Kwiatek młodzieżowy do pokoju

ziolo95

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Wszędzie
Cześć Mam 14 lat i nowy pokuj. Szukam jakiegoś ładnego kwiatka którego nie trzeba aż tak bardzo się troszczyć;) Najlepiej jakby miał jakieś małe kwiatki albo wg kwitł ;) prosze o pomoc ;**
 

ziolo95

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Wszędzie
No pokój. Przepraszam gapa ze mnie ;D
ale storczyk kwitnie jakiś czas i jest dosyć drogi.
 

ziolo95

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Wszędzie
Spoko mnie też wkurza jak ktoś np. mówi mama mi kazała a mu pozwoliła no tylko że u mnie nie ma teraz takich ,,przecen " :phi:
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
O storczyka trzeba dbać mym zdaniem :p W ogóle trzeba go postawić w odpowiednim miejscu etc.
Może jakaś odmiana kaktusa :lol: ;P
Fajnie wyglądają takie bambusowe pędy, wstawiasz je tylko do wody i dbasz o to by miały odpowiednią ilość wody.
Poza tym brak mi pomysłów :p
 

neta1972

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2009
Posty
180
Punkty reakcji
1
Miasto
bardziej zachód niż wschód
generalnie kwitnące kwiaty nie są proste w uprawie i są wymagające.polecam ci draceny,jest ich kilka rodzaji,mają ozdobne liście i nie wymagają dużo uwagi.kaktusy też są fajne ale żeby zakwitły to muszą mieć chłodno.
 

ziolo95

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Wszędzie
No kojarze te bambusy one są u nas po 4 zł za 2 pędy ;DDD
Ale moożna je później jakoś rozmnażać np urwac to co odrośnie i włożyć do wody? :niepewny:
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Ja poleciłabym storczyki, albo kaktusy. Osobiście mam w pokoju jednego kaktusa i jestem zadowolona. Nie trzeba go stale podlewać, itd., a on i tak sobie rośnie :) Wcześniej miałam jeszcze kilka. Uważam, że kaktus to dobre rozwiązanie.
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
A ja znalazłam ostatnio świetną roślinę, którą można zamówić przez internet. Jest idealna dla nastolatków, którzy zazwyczaj zapominają podlewać swoje kwiatki;) Nazywa się róża jerychońska i jest kwiatem pustynnym. Wygląda jak zmięta kupka siana. Ale kiedy zanurzy się jej korzenie w wodzie to przepięknie rozkwita. Nie może jednak pozostawać w wodzie dłużej niż dwa tygodnie, bo woli klimat suchy. Po wyjęciu znów zasycha;)
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
poza bambusami i kaktusami, to może fiołki afrykańskie? ładne, długo kwitną, nie potrzebują jakiejś specjalnej opieki.
 
Do góry