Licencja Windows na wiele komputerow

016darek

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Witam
Mam pytanie w zwiazku z licencja na system Windows. Planuje otworzyc serwis komputerowy i jak wiadomo,instalujac system u klientow musi byc on oryginalny. Czy istnieje jakis rodzaj licencji, po zakupie ktorej bede mogl legalnie instalowac system na komputerach klientow? Nie bede przeciez kazdemu klientowi sprzedawal oryginalnego systemu za ok 300zl, bo bym przez to nie mial klientow.Chce zaplacic raz i miec mozliwosc instalacji systemu z jednej plyty. Rozgladalem sie na stronie Microsoftu i niby jest licencja OpenLicense ale obowiazuje ona tylko na komputery wewnatrz firmy. Prosze o wyjasnienie co moge zrobic w mojej sytuacji.
Pozdrawiam
 

djafro

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Z tym jest właśnie ciężko. Istnieje wiele różnych licencji, tutaj mas szczegółowo:

http://www.microsoft.com/poland/licencje/programy/default.aspx

Co do serwisu komputerowego to najlepiej poprosić klienta by przyszedł z własnym Windowsem a Ty tylko pobierzesz opłatę za instalację systemu operacyjnego. Chyba, że wgrasz Linuxa ;).
 

016darek

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ok dzieki. Wlasnie to jest spory problem i nie wiem jak sie z nim uporac ;/
 

skadmin

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Miasto
Poznań, Łódź
Nie ma licencji która pozwoliłaby Ci raz zapłacić i instalować system na nieograniczonej liczbie komputerów.
 
Do góry