Lemoniada domowej roboty

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Chciałabym podobnie jak soki spróbować zrobić lemoniadę dla siebie jak również dzieci. Robiła któraś z was? Z jakich składników na początek zacząć?
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
kingajar napisał:
(...) Z jakich składników na początek zacząć?
Najlepiej by było zacząć od cytryny, cukru i wody ;) Więcej składników nie potrzeba ;)
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Składniki na lemoniadę: cytryna, woda, miód lub cukier i mięta
 

JacekDenert

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Możesz też dorzucić świeżej melisy, ma łagodny sytrynowy smak. Słyszałem też o lemoniadzie z natką pietruszki.
 

anneyxa

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
2
Najczęściej, tak jak już pisali - cytryna (dużo) + cukier i woda, ale można też do dzbanka z chłodną wodą nazbierać przeróżnych owoców jakie sie ma na ogrodzie, a jeśli się nie ma, no to kupne, limonka też się sprawdza, woda z borówkami jest pyszna, nawet truskawki można wrzucać. I za jakiś czas woda ma posmak tych owoców, a jak się nalewa to niektóre też wpadną do szklanki ;) Pyszne i szybkie ;p
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Najlepiej jeżeli byłyby to owoce z własnego ogródka, jak powyżej już wspomniano :), ale wiadomo nie wszyscy mają taką możliwość. Przepisów na samą lemoniadę jest wiele, ja osobiście zawsze staram się zastąpić cukier czymś innym, czy to będzie jakiś sok owocowy czy konfitury zawsze zdrowiej i smaczniej.
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Musze jeszcze popróbować z miętą. Poza tym z przepisów ancymonki widzę, że również korzystacie.
ostatnio było sporo malin to w gruncie rzeczy troche soku się porobiło, ale na lemoniadę również człowiek nie raz ma ochotę.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja polecam meloniadę - połówkę melona, pół litra wody, sok z cytryny - blendujemy przez minutę i dwie. Można dodać też miętę i kostki lodu. Świetne zamiast kawy rano!
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja robię standardową mianowicie litr wody , kilka cytryn do tego cukier trzcinowy i dodaje troszkę mięty oraz lodu.
 

ahcaer

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dobra lemoniada jest z ogórka, wody, cytryny, limon i miodu. Jest przepyszna.
 
A

Aleksa24

Guest
Ahcaer kiedyś taką pijam była pyszna, ale nie wiem jaki stosunek względem siebie składników zastosować :(
 
T

TomkaJanka

Guest
Ja bardzo lubię dodawać do wody cytrynę i bazylię - bardzo odświeżający smak!
 

izka34

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Najlepsza domowa lemoniada wyjdzie z wody mineralnej, soczystych cytryn i cukru. Cytryna i cukier według uznania na podstawie tego ile wody dasz. Piłam też kiedyś ogórkową z listkiem mięty. Także była dodatkowo słodzona. Polecam spróbować taką i podzielić się wrażeniami. Oprócz tych dwóch to jeszcze dobra jest arbuzowa, ale o tej porze roku ciężko Ci będzie zdobyć arbuza. Lemoniada arbuzowa ma bardzo przyjemny zapach, lekko różowy kolor i sama w sobie jest słodka. Jedynie trzeba uważać na pestki przy robieniu jej.
 

izka34

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Patyszka napisał:
U mnie cytrynka, cukier i mięta - no i wooda i kostki lodu :D
[SIZE=10pt]Nawet w jesień i zimę pijesz lemoniadę z lodem? Ja jednak nie mam tak dobrego gardła by w zimne dni wypijać zimne napoje. Gwarantowałoby to ból gardła w moim przypadku. Lubię właśnie taką prosta lemoniadę z trzech składników jakie wymieniłaś, ale w wersji temperatury pokojowej. Chociaż jak tak sobie myślę to mikstura jaką często piję rano też przypomina lemoniadę. Mam na myśli tu przegotowaną ciepłą wodę, sok z cytryny i duża łyżka miodu. Może to być alternatywna wersja dla lemoniady w okresie jesieni i zimy.[/SIZE][SIZE=10pt] Jest równie smaczna i zdrowa. [/SIZE]
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
ja zawsze robię lemoniade na bazie Piwniczanki bo ta woda ma fajne bąbelki, które podkręcają smak całosci :) no i nie da się ukryc ze dodatkowo moze pochwalic sie tez fajnym skladem - dobry poziom wapnia i magnezu pomaga dbać o zdrowie ;)
 

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
kingajar napisał:
Chciałabym podobnie jak soki spróbować zrobić lemoniadę dla siebie jak również dzieci. Robiła któraś z was? Z jakich składników na początek zacząć?
Woda, cukier trzcinowy, cytryny i miodek :)
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Ja lubie taką z imbirem, zostawiam imbir na noc żeby woda nim przeszła, a do tego oczywiscie cytryna i miód - pycha :)
 

vitald

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2019
Posty
11
Punkty reakcji
0
Polecam sprawdzony przepis:
1 Połóż cytryny na twardej i płaskiej powierzchni. Za pomocą dłoni każdą z nich potocz kilka razy po blacie, mocno dociskając. Dzięki temu uda ci się wydobyć z nich więcej soku.
2 Przetnij każdą cytrynę na pół, wyciśnij z nich sok do miski (najlepiej oczywiście użyć do tego wyciskarki), po czym odstaw ją na bok. Skórki cytryn pozostałe po wyciśnięciu soku również odłóż.
3 Wlej do garnka 4 szklanki wody i doprowadź ją do wrzenia. Kiedy to nastąpi wsyp do osobnego naczynia szklankę cukru i zalej szklanką wrzątku. Mieszaj aż do rozpuszczenia cukru.
4 Sięgnij po naczynie ze skórkami cytrynowymi. Zalej je resztą wrzącej wody (trzema szklankami), przykryj i odstaw na co najmniej godzinę. Po upływie tego czasu wydobądź skórki, wyrzuć je, a pozostałą w naczyniu wodę połącz w dużym naczyniu z wodą z cukrem, sokiem z cytryny i dodatkowymi dwiema szklankami wody (gazowanej lub nie).
5 Na kilka godzin przed podaniem schłódź lemoniadę w lodówce.

:piwosze:
 
Do góry