
Posty
174
Punkty reakcji
4
Wiek
51
Miasto
Montorio al Vomano
Dostałem wczoraj szoku gdy znajomy z Wiązownej pod Warszawą zarobił mandat w kwocie 50zł za umycie samochodu pod domem o godz. 11 rano!!!
Niczego nieświadomy człowieczek - telewizji nieoglądający z wielu powodów (słabe nerwy) nie wiedział że... wprowadzono zakaz mycia samochodów, napełniania basenów i zmniejszono ciśnienie w instalacji wodnej z uwagi na ... niby upał! Prawdopodobnie nie wyrabiają pompy - oczywiście kupione za Unijną kasę i przystosowane do standardów europejskich na które miliony wydano!!!
Szmal się rozleciał - infrastukturę poprawiono - a teraz wprowadza się limity jak w Afryce bo.... sprzędt za miliardy nie wyrabia!! Walichy mam już spakowane - za chwilę odpalam furę i spierniczam do siebie! W Iatlii po mimo upałów po 40 stopni - mam za darmo wodę z hydrantów do podlewania choć by winogron a w Polsce - nawet basenu na podwórku zalać nie można!!
Szok termiczno - emocjonalny! Polska przy Bułagarii i Rumunii się chowa!
Takich przepisów o nigdzie nie ma....
Uciekam - po zawał mi nie potrzebny!

A może tak - pani Prezydent kochana - wodę na kartki Pani wprowadzi??????????
No i gdzie jest ten sku---syn który modernizował wodociągi za szmal z Unii???
Gdzie On jest?? Nadal pensyjkę pobiera???
Tak ciężko idioci było przewidzieć że Warszawa się rozrasta?
Jakim kretynem trzeba być by projektować włąśnie w taki sposób a nie inny???
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ciekawe jaka jest postawa prawna takiego zakazu, bo to wygląda na dziwną odmianę ad hoc. Znaczy się, nie podaważam już teraz sensowności samego zakazu. Inaczej ludziom zbrakłoby wody. Ale że wcześniej się nie myśli i zbiorniki retencyjne są u nas blagą, to już oddzielna kwestia.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
middy1983 napisał:
Dostałem wczoraj szoku gdy znajomy z Wiązownej pod Warszawą zarobił mandat w kwocie 50zł za umycie samochodu pod domem o godz. 11 rano!!!
Niczego nieświadomy człowieczek - telewizji nieoglądający z wielu powodów (słabe nerwy) nie wiedział że... wprowadzono zakaz mycia samochodów, napełniania basenów i zmniejszono ciśnienie w instalacji wodnej z uwagi na ... niby upał! Prawdopodobnie nie wyrabiają pompy - oczywiście kupione za Unijną kasę i przystosowane do standardów europejskich na które miliony wydano!!!
Szmal się rozleciał - infrastukturę poprawiono - a teraz wprowadza się limity jak w Afryce bo.... sprzędt za miliardy nie wyrabia!! Walichy mam już spakowane - za chwilę odpalam furę i spierniczam do siebie! W Iatlii po mimo upałów po 40 stopni - mam za darmo wodę z hydrantów do podlewania choć by winogron a w Polsce - nawet basenu na podwórku zalać nie można!!
Szok termiczno - emocjonalny! Polska przy Bułagarii i Rumunii się chowa!
Takich przepisów o nigdzie nie ma....
Uciekam - po zawał mi nie potrzebny!

A może tak - pani Prezydent kochana - wodę na kartki Pani wprowadzi??????????
No i gdzie jest ten sku---syn który modernizował wodociągi za szmal z Unii???
Gdzie On jest?? Nadal pensyjkę pobiera???
Tak ciężko idioci było przewidzieć że Warszawa się rozrasta?
Jakim kretynem trzeba być by projektować włąśnie w taki sposób a nie inny???
Polska w skali kraju ma przeciez deficyt wody.

Troszke sie zmieni klimat na niekorzystny albo odapli sie lupki za 1% pelna para i ludzie beda doslownie usychac.

Jedyna alternatywa jest odsalanie wody morskiej , ale takie urzadzenia wyamagaj technologii i energii.
No i baltyk sie masowo zaniczyszcza w imie kapitalistycznych eksternalzacji kosztów.


.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tem mandat to racze nie za zużycie woda a za wylewanie nieczystości na ziemię. Mycie to przecież produkcja brudnej wody z mydlinami. I takich brudów nie można ot tak lać na ulicę czy trawnik
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
middy1983 napisał:
Dostałem wczoraj szoku gdy znajomy z Wiązownej pod Warszawą zarobił mandat w kwocie 50zł za umycie samochodu pod domem o godz. 11 rano!!!
Niczego nieświadomy człowieczek - telewizji nieoglądający z wielu powodów (słabe nerwy) nie wiedział że... wprowadzono zakaz mycia samochodów, napełniania basenów i zmniejszono ciśnienie w instalacji wodnej z uwagi na ... niby upał! Prawdopodobnie nie wyrabiają pompy - oczywiście kupione za Unijną kasę i przystosowane do standardów europejskich na które miliony wydano!!!
Szmal się rozleciał - infrastukturę poprawiono - a teraz wprowadza się limity jak w Afryce bo.... sprzędt za miliardy nie wyrabia!! Walichy mam już spakowane - za chwilę odpalam furę i spierniczam do siebie! W Iatlii po mimo upałów po 40 stopni - mam za darmo wodę z hydrantów do podlewania choć by winogron a w Polsce - nawet basenu na podwórku zalać nie można!!
Szok termiczno - emocjonalny! Polska przy Bułagarii i Rumunii się chowa!
Takich przepisów o nigdzie nie ma....
Uciekam - po zawał mi nie potrzebny!

A może tak - pani Prezydent kochana - wodę na kartki Pani wprowadzi??????????
No i gdzie jest ten sku---syn który modernizował wodociągi za szmal z Unii???
Gdzie On jest?? Nadal pensyjkę pobiera???
Tak ciężko idioci było przewidzieć że Warszawa się rozrasta?
Jakim kretynem trzeba być by projektować włąśnie w taki sposób a nie inny???
Czy jesteś pewien, ze chodziło tu ograniczenia wody? Wiele osób dostaje mandat za mycie samochodu przed domem bo nie ma kratki odprowadzającej. Piszesz, ze prawdopodobnie te pompy nie wyrabiają bo tego nie wiesz, ale na pewno wiesz, że szmal się rozleciał, sprzęt za miliardy nie wyrabia i idąc w swoich opiniach dalej robisz już analizy jako to jest winnych cieplejszych krajach. Następnie postanawiasz się wyprowadzić, a potem tego co modernizował wodociągi wyzywasz od sk____syna, urbanistów Warszawy od idiotów, projektantów wodociągów od kretynów.

Wiesz, ja w temacie wody w Warszawie niewiele wiem, więc się nie wypowiadam, ale za to dużo wiem i widzę w kwestii jak Polacy w swoich wypowiedziach kłamią, chamsko wyzywają oraz nie potrafią oceniać faktów. Agresywnie obrażasz Polskę bo kolega coś ci tam powiedział, Tobie się cos wydawało no i gdzieś tam słyszałeś. Pozdrawiam
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Herbatniczek napisał:
tem mandat to racze nie za zużycie woda a za wylewanie nieczystości na ziemię. Mycie to przecież produkcja brudnej wody z mydlinami. I takich brudów nie można ot tak lać na ulicę czy trawnik
Kilka gmin w podkarpackim i małopolskich ograniczenia ma. Można się myć i pić, ale już za podlewanie ogródka grożą sankcje. Nie wiem jak z Warszawą.
Natomiast aut w ogóle nie wolno myć nawet na swojej posesji, jeśli nie posiada się właściwych odpływów.
 

ep41115

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
1
Przecież Tusku dwa razy oczyszczalnie Czajka otwierał z niemieckimi najnowocześniejszymi silnikami Siemensa i co? Nie radzi sobie? Czytałem dzisiaj, że w I kw. 2017r. może energi w PL braknąć.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Nie bardzo wiem co ma Czajka do Wiązownej - dystans ok 16 kilometrów i całkowicie inna gmina.
Poza tym chodziło o zaniki prądu a prądu ze ścieków chyba czajka nie produkuje
 

middy1983

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2013
Posty
174
Punkty reakcji
4
Wiek
51
Miasto
Montorio al Vomano
quisquei - ty serio tak... ?
Ja nie mam 15 lat tak jak Ty... Mam też zdrowe oczy i super uszy! Potrafię też czytać i pisać ze... zrozumieniem!
Nie wysłuchuję kolegów bo.... bo... nie ważne... Ważne jest to że Polska staje się coraz bardziej chorym krajem!
Lux malina - bo mnie to raczej nie dotyczy...
Dziękuję też Bogu za istnienie takich jak Ty! Można trąbić do bólu a i tak nie dotrze. Prostactwo jest po to by zapierd... i milczało więc skąd taki odzew żalu z Twojej strony?! Nie dość że nie zrozumiałeś "przesłania" to .. wtrącasz jeszcze"bajki" nie na temat! Człowieku... Ja nie muszę nikogo słuchać!! Wystarczy że widzę! A co widzę?
Widzę kraj pędzący w ruinę emocjonalno-społeczną a o gospodarczej nie wspomnę bo... w niej jest już od conajmniej lat 20-stu! Wiem, wiem... Mama da, tata da, babcia zapłaci - świeci słońce! Przyżyjesz moje lata - zrozumiesz tymczasem won do szkoły a przed szkołą do... okulisty! TAK!!!! Pompy nie wyrabiają!!! Odpływy ściekowe też i bardziej te nowe jak te sprzed 20-30lat!!! Dowód masz po pierwszej lepszej ulewie w Warszawie gdy 30% ulic to rzeki! I Ty śmiesz powiedzieć że miliony złotówek się nie rozleciały ???
No ale właśnie - tacy jak Ty - wybierali aktualną władzę! A może ty z PO?? hm?
Kratka ściekowa??????????
Mają ją wszystkie domki!! Powiedz mi - dlaczego więc i miasto nie ma swoich???
No i ....
jeśli płacę za dostawę wody - dlaczego mi ją przykręcają?????????
To tak jak byś zapłacił za prąd - a w gniazdku miał zero....
Identycznie!
Ale po co komu woda - gdy - oczu i tak nie myje!

Wodociągi - do bani - woda syf - ciśnienie kręcą jak chcą
Oczyszczalnie - syf, padaczka
Kanalizacje - smród i bród - zapchane w 80%
Prąd - niby jest - ale często "przysiada" i "wysiada"
Drogi i trasy - istny poligon!
Kolej - upadła - syf, kiła i mogiła... Ceny z kosmosu a czas przejazdu liczony w latach świetlnych
Lotnictwo krajowe - a co to?
Socjalka społeczna - śmiechu warte czyli znikąd pomocy... MOPS?? ha ha...
Renty i Emerytury - jakieś są ale będą coraz niższe
Dług krajowy - miliardy, milardy, miliardy...
Polskie Fabryki - nie ma
Paliwo - sprowadzane
GAZ - sprowadzany bo swojego dokopać się nie mogą...
Węgiel - w cenie złota ....
Bezrobocie - conajmniej 20%
Średnia pensyjka - 1800zł czyli 30% zachodniej
Ceny w sklepach - 30% wyższe jak na zachodzie

Mało Ci??? Dalej wymieniać?
Wspomniana woda w temacie - to temat MIKRO w porównaniu z resztą...

to jeśli już tak boli mycie samochodu koleszko... to zmieńmy front ...
wytłumacz mi co to znaczy : ZAKAZ NAPEŁNIANIA PRYWATNYCH BASENÓW POD DOMEM....
?????
 
Do góry