Łacina

pawel0797

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Czy znacie jakąś stronę pozwalającą uczyć się łaciny?
 

Neger

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
187
Punkty reakcji
4
Wiek
32
Czy znacie jakąś stronę pozwalającą uczyć się łaciny?

Wpisujesz w google 'nauka laciny' i druga strona powinna byc dobra, nie wiem jak to jest z reklamowaniem innych stron wiec linka bezposrednio nie wkleje.
 

zla_mucha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witaj Pawle!

Powiem Ci szczerze, że osobiście nie spotkałam się z taką stroną, być może dlatego, że takiej nie szukałam.

Jednakże polecam książeczkę zwaną: "Łacina bez Orbiliusza", z której korzystałam na studiach i która przygotowała mnie do zdania egzaminu z języka łacińskiego zarówno pod względem gramatyki, jak i słownictwa.

Pamiętaj jednak, że jest ona językiem martwym a jej przydatność w języku polskim pojawia się w tekstach staropolskich no i może średnipolskich, gdyż później niemal zanika całkowicie w piśmiennictwie :)

Życzę powodzenia. Jeśli będziesz potrzebował - służę pomocą.
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Jest wiele stron, ale jak ktoś chce się poprawnie nauczyć łaciny, to ja bym jednak proponowała zainwestować w jakieś dobre podręczniki, bo wiadomo, że w internecie jest wszystko, ale skoro wszystko jest, to i błędy się pojawiają. Jest kilka podręczników wartych większej uwagi, ale oczywiście najpierw trzeba określić poziom nauki, a potem dobierać podręcznik.
 

liberumveto

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Sosnowiec/Londyn
WIesz co nie ma takiej strony bo to nie profesionaliści te strony robią ja bym polecił ksiązkę;
Gramatyka opisowa języka łacinskiego.Jak Wikrajak
i jeszcze jakiś tam samouczek z tym pakietem zeszytem ołówkiem i linijka (do tabel) nauczysz się łaciny w mig ;}

Don't worry be happy
Ta metoda jest sprawdzona!!!
Użyłem jej do paru innych Języków m.n;Łacina,Hiszpański,Włoski,Japoński,francuski,Portugalski i działa jak należy ale na pewno jeśli jesteś człowiekiem bez zainteresowania do nauki języków możesz skończyć na wikipedi szukając przeróżnych terminów ale to przecierz sprawi że nauczysz się więcej także o obcym i własnym języku
 
Do góry