Lek na trądzik

darusia96

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
84
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Wielkopolskie
Ostatnio byłam u dermatologa z trądzikiem. Przepisał mi lek Izotek , jest do niego pomadka i jeszcze jakiś krem. Sama stosuje to od trzech dni. Podobno po miesiącu ma mi zginąć. Jak ktoś go stosował, to chciałabym się zapytać, czy to coś daje?
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
Ostatnio byłam u dermatologa z trądzikiem. Przepisał mi lek Izotek , jest do niego pomadka i jeszcze jakiś krem. Sama stosuje to od trzech dni. Podobno po miesiącu ma mi zginąć. Jak ktoś go stosował, to chciałabym się zapytać, czy to coś daje?

ja osobiście nie stosowałam, ale znam kilka osób po leczeniu aknenorminem, a że ja się interesuje lekami i innymi takimi rzeczami, to wypytywałam się o izotretinoinę doustną i jej działanie. także jeśli masz jakieś pytania, to pytaj ;)
tylko, że tego leku nie stosuje się miesiąc tylko kilka miesięcy, inaczej trądzik raczej wróci. trzeba doprowadzić do dawki optymalnej, którą określa się na podstawie wyników badań, nasilenia trądziku i wagi :)
 

jovvinka

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
ja osobiście nie stosowałam, ale znam kilka osób po leczeniu aknenorminem, a że ja się interesuje lekami i innymi takimi rzeczami, to wypytywałam się o izotretinoinę doustną i jej działanie. także jeśli masz jakieś pytania, to pytaj ;)
tylko, że tego leku nie stosuje się miesiąc tylko kilka miesięcy, inaczej trądzik raczej wróci. trzeba doprowadzić do dawki optymalnej, którą określa się na podstawie wyników badań, nasilenia trądziku i wagi :)

też znam kilka osób, które używały Aknenorminu i przyznam, że nigdy bym nie przypuszczała, że też będę go używać, a wszystko na to wskazuje, bo mocno zaatakowały mnie pryszcze. w przyszłym tygodniu idę do dermatologa i zobaczymy, co mi powie. a czy ktoś sie orientuje, czy przed wizytą powinnam zrobić jakieś badania?
 

reptile

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Aż dziw, że tyle lat nie było żadnego skutecznego leku na trądzik (mój brat miał dość silną postać i niestety do dziś mu zostały nieładne blizny). Dziś wystarczy iść do dermatologa i poprosić o jakiś lek na izotretinoinie. Też słyszałem, ze kuracja trwa kilka miesięcy, aby zapewnić pełnię wyleczenia. Trochę to kosztuje, ale efekt jest ponoć niesamowity. Co do leku, to Aknenormin jest generalnie tańszy od Izoteku (ponad 10 zł na 60 tabletkach), co w przypadku kilkumiesięcznej kuracji rośnie do dość konkretnych kwot. Co do skuteczności, to podobno w obu przypadkach jest dobrze, tak więc korzyść przechyla się na stronę Akne.
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy jednoznacznie da się podać jakiś dobry lek na trądzik. Zależy jakie są powody powstawania trądziku. Na pewno trzeba stosować odpowiednie kosmetyki i zabiegi. Oczywiście wskazane są też wizyty u dermatologa.
 

.kinga.

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
12
Miasto
Zagłębie
Kiedyś jak miałam trądzik to mi robili w aptece taki specyfik na zamówienie od lekarza. Szczerze bardziej pomogło niż jakiekolwiek kremy. Szkoda, że nie wiem z czego to było bo teraz brat boryka się z tym problemem.
 

reptile

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
A ten lekarz już nie przyjmuje? Nawet jak nie przyjmuje to w Twojej karcie w przychodni powinny być jakieś informacje odnośnie tego co zostało Ci przepisane. A jak to się nie uda, to niech uda się do dermatologa i np. spyta właśnie o Akne. Może to będzie odpowiednie wyjście z problemu.
 

Mirek199595

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiem że nie chodzi w tym temacie o mnie ale piszę to na paru forach i nikt mi nie może udzielić odpowiedzi ;/

Witam, zacząłem brać lek Aknenormin 20mg rano i wieczorem, przez ten okres strasznie zaczęła mi się wysuszać skóra, znalazłem w internecie że woda bardziej wysusza i że większość osób myję się Tonikiem Antybakteryjnym. Chciałbym się dowiedzieć czy to może jakoś zaszkodzić w kuracji, Dermatolog nic nie wspominał o toniku więc nie mam pojęcia czy to może w jakiś sposób zaszkodzić. Proszę nie podawać linków do różnych tematów, bo chciałbym otrzymać odpowiedzi tutaj od osób doświadczonych. Chciałbym używać tonik Dermacos kiedyś kosmetyczka mi go poleciła i został mi w szafce, więc jak ktoś wie coś na ten temat to bardzo proszę o wypowiedzi ;].
 
Do góry