LCD czy Plazma?

M

Mushkin

Guest
A ten 11 calowy Sony za 2099 zł. To już jednak nie jest tak bardzo wygórowana cena, prawda, 99% społeczeństwa naszego raczej sobie na to nie pozwoli. Ale ceny spadają, rok temu było 10 razy drożej. Jeszcze ze 3 lata i będą po nawet sensownych cenach. Widać jak ma się sprawa z Blu-Ray, najtańszy odtwarzacz kosztuje teraz 279 zł, a nagrywarka 629 zł... dwa lata temu te ceny były ok. 7 razy wyższe.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ale to normalna kolej rzeczy, że ceny spadają. Do wad OLED można dodać koszt, baaaardzo ograniczony wybór (póki co Sony 11" i LG 11" i 15")i żywotność, chociaż to ma się coraz lepiej. A cop do LED to podświetlenie krawędziowe jednak ma pewne pozytywne działanie na obraz, ponieważ widać różnicę między zwykłym CCFL.
 

dominiq

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Rainingman napisał: "W LCD natomiast nie występuje efekt wypalenia, bo nie ma co sie "wypalać""
Dokładnie tak, z tego co wiem, lcd są lepsze, trwalsze niż plazmy, plazmy nie brałabym w ogóle pod uwagę...
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
To jest odwieczny problem ludzi którzy chcą kupic nowy telewizor. Plazma czy LCD? Plazmy nigdy nie miałem, ale nie żałuję, bo się o nich nasłuchałem (własnie o wypalaniu, a telewizor kupuję jednak na dłużej). Wiele osób się jara plazmą, ale ja jednak wolę postawić na trwałość. A jeśli już kupować nowy telewizor to tylko z FullHD. Ceny lecą na łeb na szyję więc nie trzeba już wydawać fortuny na takie cudo. A jest coraz więcej programów które nadają w wysokiej rozdzielczości.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
W przypadku plazmy trzeba wiedzieć, jak o nią dbać, wtedy będzie działać długo i dobrze. LCD nie wymaga tyle "uwagi". A teraz wchodzi sporo nowych technologii, jedna z ciekawszych aktualnie to media box LG. Jest to taka skrzyneczka, do której podłącza się wszystkie kable, a ona bezprzewodowo komunikuje się z TV i wysyła mu obraz z tych sprzętów. Nareszcie ktoś przejął się tą plątaniną kabli za telewizorem
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Wow, bardzo fajne rozwiązanie, to faktycznie utrudnia życie, zwłaszcza, gdy chce się zawiesić tv na ścianie... Tak reklamowany pomysł, a potem kable trzeba bunkrować albo wiszą <_< Dobrze, że w końcu coś w tej kwestii pomyśleli.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
No właśnie, jak dla mnie to dotychczas było sporym problemem, jak ktoś wieszał TV to wciąż mu się ciągnęło coś po ścianie i trzeba było jakoś to maskować. Teraz trzeba jeszcze czekać na przesyłanie bezprzewodowe zasilania ;)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
No właśnie, strasznie jestem ciekawa, jak to jest rozwiązane tutaj, skoro wszystko jest w tym Media Box, to gdzie zasilanie?
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Zdaje mi się, że prąd to kabelkiem będzie do telewizora. Już naukowcy wymyślili sposób ładowania na odległość, ale podejrzewam, że jeszcze tutaj tego nie ma...chociaż kto wie? Może warto by było podesłać im ten pomysł :p
 

matans

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
W przypadku plazmy trzeba wiedzieć, jak o nią dbać, wtedy będzie działać długo i dobrze. LCD nie wymaga tyle "uwagi". A teraz wchodzi sporo nowych technologii, jedna z ciekawszych aktualnie to media box LG. Jest to taka skrzyneczka, do której podłącza się wszystkie kable, a ona bezprzewodowo komunikuje się z TV i wysyła mu obraz z tych sprzętów. Nareszcie ktoś przejął się tą plątaniną kabli za telewizorem

Wreszcie fajna opcja jeśli chodzi o kable i nie trzeba będzie się bawić już w plastykowe zaciskacze do tego;)
 

matans

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
A ten 11 calowy Sony za 2099 zł. To już jednak nie jest tak bardzo wygórowana cena, prawda, 99% społeczeństwa naszego raczej sobie na to nie pozwoli. Ale ceny spadają, rok temu było 10 razy drożej. Jeszcze ze 3 lata i będą po nawet sensownych cenach. Widać jak ma się sprawa z Blu-Ray, najtańszy odtwarzacz kosztuje teraz 279 zł, a nagrywarka 629 zł... dwa lata temu te ceny były ok. 7 razy wyższe.

Tak samo ma się sprawa z playstation, tak samo będzie z blu-ray, oled etc. TV 3d też polecą na łeb ma szyję, kwestia paru dobrych miesięcy.
 

kinterka

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tak samo ma się sprawa z playstation, tak samo będzie z blu-ray, oled etc. TV 3d też polecą na łeb ma szyję, kwestia paru dobrych miesięcy.

Tak sobie patrzę na maximedia czy jest coś z blue-ray nagrywarek ale niestety jeszcze nic nie mają, szkoda domniemam, że pewnie to się zmieni
bo uzupełnią asortyment a z własnej autopsji wiem, że powinno być tanio.
Co do oled-ów też stanieje wszystko, tak z 3-4 lata i powinny wyprzeć normalne tv.
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Jasne, naturalna kolej rzeczy, że nowe technologie wypierają stare, a po coś mamy tę konkurencyjność na rynku :sexy: Duży wybór i wyścig producentów są gwarantem coraz niższych cen :eek:k:
I właśnie na to liczę, bo planuję (w niedalekim czasie) do mieszkanka zakupić sobie taką Infinię, podpiąć konsolę i cieszyć się super obrazem :D I wierzę, że będzie mnie na to stać ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
LG Infinia to chyba marzenie nie jednej osoby :D
ja na YT szukałam filmów bo reklama w TV mnie zaciekawiła, i powiem że chyba ten obraz już nie może być doskonalszy..
http://www.youtube.com/watch?v=tr23SeYNZMQ&feature=related
 

chjara

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja lubię samsungi z podświetlaniem LED. Bardzo łądny obraz.
 

matans

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
LG Infinia to chyba marzenie nie jednej osoby :D
ja na YT szukałam filmów bo reklama w TV mnie zaciekawiła, i powiem że chyba ten obraz już nie może być doskonalszy..
http://www.youtube.com/watch?v=tr23SeYNZMQ&feature=related

A teraz pomyśl, że już wychodzą matryce w 1/3 przeźroczyste- chodzi o nową technologię.

Tak sobie patrzę na maximedia czy jest coś z blue-ray nagrywarek ale niestety jeszcze nic nie mają, szkoda domniemam, że pewnie to się zmieni
bo uzupełnią asortyment a z własnej autopsji wiem, że powinno być tanio.
Co do oled-ów też stanieje wszystko, tak z 3-4 lata i powinny wyprzeć normalne tv.

Pewnie szybko dość wrzucą to na maximedia wiesz postęp, spadek cen, ogólnie nowe technologie, high-endowe produkty, czas, czas pokaże.
Może nawet i krócej niż 3-4 lata? Zobacz co się działo z nagrywarkami dvd na początku jak wyparły zwykłe wypalarki cd.
 

szczyglywygly

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Ja na maximedia kupowałem ostatnio parę rzeczy fajny portal swoją drogą bo dość szybko realizują dane zamówienie, bez problemów doradzają także niezdecydowanym :)

Ja lubię samsungi z podświetlaniem LED. Bardzo łądny obraz.

No trzeba przyznać diody LED robią swoje. Co do obrazu to za parę lat to ciężko będzie odróżnić obraz w tv od rzeczywistości (ach te oledy i inne bajery)
 

matans

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Ja na maximedia kupowałem ostatnio parę rzeczy fajny portal swoją drogą bo dość szybko realizują dane zamówienie, bez problemów doradzają także niezdecydowanym :)



No trzeba przyznać diody LED robią swoje. Co do obrazu to za parę lat to ciężko będzie odróżnić obraz w tv od rzeczywistości (ach te oledy i inne bajery)

No tak jak czytałem sporo to każdy właśnie wypowiada się o szybkości realizacji zamówienia, to cieszy bo
teraz ciężko o taki sklep i czeka się i czeka na taki produkt czasem zbyt długo.
 

petertabak

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
68
Punkty reakcji
1
Tak czy siak polecam LCD, nie mam zaufania do plazmy może dlatego, że miałem jedną i padła ...
 
Do góry