Liceum obawy.

Iwoneczka001

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
okolice Lublina
Witajcie  Mam pytanie głównie do licealistów , ale także do osób trochę starszych  W tym roku wybiera się do liceum , starsi znajomi straszą mnie dużą ilością nauki. Podobno przez te 3 lata człowiek tylko siedzi i się uczy nawet w weekendy. Czy naprawdę tak jest ? Wybrałam klasę z rozszerzeniem język polski, historia, wos ( z innowacją dziennikarsko – prawniczą).Jak myślicie będzie dużo więcej nauki niż na profilu bez innowacji , nie wiem czy po przyjęciu do liceum nie przepisać się do klasy z z Biologia, chemia z innowacją pedagogiczną (elementy ratownictwa medycznego). Co o tym myślicie , co zrobili byście na moim miejscu ?
 

Łucjusz

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem najlepsza decyzja jest ta pierwsza nie ma się co wahać życzę ci jak najlepiej na pewno sobie poradzisz nie raz przekonałem się że starsi koledzy zawsze straszą :)
 
C

*ChMuRkA*

Guest
trudno mi w to uwierzyc teraz, ale 3 lata temu mialam takie same obawy. a dzis smieje sie z nich bo praktycznie 3 lata przebimbalam z jakim skutkiem okaże się we wtorek jak beda wyniki matur :D :)
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Wy już na wstępie musicie się zadeklarować jakie przedmioty będziecie mieli rozszerzone? Współczuje ;(
My możemy sobie wybrać 2 dowolne przedmioty rozszerzone pod koniec drugiej klasy.
 

koleśś

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
southryan, źle zrozumiałeś :p
jej chodziło o to, jakich przedmiotów będzie się uczyła w rozszerzeniu przez całe liceum, innymi słowy - profil klasy :D
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
southryan, źle zrozumiałeś :p
jej chodziło o to, jakich przedmiotów będzie się uczyła w rozszerzeniu przez całe liceum, innymi słowy - profil klasy :D
Dobrze zrozumiałem.
W moim LO nie ma czegoś takiego jak profile. Przez całe 2 lata każdy uczeń LO, niezależnie w jakiej jest klasie (A, B, C, D) uczy się takiego samego materiału. Dopiero pod koniec klasy II może sobie wybrać 2 dowolne przedmioty rozszerzone, których będzie się w klasie maturalnej. Zajęcie te są później realizowane między oddziałowo, dlatego np, w jednej klasie C będą chodzić różne osoby z np rozszerzoną historią, biologią, WOS, geografią itp
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
a mi to nie podoba się sout. ;] bo ktoś chcę zdawać np. biologie na maturze a biologia podstawowa a rozszeżona to inna bajka. tego się tak nie nadrobi-tego materiału.

Iwoneczko, to zależy od Ciebie, bo np. ja wybrałabym tą drugą opcje :) dla mnie bardziej ciekawsze...
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
a mi to nie podoba się sout. ;] bo ktoś chcę zdawać np. biologie na maturze a biologia podstawowa a rozszeżona to inna bajka. tego się tak nie nadrobi-tego materiału.

Iwoneczko, to zależy od Ciebie, bo np. ja wybrałabym tą drugą opcje :) dla mnie bardziej ciekawsze...
No dobra ale ile z momentem składania podań do LO, jest osób które już 3 lata wstecz wiedzą NA 100% że będą zdawać biologię i chemię na maturze?
A jeżeli ktoś np. bardzo by się chciał uczyć w konkretnym LO i jego pasją jest his-wos ale dostał się na mat-fiz - ma się męczyć 3 lata i zdawać maturę z tych przedmiotów "które mu narzucono" ?
 

paula296

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
1 651
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Szczecin
Wcale nie jest tak ciężko. Oczywiście jeśli wybrałaś renomowaną szkołę, to naturalne, ze pracy będzie więcej, ale nie ma się czego obawiać.
 

bella.92

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nowy Dwór Gdański
Witajcie  Mam pytanie głównie do licealistów , ale także do osób trochę starszych  W tym roku wybiera się do liceum , starsi znajomi straszą mnie dużą ilością nauki. Podobno przez te 3 lata człowiek tylko siedzi i się uczy nawet w weekendy. Czy naprawdę tak jest ? Wybrałam klasę z rozszerzeniem język polski, historia, wos ( z innowacją dziennikarsko – prawniczą).Jak myślicie będzie dużo więcej nauki niż na profilu bez innowacji , nie wiem czy po przyjęciu do liceum nie przepisać się do klasy z z Biologia, chemia z innowacją pedagogiczną (elementy ratownictwa medycznego). Co o tym myślicie , co zrobili byście na moim miejscu ?

nie jest aż tak dużo nauki, ja skończyłam właśnie pierwszą klasę LO o podobnym profilu co ty (rozszerzona historia, polski i geografia- klasa prawno administracyjna) i wcale nie musiałam bardzo dużo siedzieć nad książkami żeby wyrobić się na "czerwony pasek", jest więcej niż w gimnazjum, ale jeśli będziesz się na bieżąco uczyć, to dasz radę :)
 

socjopata

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
110
Punkty reakcji
0
Nigdy nie zauważyłem, zeby w LO było dużo nauki. Chyba, że ktoś ma ambicje na same piątki i szóstki w najlepszym liceum w województwie, wtedy może i tak.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
W liceum dużo nauki? Nie masz się czego bać :) Widocznie starsi koledzy nie wiedzą ile człowiek nieraz musi się uczyć na studiach :p A w liceum wystarczy zazwyczaj 2 razy przeczytać temat przed klasówką, żeby dostać jakąś znośną ocenę. Chyba, że masz ambicje na pasek...
 

bella.92

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nowy Dwór Gdański
W liceum dużo nauki? Nie masz się czego bać :) Widocznie starsi koledzy nie wiedzą ile człowiek nieraz musi się uczyć na studiach :p A w liceum wystarczy zazwyczaj 2 razy przeczytać temat przed klasówką, żeby dostać jakąś znośną ocenę. Chyba, że masz ambicje na pasek...

ja miałam ambicje na pasek, i też mi wystarczyło parę razy coś przeczytać przed sprawdzianem ;)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
w liceum na pewno jest wiecej nauki niz w gimnazjum, ale nie przesadzajmy.. koledzy na pewno trochę wolbrzymiają

No dobra ale ile z momentem składania podań do LO, jest osób które już 3 lata wstecz wiedzą NA 100% że będą zdawać biologię i chemię na maturze?
A jeżeli ktoś np. bardzo by się chciał uczyć w konkretnym LO i jego pasją jest his-wos ale dostał się na mat-fiz - ma się męczyć 3 lata i zdawać maturę z tych przedmiotów "które mu narzucono" ?
nie koniecznie tak musi być. u mnie w liceum do którego sie dostalam też są profile i ja np. chciałam iśc do mat-fiz. a miejsce było tylko w biol.-chem. zapisałam sie do tej klasy ale mogę sie w 2klasie przepisać do mat-fiz bądz w tej klasie rozszerzyć sobie matematyke i później zdawać z niej mature.. profile są tylko po to aby skupiać młodzież o mniej więcej takich samych zainteresowaniach..
 

socjopata

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
110
Punkty reakcji
0
Tak czy inaczej, liceum to bzdura i nie jest ani trochę przydatne w dalszym kształceniu. Nawet wybierając konkretny profil prawie nigdy na lekcjach nie przerabia się całego materiału (po prostu jest za mało czasu) i do matury trzeba przygotowywać się samemu (chyba, że komuś nie zależy na dobrym wyniku...).
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Tak czy inaczej, liceum to bzdura i nie jest ani trochę przydatne w dalszym kształceniu. Nawet wybierając konkretny profil prawie nigdy na lekcjach nie przerabia się całego materiału (po prostu jest za mało czasu) i do matury trzeba przygotowywać się samemu (chyba, że komuś nie zależy na dobrym wyniku...).
Do liceum idziesz kiedy chcesz zdać maturę.
Do technikum idziesz kiedy masz obojętne podejście do matury (jak zdam to dobrze a jak nie to trudno - żyje się dalej) i chcesz mieć na koniec dyplomik technika, który i tak w większości przypadków do niczego ci się nie przyda.
 

obcyxxx

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
liceum to jest takie pic na wodę nie zdasz matury z niczym zostaniesz:/ JA idę do technikum bo mam obawy że nie zdam matury z j.obcego, a te 4lata nie zbawia mnie więcej na naukę będe miał j.ang
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
W mojej szkole jest dość trudno i trzeba się uczyć nawet w weekendy, często w weekend nigdzie nie wychodzę tylko sie ucze :( niestety... jestem w LP.
 
Do góry