Laptop do 1500 zl

Kakarotto SSJ1

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Witam,jestem na kupnie laptopa ale mało się znam na komputerach i chciałbym prosić o jakąś wskazówkę kogoś kto się orientuje w tych sprawach a mianowicie szukam laptopa tak do 1500zl chodzi mi oto żeby bez problemu chodziły filmy muzyka internet itp ale też jakieś dobre gierki nie koniecznie jakieś super najnowsze bo wiem ze w tych pieniądzach to nie bardzo ale takie tez dość porządne no i jakby mógłby mi ktoś poradzić jakimi parametrami się kierować przy kupnie albo podał jakiś link na allegro z ciekawą ofertą to byłbym bardzo wdzięczny.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Laptypy czyli masz na myśli tak 15,4 cal ekran? Jeżeli tak to będziesz rozczarowana bo jest na rynku tylko kilka modeli o tak niskiej cenie w promocji, a mając takiego lapka możesz zapomnieć o grach w 3D lub filmach full HD, a nawet o przeglądaniu płynnie niektórych stron internetowych czy przeglądaniu więcej niż 5, 7 zakładek jednocześnie. Ten który mój poprzednik wyżej to jeden z tych tandetniejszych Acerów, które po kilku miesiącach trafiają do serwisów komputerowych. Jest on robiony z najtańczych podzespołów w tajlandii/chinach. Mając go trzeba być przygotowanym na ogromne przegrzewanie, spalenia zasilacza, niedziałających przycisków klawiatury czy nawet odklejanie lub wycieki z matrycy ekranu.

Lepiej zainwestować w tzw. netbooka, czyli komputer o przekątnej ok 10.1 cal. Jest on na tyle zminiaturyzowany, że nie posiada napędu CD/DVD czy duzej ilości przyłączy. Jednak nadaje się do internetu, muzyki, i filmów [ogólnie mediów]. Newet w gry z facebooka pograsz [ bo o grach trójwymiarowych w większości można zapomnieć]. Za to netbooki np. takie: http://allegro.pl/li...&string=netbook
mają w miarę wydajne procesory INTEL ATOM, oraz szybkodostępne pamięci DDR3, więc powinien ciebie zadowolić.
 
B

bone1906

Guest
Do 1500 złotych możesz znaleźć całkiem dobre lapki Toshiby jak np. ten - moim zdaniem nowe gry na nim pójdą, może nie wszystkie na full detalach. I to tak z wyprzedzeniem do roku. Cena w miarę korzystna bo 1490 zł.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
[quote post="2969318" timestamp="1339495822"]
Do 1500 złotych możesz znaleźć całkiem dobre lapki Toshiby jak np. ten - moim zdaniem nowe gry na nim pójdą, może nie wszystkie na full detalach. I to tak z wyprzedzeniem do roku. Cena w miarę korzystna bo 1490 zł.[/quote]
Mylisz się, nowe gry nie pójdą na takim laptopie. Jeżeli w ogóle uda się uruchomić, to grywalność spadnie do frustrującej skali. Nie mówię że ten laptop to złom. Toshiby to dobre sprzęty, tylko widzisz ta klasa laptopów nie jest absolutnie zarezerwowana dla graczy tylko dla podstawowych czynności multimedialnych nieobciążających system. Dlatego laptop ten jest lekki, poręczny, wytrzymały na lekkie puknięcia i zarysowania a bateria trzyma długo. Za to NIE POGRASZ w nic co ma hdr, bump maps, tesselacje, wysoką geometrię czy fotorealistyczne tekstury [innymi słowy Need For Speed: Most Wanted, Gothic 2, diablo 2, i warcraft 3 to naprawdę max co pójdzie i to jeszcze na obniżonych detalach
jezyk.gif
].

Jakby porównać ten Lenowo z Toshibą z linku użytkownika bone1906, to Toshiba wygrywa w konkursie jakość/cena.
 

alekx

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Generalnie przy takim budżecie to tylko typowo biurowy laptop, pod żadne nowsze gry, żaden z w/w nie ma nawet normalnej karty graficznej tylko integry wszystkie. Jeśli już ma cokolwiek się odpalić to zobacz np. MSI CR650-420XPL lub HP Compaq Presario CQ57-303sw, mają radeony na pokładzie, super podstawowe, ale lepsze niż karty zintegrowane.
 
Do góry