laptop nie wiem który wybrać

KarolinaW

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
witajcie. Chwiałabym kupic sobie laptop taki mały najtańszy do pracy że tak powiem, znalazłam 2 ale sie kompletnie nie znam, podali parametry no ale mi to nie wystarczy więc pytam was, bo wiem że sie na pewno znacie.

1 komputer

Wydajność: Procesor: 300MHz VIA ARM 32bit CPU
Łączność: Wifi 802.11 a/b/g
Model procesora: VIA-ARM VT8500
Technologia RAM: DRAM 128M
Wyświetlacz:7" TFT HD Maxymalna rozdzielczość :800x480 Monitor: 7" TFT
Karta Graficzna: Zintegrowana
Dysk twardy: NAND Fast Flash, 2GB Slot PCMCIA: 1x SDCard slot Połączenia:
Porty :3x USB 2.0,1x SDCard slot,1xRJ45
Audio/Video : Wbudowane głośniki, wbudowany mikrofon 1x 1/8" (3.5mm) Słuchawki/Line-Out 1x 1/8" (3.5mm) Mikrofon
Komunikacja: Networking/Data Link Protocol :Fast Ethernet,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g Wireless Connection :Wifi Wireless Protocol :802.11 a/b/g

2 komputer

PROCESOR : INTEL PENTIUM 866 MHz
PAMIĘĆ : 256 MB RAM
DYSK : 10GB
EKRAN : 14"
BATERIE : ok. 30-60 min.
WBUDOWANE GŁOŚNIKI I MIKROFON


KARTA SIECIOWA , MODEM



NAPĘD OPTYCZNY :

DVD



PORTY :

USB ;
2 x PCMCIA ;
PS2 ;
COM RS232;
VGA ;
LAN ;
MODEM ;

Audio In/Out/Micro;


kompletnie sie na tym nie znam. Zależy mi, aby miał dużą pamięć bądź możliwość włożenia karty czy czegoś by tą pamięć zwiększyć. Dam również linki z allegro;
1 komputer http://allegro.pl/ultra-lekki-laptop-7-wifi-2gb-hd-notebook-i1374642037.html
2 komputer http://allegro.pl/laptop-dell-c610-bat-ok-com-diagnostyka-f-vat-i1381201505.html
 

KarolinaW

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
pisać teksty dlatego nie potrzebuje super sprzętu ale mógłby mieć trochę pamięci na rozrywkę, mam komputer stacjonarny więc super laptopa nie potrzebuje, ale chce by był dobry więc nie wiem który lepszy.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Chyba nie mają systemów. A do rozrywki się nie nadają.
Jakiego rodzaju i intensywności praca zmuszałaby Cię do korzystania z laptopa? Długie pracowanie przy tak małej matrycy nie brzmi kusząco.
 

KarolinaW

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
no nie wiem z 4-5h dziennie, na początek musze wybrać jakiś mały ze względu na koszt bo dopiero zaczynam, z czasem kupie lepszy.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
ten pierwszy to ma malutki ekranik... jak zeszyt...

Tu masz link Mój odnośnik do podkategorii Laptopy w Nokaucie. Porównasz sobie ceny i parametry laptopów- coś na pewno wybierzesz. Wybierz przynajmniej 15,4 cala matrycę. Większość sklepów umożliwia zakup na raty bez dodatkowych opłat.

A tutaj masz link Mój odnośnik do działu komputerów stacjonarnych. Bardziej polecam- większy ekran- mniej się wzrok męczy, no i jeżeli byś chciała kupić laptopa i PC o podobnych parametrach to PC taniej wyjdzie.

Jakby coś to pomogę coś wybrać :)

Konkretnie potrzeba ile chcesz na ten cel przeznaczyć- lepiej weź na raty niż się męcz z dziadostwem na, którym praca to będzie udręka.
 

szdd

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
30
Punkty reakcji
3
Miasto
POLSKA
komputer nr 1 mam kupilem kiedys.
Zawiesza sie nawet przy muzyce a co dopiero do internetu nie ma flash i ciezko cos zainstalowac na niego. KUp ten na którym mozna miec zwykły system. Zdecydowanie 2 :)
polecam :)
 

KarolinaW

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
komputer nr 1 mam kupilem kiedys.
Zawiesza sie nawet przy muzyce a co dopiero do internetu nie ma flash i ciezko cos zainstalowac na niego. KUp ten na którym mozna miec zwykły system. Zdecydowanie 2 :)
polecam :)


Mnie tez bardziej przekonał ten 2, ale ten 1 jest tańszy i myślałam że wart swojej ceny, ale kupie jednak drugi.... dzięki wielkie wszystkim, którzy wypowiadali sie w tym temacie:D
 

kamilla12333

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że mógłbyś pomyśleć nad laptopem do gier i pracy: Model Acer Aspire 5742G. Jego koszt to około dwóch tysięcy, a ma bardzo ciekawe i korzystne parametry: •Procesor Intel Core i3 370M (2,4 GHz, 3 MB cache)•Microsoft Windows 7 HP •Ekran 15,6” 1366x768 •Pamięć 3 GBa •Dysk 500 GB •Napęd DVD±RW DL•Grafika NVidia GeForce GT420M 1GB •WiFi •Złącza 4xUSB •Czytnik kart 4w1 •HDMI •Wbudowana kamera
:) http://www.promoceny.pl/detail/acer-laptop-aspire-5742g-15-6-50002/
 
Do góry