Leasing dla firm

EFL_doradca_online

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witajcie,

Jestem doradcą online Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. Pojawiłem się na tym forum ponieważ razem z Europejskim Funduszem Leasingowym realizuję kampanię informacyjną dla wszystkich właścicieli firm zainteresowanych leasingiem środków trwałych.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania z tym związane lub prowadzicie działalność gospodarczą i zastanawiacie się w jaki sposób można skorzystać z leasingu maszyn i urządzeń zapraszam do dyskusji w tym temacie.

Jestem do Waszej dyspozycji.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Jestem w trakcie zakładania DG.

Czy dla nowo powstałych firm istnieją jakieś szanse na leasing? Chodzi o zakup samochodu osobowego z tak zwaną kratką. Czy muszę być płatnikiem VATu?
 

EFL_doradca_online

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Jestem w trakcie zakładania DG.

Czy dla nowo powstałych firm istnieją jakieś szanse na leasing? Chodzi o zakup samochodu osobowego z tak zwaną kratką. Czy muszę być płatnikiem VATu?

Witam,
w EFL minimalnym okresem prowadzenia działalności gospodarczej aby móc zawrzeć umowę leasingową jest okres 6 miesięcy.
Jeśli natomiast chodzi o zakup samochodu osobowego z tzw kratką to możliwość odliczenia 100% VAT istnieje wg planów ustawodawcy tylko do konca 2010 roku.

pozdrawiam,
 
C

Cza

Guest
dobrą ofertę leasingu ma też Bre Bank:
- okres leasingu: od 24 do 60 miesięcy,
- waluta leasingu: PLN, CHF, EUR,
- opłata wstępna: od 10% do 45%,
- raty równe, malejące, sezonowe,
- wysoka lub niska wartość końcowa,
- finansowanie przy zastosowaniu stałej stopy procentowej,
- finansowanie przy zastosowaniu zmiennej stopy procentowej,
- leasing operacyjny,
- leasing finansowy.
 

EFL_doradca_online

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Elastyczny Harmonogram Spłat rat leasingowych w EFL


Witam,
Chciałbym przedstawić dziś Państwu jedną z usług oferowanych przez EFL przy umowie leasingowej. Elastyczny Harmonogram Spłat oferowany jest od wiosny 2010 roku, jednakże z uwagi, że dotyczy on w głównej mierze przedsiębiorców sezonowych, należy wspomnieć o nim przy nadchodzącej zimie.
Adresatami oferty Elastyczny Harmonogram Spłat są przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą charakteryzującą się sezonowością np. rolników, branży transportowej i budowlanej. Elastyczny, indywidualnie konstruowany harmonogram spłat jest wygodnym rozwiązaniem, dostosowanym do cykliczności i różnic w uzyskiwanych przychodach.
Te segmenty rynku są najbardziej uzależnione od sezonowości działalności i pór roku. Okres zimowy nie sprzyja zarówno prowadzeniu prac budowlanych jak i rolnictwu. Produkt w postaci elastycznego leasingu pozwoli zatem tym przedsiębiorcom ustalić własny harmonogram spłat, dostosowany do wielkości przychodów w danym okresie w roku.
Przedsiębiorcy mogą tak ustalić harmonogram spłat, że np. jedną ratę płacą niższą (nawet w wysokości symbolicznej złotówki) a inne wyższe, w zależności od okresu kiedy mają największe przychody. Należy jednak pamiętać, że harmonogram ustala się tylko raz, przed podpisaniem umowy, potem nie można go zmienić.

Pozdrawiam,
 

isadora

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2010
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
Elastyczny Harmonogram Spłat rat leasingowych w EFL


Witam,
Chciałbym przedstawić dziś Państwu jedną z usług oferowanych przez EFL przy umowie leasingowej. Elastyczny Harmonogram Spłat oferowany jest od wiosny 2010 roku, jednakże z uwagi, że dotyczy on w głównej mierze przedsiębiorców sezonowych, należy wspomnieć o nim przy nadchodzącej zimie.
Adresatami oferty Elastyczny Harmonogram Spłat są przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą charakteryzującą się sezonowością np. rolników, branży transportowej i budowlanej. Elastyczny, indywidualnie konstruowany harmonogram spłat jest wygodnym rozwiązaniem, dostosowanym do cykliczności i różnic w uzyskiwanych przychodach.
Te segmenty rynku są najbardziej uzależnione od sezonowości działalności i pór roku. Okres zimowy nie sprzyja zarówno prowadzeniu prac budowlanych jak i rolnictwu. Produkt w postaci elastycznego leasingu pozwoli zatem tym przedsiębiorcom ustalić własny harmonogram spłat, dostosowany do wielkości przychodów w danym okresie w roku.
Przedsiębiorcy mogą tak ustalić harmonogram spłat, że np. jedną ratę płacą niższą (nawet w wysokości symbolicznej złotówki) a inne wyższe, w zależności od okresu kiedy mają największe przychody. Należy jednak pamiętać, że harmonogram ustala się tylko raz, przed podpisaniem umowy, potem nie można go zmienić.

Pozdrawiam,
kto moze z tego skorzystac? wszyscy, ktorzy wykaza sie zwiekszonymi kosztami czy mniejszymi przychodami czy tylko jakas okreslona liczba zawodow?
 

Harmonia

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ile mniej wiecej trwa zalatwianie formalnosci? Biorac oczywiscie pod uwage, ze przygotuje wczesniej wymienione w wymaganiach dokumenty.
 

isadora

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2010
Posty
152
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
Ja poprosze jeszcze wypisane od myslnikow dokumentow jakie sa potrzebne do zawarcia umowy leasingowej.
 

spessa

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
co się dzieje,gdy nie mamy na zapłacenie czynszy?
jeżeli spłacimy 2/3 ,,środku trwałego'' i nie zaplacimy nastepnego czynszu ,,środek trwały jest nam zabierany a co z pozostałymi czynszami?spłacamy?
 

EFL_doradca_online

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
kto moze z tego skorzystac? wszyscy, ktorzy wykaza sie zwiekszonymi kosztami czy mniejszymi przychodami czy tylko jakas okreslona liczba zawodow?

Witam,
opcja 'elastyczny harmonogram spłat' jest skierowana do przedsiębiorstw, które mają charakter sezonowy.
Nie ma zamkniętej listy działalności, które obejmuje ta oferta. Podczas rozmowy z konsultantem określi on czy na Państwa działalności może być wzięty leasing z elastycznym harmonogramem rat.

Ile mniej wiecej trwa zalatwianie formalnosci? Biorac oczywiscie pod uwage, ze przygotuje wczesniej wymienione w wymaganiach dokumenty.

Decyzja o leasingu może być udzielona nawet w ciągu 24 godzin.

Pozdrawiam,
 

EFL_doradca_online

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja poprosze jeszcze wypisane od myslnikow dokumentow jakie sa potrzebne do zawarcia umowy leasingowej.

W większości przypadków stosowane są procedury uproszczone, w których wymagania dokumentowe są znacznie ograniczone. Wymagane są jedynie dokumenty rejestracyjne firmy oraz podstawowe informacje dotyczące sytuacji finansowej.

Dokumenty wymagane do wniosku
1. Kopie dowodów osobistych osób reprezentujących firmę.
2. Decyzja o nadaniu NIP z ewentualnymi aktualizacjami;
3. Zaświadczenie o numerze statystycznym REGON;
4. Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej / aktualny odpis z KRS (nie starszy niż 3 miesiące od daty podpisania umowy leasingowej);
5. Dla spółki cywilnej – umowa spółki wraz z aneksami;
6. Firmy prowadzące uproszczoną księgowość: PIT (z załącznikami, np. PIT-B) za ostatni zamknięty rok obrachunkowy, zestawienie z Podatkową Księgą Przychodów i Rozchodów z wynikami za ostatni zamknięty miesiąc.
Przy Pełnej księgowości: Rachunek Zysków i Strat za ostatni zamknięty rok obrachunkowy i ostatni zamknięty miesiąc (lub kwartalny F01)
7. faktura proforma na wybrany sprzęt
 

EFL_doradca_online

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
co się dzieje,gdy nie mamy na zapłacenie czynszy?
jeżeli spłacimy 2/3 ,,środku trwałego'' i nie zaplacimy nastepnego czynszu ,,środek trwały jest nam zabierany a co z pozostałymi czynszami?spłacamy?

Witam,
czemu zakłada Pani od razu, że środek trwały? Leasingodawca jest instytucją, która nie ma celu postawiania leasingobiorcy w kłopotliwej sytuacji, i że umowa przy każdym potknięciu jest rozwiązywana. Oznacza to, także, że warunki umowy należy spełniać w każdym przypadku.

Konkretnie co do Pani pytania, proponuję, aby o dokładne sposoby egzekucji nie spłacanego leasingu pytać konsultantów przed zawarciem umowy, m.in dlatego, że są to sporadyczne przypadki, oraz rozwiązywane indywidualnie.

Pozdrawiam,
 

milano

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Dobra i sprawdzoną ofertę finansowania ma też Volvo, ofertę Financial Services Polska, czyli rozwiązania finansowe oraz usługi ubezpieczeniowe dla wszystkich środków transportu oraz maszyn budowlanych produkowanych przez Grupę Volvo.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Jak obecnie przedstawia się oferta lesingu dla firm? Chodzi mi głównie o małe działalności, czy jest to opłacalne, czy lepiej wziąć kredyt? Dostałam ostatnio ofertę z raiffeisen i wygląda dość korzystnie.
 

hrabia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kraków
Ja polecam Raiffeisen. Ostatnio szukałem leasingu w kilku firmach. Po zapoznaniu się z ofertą około 10 banków wg najlepszym w tym momencie jest Raiffeisen. Z tym bankiem juz podpisałem umowę.
 
Dołączył
9 Luty 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
"Jak obecnie przedstawia się oferta lesingu dla firm? "

Witam,

Pomoc i pośrednictwo w uzyskaniu różnego rodzaju finansowania dla firm, w tym leasingu, zajmuje się również Idea Expert. Zainteresowanych taką formą współpracy zapraszam do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz bezpośredniego kontaktu z miejscowym oddziałem lub pozostawienia swoich danych kontaktowych w formularzu kontaktowym na stronie Idea Expert.

Pozdrawiam,
Rzecznik Idea Expert
 
I

Infiner

Guest
Mój znajomy brał u nich ostatnio auto w leasing. Z tego co mówił, wynika że nawet dobrą ofertę uzyskał.
 
Do góry