Laptop- ocena

miska1991

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
174
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Sosnowiec
Witam ;)
Mam zamiar kupić laptopa, ale za bardzo na tym się nie znam. Znalazłam model, który polecił mi brat, ale chciałabym, żeby ktoś jeszcze go ocenił.

HP COMPAQ 550
Procesor: inter Core 2 duo T5670; 1,6Hz, 2MB cache, 800MHz FSB
-15,4 cala
-1GB pamieci RAM
160 GB dysk twardy
-karta graficzna- intel GMA x3100
- super multi DVD+/-RW-Ram napęd
-4 h pracy
-802,11 b/g
-blytooch

Cena 1849 zł.

Prosiłabym o opinie.
Dziękuję z góry serdecznie ;)
 
H

Haan

Guest
trochę mało ma RAMu, teraz w sumie większość nowych modeli ma 2GB...ale też trzeba więcej za ten RAM zapłacić, zależy do jakich celów potrzebny Ci laptop:)
 

Zyrek

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
się biorą dzieci
Zależy też jaki ram. Celowałbym w DDR3 bo to przyszłość mimo wszystko (szybsze taktowania). Jeżeli ma Ci on służyć również do gier, to wykreśl go, bo karta graficzna nie pociągnie żadnych nowszych tytułów z rozsądną płynnością. Procesory nie jest najnowszy, ale styka.

Ogólnie jeżeli ma Tobie on służyć do gier - nie nadaję się. Jeżeli do filmów, muzyki, internetu czy pracy - jak najbardziej ok.
 

Siren

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja osobiście nie polecam HP . Są bardzo awaryjne .
No ale skoro już bierzesz taki to wrzuć jeszcze 1gb ramu .
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Mam model z tej samej serii i żadnych problemów z nim nie mam, prócz może lekko wyrobionego touchpada.

Laptopa do gier w tej cenie na pewno nie znajdziesz, ale do pracy i multimediów, tak jak pisał jeden z przedmówców - jest w porządku.

Zobacz jeszcze ten model: http://www.swiatlaptopow.pl/p/pl/6396/comp...d-+fv608ea.html

Nie wiem jak z jego awaryjnością tego modelu (550 mogę polecić w tej kwestii, bo sam korzystam), ale w razie gdyby coś się działo, w sklepie powyżej przez 3 lata jest darmowy serwis. A sam model ma lepszy procesor, sporo więcej RAMu i dobrą kartę dźwiękową, co jeśli słuchasz dużo muzyki może mieć znaczenie.
 
Do góry