Kwiaty Z Bibuły

jagodowaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
703
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Sosnowiec
Podobają mi się te kwiatki bardzo ;]

Ja od sąsiadki dostałam parę różyczek takich jak zamieściłaś na 3 rysunku.

Ale ja bym nie miała nerwów do robienia tego ;d
 

Motyl_ak

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2007
Posty
392
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ktoś Ci mówił, że jesteś niesamowita?
Ja osobiście też lubię takie robótki ręczne: szydełko, robienie na drutach, wyszywanie itp.
Ale z bibuły nis nie chce mi wychodzić <_<
Zawsze mi wszystko z rąk wypada.
 

marzenka.motylek

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Hej!! Dawno tu nie zaglądałam;)) Przesyłam fotkę kilku ostatnich kwiatków zrobionych przeze mnie z bibuły. Wszelkie opinie mile widziane;)) Pozdrawiam!!
100_0122.jpg
 

nev45

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
;) Hej, a co tu taki bezruch!? Ludzie do pisania! hop, hop!!! :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
 

anna54

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam milutko wszystkich na forumowisku.
bardzo podobają mi sie wasze kwiatki z bibuły ja kiedyś coś tam robłam ale patrząc na was muszę zacząć od nowa .
Ostatnio robilam kwiatki z liści też ładnie wychodzą POZDRAWIAM
 

By_Damian

Secret Combination
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
813
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Górny Śląsk
Zazdroszczę cierpliwosci. Nie znoszę jakichś klejanek, składanek, papranek, przeciąganek i wiązanek..uooeee..
 

gosiaczek8

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hmm troszkę trudno będzie tłumaczyć jak to się robi,lepiej jest pokazywac no ale spróbuje.
Do zrobienia takiego kwiatka potrzebna jest oczywiście:
- bibuła (kolor taki jaki chcemy)
- długie wykałaczki takie od szaszłyków
- i najlepiej taśma klejąca dwustronna

Sposób zrobienia:
A więc żeby wykonać jakiego kolwiek kwiatka należy z całości bibuły odciać taki kawałek mniejwięcej jak pokaże na fotce, a następnie w zależności od rodzaju kwiatka wycinamy wzór;
Aby zrobić różę należy z tej części odciętej(-czyli z tego kawałka).Nalezy go rozłożyc w ten sposób jak na zdjęciu następnie wyciąć z tej bibuły taki wzór płatka jak na fotce. Zazwyczaj z takiego jednego tego kawałka wychodzi około 20 płatków. Następnie należy każdy z płatków pozawijać tak jak na zdjeciu zostanie pokazane(płatek ten nie jest akurat od róży)Płatki zawija się koniuszkami palców tak jakbyśmy coś zwijali,ale musi byćmocno zwinięte. U płatków róż zawijamy cały ten półokrąg jakby bez podstawy.Następnie po zawinięciu 9 takich płatków Bo Chce Zaznaczyć,że na 1kwiat wychodzi 9płatków. Bierzemy się za robienie kwiatka :) A więc bierzemy 1 wykałaczkę i na jej czubku na oko 1-2cm przykljamy kawałek tasmy dwustronnej,następnie odrywamy ten papier co został jeszcze przyklejony na tej 1części i zawijamy go wkoło tej wykałaczki.Potem bierzemy 1płatek i od prawej części zaczynamy robienie kwiatka, a więc przyjlejamy na początku prawego półkola wykałaczke i zawijamy bibułę wokół tej wykałaczki tak aby powstał srodek róży.Musimy pamiętać aby mocno trzymać to co sie dokłada,żeby się kwiat nie rozwalił.Gdy mamy juz środek róży dokładamy do niego płatki(tak jak na fotkach)gorą jest zawsze półkoło i część zawinięta zostaje na zewnątrz.Gdy juz wszystkie 9płatków ułożymy sklejamy dół tych płatków taśma dwustronną następnie wycinamy kawałek cienki zielonej bibułu i na ta taśmę przyklejamy bibułę i zawijamy po wykałaczce aż do samego dołu jej(na dole nalezy tez cinki pasek taśmy orzykleić żeby zakończych łodygę)Do Kwiatw mozna także zrobić płatki, które nalezy wyciąć z bibuły tez wzór płatka liścia i również go zawinąć.To by było na tyle jak się robi Różę.
Teraz dołączę Fotki.


Pokaż załącznik: 10093 taki mniejwięcej kawałek



Pokaż załącznik: 10094 po rozłożeniu
Pokaż załącznik: 10095 wyciąć takie płatki

Pokaż załącznik: 10096 zawiną w taki sposób.




To jest cała filozofia zrobienia róży,lecz ostrzegam trzeba mieć na to dobre nerwy:p Róża była 1kwiatem którym sie nauczyłam. Mam nadzieje,że to co napisałam wiecie coś z tego jest trudno tłumaczyć,gdy sie nie pokazuje. Teraz czekam na wasze Fotki :)
Witam ! Bardzo ładne są Pani róże zrobiłam sama kilka róż wg Pani opisu. Moim znajomym się podobają są zachwyceni widocznie "zdałam egzamin " Pozdrawiam
 

gosiaczek738

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
185
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mała tajemnica:P
Witam ! Bardzo ładne są Pani róże zrobiłam sama kilka róż wg Pani opisu. Moim znajomym się podobają są zachwyceni widocznie "zdałam egzamin " Pozdrawiam
Witam,bardzo sieę cieszę ze sie kwiatki podobają:)ja jak narazie nie mam zbytnio czasu,żeby stwarzać jakieś nowe kompozycje kwiatowe,ale tuż tuż wakacje więc może cos nowego znajdzie sie nie stronce www.gosiaczek738.fotosik.pl Jeśli jest możliwość prosze wklejać zdjęcia na forum pooglądamy sobie:) Pozdrawiam

P.S
Jeśli są jakieś pytania prosze napisać:)w miare moich możliwość postaram się odpisać:)
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
ja tez robie :)
wstawilabym zdjęcie, ale wszystki co zrobilam, porozdawałam.
nawet nie pomyslalam zeby zrobic zdjecie :bag:

ale jak zrobie to dam :p
 

agonia777

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Świetne są te kwiaty.
Też kiedyś takie robiłam, ale zabrakło mi czasu..
Teraz wakacje beda to chyba znowu zaczne.
To świetna zabawa.
 

Patrys14

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
i tak ci nie powiem ;-P
Jestem Patrycja, mam 14 lat i robię kwiaty z bibuły od 5-ciu lat :). a oto moje ostatnie arcy (anty ;) ) dzieła:DSC02811.JPG DSC02812.JPG
Z góry przepraszam za jakość zdjęć ;) i proszę o opinie :-D
 
Do góry