legenda Solidarności zdrajca

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
No właśnie zmienią, wokół tego się wszystko kręci... <_<
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Po pierwsze komunizm został obalony jakoś tak nie do końca, bo to czerwoni wybrali swoich następców. Ci zaś w dowód wdzięczności osłonili parasolem ochronnym swoich dobroczyńców.
Komunizm został obalony. Ile czerwonych psów zostało rozliczonych ? A kto to miał komunistów i aferzystów puszczać w skarpetkach ? Czasami nie nasz złotousty ?
 

Egzekju

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Tarnobrzeg
Dobrze ze komunizm w Polsce został obalony w sposób pokojowy, a nie tak jak to miało miejsce np. w Rumuni. To ze Polska przeszła łagodnie z ustroju totalitarnego do demokracji jest po części zasługą własnie Wałęsy. A teraz wysuwa sie oskarzenia przeciw niemu za to co zrobił.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Komunizmu tu nigdy nie było, socjalizm totalitarny został zastąpiony przez socjalizm koncesyjno-etatystyczny... Egzekju, wypisz to co się przez okrągły stół zmieniło... Niewiele tego i większość mało ważna, prawie w ogóle...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
To jakas paranoja! Zamiast meczyc sie na dtym, zeby u nas bylo lepiej, zeby Euro 2012 sie odbylo :D to my ciagle robimy polowanie na SB-ekow jak na jakies czarownice. PIS-owskie ziarno niezgody ciagle kielkuje. Byl zdrajca, nie byl. Co to za roznica, dzis jest ikona solidarnosci, najlepiej znanym Polakiem na swiecie i nikt tego nie zmieni! Czy sobie zapracowal na takie traktowanie, czy nie? To juz nie nasza sprawa, przynajmniej nie moja, bo ja komunizm nie pamietac, 4 lata mialem jak upadal! Wiec mnie to nie obchodzi, ze np. agent SB z cala armia solidarnosci podarowal mi wolnosc.

A o tym nikt nie mowi, ale ile bylo agentow SB w szeregach solidarnosci. A Anna Walentynowicz swiata udaje, a sama tez nie byla idealna. A Kaczynscy, pionkami byli i tylko cos nosili, wynosili i sprzatali. Tego nikt nie wie, bo nikt o tym nie mowi. Moj starszy i jego brat, moi inni wojkowie siedzieli w Gdansku w stoczni i swoje widzieli. Dostali po ryjach od ZOMO ale maja to gdzies, ciesza sie z tego, ze komuchy przegrali a Walensa. Niech sobie zyje dlugo i szczesliwie.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
PIS-owskie ziarno niezgody ciagle kielkuje.

Ja tam z PiSem mam niewiele wspólnego... :niepewny:


Byl zdrajca, nie byl. Co to za roznica, dzis jest ikona solidarnosci, najlepiej znanym Polakiem na swiecie i nikt tego nie zmieni! Czy sobie zapracowal na takie traktowanie, czy nie? To juz nie nasza sprawa, przynajmniej nie moja, bo ja komunizm nie pamietac, 4 lata mialem jak upadal!

No to właśnie różnica... <_< A od tego po której był stronie zależy to czy zasługuje na miano bohatera czy nie. Komuna tu rządziła, kształtowała to co jest teraz i komuna to moja sprawa, tak samo jak będzie to sprawa moich wnuków.


Wiec mnie to nie obchodzi, ze np. agent SB z cala armia solidarnosci podarowal mi wolnosc.

Którą wolność... ??? Co się takiego istotnego zmieniło "w 89'"... ???


A o tym nikt nie mowi, ale ile bylo agentow SB w szeregach solidarnosci. A Anna Walentynowicz swiata udaje, a sama tez nie byla idealna.

Nikt chyba nie przeczy ze w Solidarności byli agenci a Anna W. idealna nie jest... :niepewny:


A Kaczynscy, pionkami byli i tylko cos nosili, wynosili i sprzatali.

To jakaś paranoja!

Jak od razu ktoś jest antyWałesa to od razu atak na Kaczorów... :bag:
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Słuchaj drogi Lestacie. Ty komuny nie pamiętasz ja tak. A komuna to nie tylko ostatnie lata, ale też około 100 000 ofiar podziemia. Podaję za lewicowym historykiem Z.Hirszem. Jeśli ktoś poszedł na współpracę z tym ustrojem jawnie to przynajmniej podpisał cyrograf nie udając świętego. Ale wszyscy TW to hołota bez czci i wiary. Bez honoru i bez zasad. A jak ktoś raz :cenzura:ą zostanie, to już mu to wchodzi w krew. I potem tylko dorabia ideologię do swego występku. To jak w tym kawale. Stoi laska i się zastanawia. Z miłości to zrobiłam czy dla kasy, miłości czy dla kasy ? Chyba z miłości, bo za 50
zyli ?
Tacy ludzie nie mogą pełnić wysokich godności w państwie Po pierwsze nie są gwarantem, że to kraj będzie u nich na pierwszym miejscu. Po drugie są narażeni na szantaż i naciski tych co znają o nich prawdę.
Nie rozumiem tych broniących Wałęsy i s-ki. W Polsce jest syf i to ich zasługa. I nie widać wyjścia z tego tunelu. Ale nie, ikonki, bohaterowie.
Czasem myślę, że czerwone psy nie miały wyjścia i zrobiły krok do przodu. Gdyby zwlekali zbyt długo skończyłoby się kryterium ulicznym i wszyscy ci "ludzie honoru" w rodzaju np. Kiszczaka zadyndaliby na sznurze. Budapeszt 56 lekcja dla czerwonych psów.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
TA! Moj starszy nawet ma zdjecie z panem leszkiem. W moich rejonach latem sobie na rybk jezdzil, jak jeszcze mogl sobie na taki wyjazd pozwolic. To fakt, a nie atak na panow K. Byli kim byli, a teraz za wazniakow sie robia.

Fakt, komuna Was nekala, uksztaltowala w pewnym sensie, ale zycie przeszloscia nie wnosi nic dobrego. Dawne urazy powinny byc schowane gdzies gleboko, a nie wyciagane na swiatlo codzienne. I jaki to efekt przynosci? Wasze wnuki beda mialy wpojona nienawisc do np. bylych sb-ekow? Moga miec. Ale np. moj wojas jakos rozmawia z gosciem, ktory go sypnol. Czemu? Nie wiem, mowil tylko ze czasy byly takie i musial.

Ja tam wiem tylko tyle ile slysze, i mam to gdzies, ze Walensa byc moze byl SB-ekiem. Ucze sie w wolnym kraju, moge krytykowac wladze i mam zamiar pracowac w Polsce w zawodzie jakim chce. A przeszlosc, i tak niczego nas nie nauczy ani nie nauczla.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Jakby cała czerwona hołota dostała kopa w dupę i to glanem z tematu o subkulturach to wtedy nie byłoby problemu. Ale się robactwo rozpełzło, skumało z WSI i robi za autorytety moralne. Tych którzy chcą normalności i są patriotami pokazuje się jako faszystów i oszołomów. I nie piszę tu o PiS-ie, bo to tacy sami uczestnicy "demoliberalnej szopki".

Ja tam wiem tylko tyle ile slysze, i mam to gdzies, ze Walensa byc moze byl SB-ekiem. Ucze sie w wolnym kraju, moge krytykowac wladze i mam zamiar pracowac w Polsce w zawodzie jakim chce. A przeszlosc, i tak niczego nas nie nauczy ani nie nauczla.
Fajnie. Sprzedali Cię Unii, fajnie. Wprowadzą Ci przymus utrzymywania nierobów np. z Czeczenii. Fajnie. Będziesz musiał się pilnować, żeby nie obrazić homo nie wiadomo. Też fajnie. Najważniejsze to żyć w wolnym kraju.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Gdyby Kiszczak nie zrobił okrągłego stołu Polacy by go zdekomunizowali w sposób rumuński więc "człowiek honoru" wiedział doskonale co robi i oszukał większość Polaków, Bolek był tutaj tylko pionkiem.
Obrońcy Wałęsy niech mi wytłumaczą to że skoro był takim wielkim opozycjonistą to nic mu się nie stało w czasach komuny (a nawet mieszkanie dostał) podczas gdy inni pomniejsi opozycjoniści (Pyjas,Popiełuszko,Przemyk, dwaj księża w 1989[!]) zostali przez komunistów zabici. Jeśli Bolek by był rzeczywiście wielkim zagrożeniem dla komuny to już w latach 70 dopadli by go "nieznani sprawcy" albo "spadłby ze schodów"
Co do wolności to i tak póki co mamy jej więcej niż na polit-poprawnym zachodzie ale robi się coraz gorzej.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
heeh z dramatu bochatera i zdrajcy robi sie jakies polprawdy i cwiercprawdy
a gdzie miejsce prawdy w 100%?
dam przyklad: jesli ktos zada sobie trud i przeanalizuje historie przed 1989 i po przemianach prezesa nie istniejacego portu lotniczego w swidniku ktory mial kosztowac klikanascie milionow a bedzie kosztowal ponad miliard, jakie lody i na czym ten czlowek krecil i z kim jest zwiazany i jakim cudem dostal najwiekszy kontrakt w polsce na 500 mln zl w pkp..... ta komuna upadla... ale to reinkarnacja jej obermajstrow?
nie rzadko przy wspolpracy z ludzmi z pis...
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/362251,corka_lecha_walesy_pozwala_wydawce_ksiazki_zyzaka.html

Do krakowskiego sądu wpłynął pozew córki Lecha Wałęsy, Anny o ochronę dóbr osobistych przeciwko spółce "Arcana", wydawcy książki o Lechu Wałęsie.

Anna Domińska z domu Wałęsa uznała, że książka Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i Historia" narusza jej dobro osobiste, jakim jest jej sfera uczuciowa, wyrażająca się szacunkiem i miłością do osoby ojca, oraz jej poczucie godności osobistej.

W pozwie domaga się od spółki "Arcana" wydrukowania przeprosin w ogólnopolskim dzienniku za zawarte w książce inwektywy i kłamstwa na temat Lecha Wałęsy. Wydawca powinien również przeprosić - według jej żądań - za to, że w wydanej książce nie podpisał się swoją prawdziwą nazwą (chodzi o to, że istnieje spółka, a nie wydawnictwo Arcana - red.); i za wszelkie sugestie zawarte w książce, mogące wywołać wrażenie, że osoba Lecha Wałęsy jest osobą niegodną szacunku.

W przeprosinach powinno znaleźć się ponadto stwierdzenie, że wszelkie takie sugestie są nieprawdziwe i obraźliwe i naruszają dobra osobiste Anny Domińskiej, jakimi jest jej sfera uczuciowa, wyrażająca się szacunkiem i miłością do ojca oraz jej poczucie godności osobistej.

Autorka pozwu domaga się też zakazania wydawcy druku i rozpowszechniania książki w formie redakcyjnej, w jakiej została wydrukowana, oraz sprzedaży komu innemu praw do druku. Chce także, by wydawca zapłacił 20 tys. zł należnego jej za krzywdę i cierpienia moralne zadośćuczynienia na rzecz Fundacji "Sprawni Inaczej" w Gdańsku.

Córka Lecha Wałęsy prosi też sąd o przyłączenie jej sprawy do pozwu, jaki w tej samej sprawie kilka miesięcy wcześniej złożył do krakowskiego sądu adwokat Ryszard Rydiger, który jest także jej pełnomocnikiem w tej sprawie.

Rydiger pozwał wydawcę, ponieważ stwierdził, że książka "obraża jego dobra osobiste, czyli pamięć o symbolu, którym jest dla niego Lech Wałęsa - przywódca ruchu Solidarności, lider niosący wiarę, symbol Polski demokratycznej i niepodległej". Początek procesu w tej sprawie wyznaczono na 20 października.

Ale jajca...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ciekawe jakei polecenie dostanie prokurator? jak obstawiacie?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
sry
widac nie doczytalem
ale w sumie racja proces karny moglby przerodzic sie we wpadkowy i jeszcze by sie bieda narobila
 
Do góry