Kwiatek młodzieżowy do pokoju

ziolo95

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Wszędzie
Cześć Mam 14 lat i nowy pokuj. Szukam jakiegoś ładnego kwiatka którego nie trzeba aż tak bardzo się troszczyć;) Najlepiej jakby miał jakieś małe kwiatki albo wg kwitł ;) prosze o pomoc ;**
 

luki1025

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Hmm... Nie wiem, czy Ci się spodoba, ale Fikus Beniamina jest ładny, łatwy w uprawie i cieszy oczy :)
 

zgredek_0022

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Cześć Mam 14 lat i nowy pokuj. Szukam jakiegoś ładnego kwiatka którego nie trzeba aż tak bardzo się troszczyć;) Najlepiej jakby miał jakieś małe kwiatki albo wg kwitł ;) prosze o pomoc ;**
Noo ,ja bym zaproponowała dracenę ,wystarczy ,ze bedziesz ja regularnie podlewac .. :D no i nie bedzie w baaardzo ciemnym miejscu .. ; )) .
Jeśli masz ładny ,nastrojowy pokój ,to do draceny pasują okrągłe ,pomarańczowe ,żółte lub różowe doniczki ,byle by w jaskrawych kolorach :sexy: i raczej ciepłe (( ; .
Pozdrawiam . ; dd . :]
 
K

kermitka

Guest
Fikusy sa bardzo ładne ale słyszałam,ze najlepsza do pokoju będzie paprotka. Co prawda trzeba o nią dbać ale podobno "odciąga"prądy i złą energię. Nie wiem ile w tym prawdy ale fajnie
 

andzik14

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
z zielonego wzgórza
Ja polecam ci :Grubosza popularne drzewko szczęścia
z1867309X.jpg



Amarylis ma bardzo ładne kwiaty
amarylis_reds.jpg



lub Kliwia
clivia.jpg




azalia też bardzo ładnie kwitnie
ff67ae8d17f8960amed.jpg



Lub Kaktusy które nie wymagają częstej opieki raz na tydzień wystarczy podlać co jakiś czas pod nawozić
kaktusy-wystawa.jpg


Skrzydłokwiat
z4826202X.jpg


Wybierz sama który ci się spodoba a na internecie możesz poczytać o kwiatach jest dużo stronek z których można się dowiedzieć więcej
smile.gif
 
P

papryka9

Guest
Tak- trzeba przyznać,że są bardzo ładne. Na twoim miejscu pomyślałabym jednak o kaktusie:) Nie trzeba często go podlewać( możesz nawet zapomnieć o nim na całe miesiące) a i tak będzie prezentował się bardzo ładnie. Przemyśl to
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
mój jedyny kwiatek w pokoju to Bambus, zastanawiam się jeszcze nad Kaktusem, wszystkie inne jakie miałem do tej pory padły, Grubosz też :D
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
Bambusa w domu raczej byś się nie dochowała. Jest to najzwyklejsza dracena Sandera (Sanderiana). :)

Ja polecam kaktusy czy j.w. np. Grubosze. Paprotek nie polecam, bo trzeba zapewnić im odpowiednią wilgotność. Co tu jeszcze łatwe, może Grudniki. :)
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
31
Miasto
No one knows :)
"Kwiatek młodzieżowy" :lol: Może chryzantema będzie dobra <wiem, głupi żart ;p>. Najfajniejsze są kaktusy - nie trzeba często podlewać, a są ładne np, w obi sprzedawali (nie wiem czy teraz też) fajnie przyozdobione kaktusy, tak że wyglądały jak ludzik ^^
 

volki199

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
34
ja także posiadam w pokoju kaktusa. Polecam także fiołka alpejskiego. Kwitnie od jesieni do wiosny, kwiaty najczęściej intensywnie różowe. Cieszy oko, kiedy za oknem ponura jesień.
 

cutek

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja polecam:
-wymagające: kroton, coleus (pokrzywka),storczyk
-mniej wymagające: dracena, juka, kaktus:
*drzewko szczęścia
*ceropegia wooda
d.c. cytryna z pestki, kalanchoe, żyworódka

do tego ładna kolorwa doniczka i będzie ok ;)
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
Żyworódka to kalanchoe. Podobno jest tak łatwa w uprawie jak chwast. :p

W obi systematycznie są dostawy kaktusów. Nie polecam kupowania kaktusów z ozdobami, bo podatne są na gnicie.
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Ja mam żyworódkę i chwalę sobie opiekę ale zaczynam w paprociach:)
Trochę o żyworódce i tym jak wygląda we wpisie na moim blogu. Co do wpisu... to dopiero początki blogowania więc wybaczcie za brak składu i ładu [ale wszelkie wskazówki mile widziane].
Widać tam mój okaz w "ciut " za dużej doniczce :) Roślinka dba o siebie sama zasadniczo i sama się rozmnaża :) Leczniczo podobno lepsza od aloesu ale nie miałem okazji i potrzeby testować :)
Jeśli chodzi o ładnie wyglądający kwiat to może szałwia błyszcząca lub fiołek"alpejski" czyli cyklamen perski albo inny jakiś fiołek:)
 

los pomidoros

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
1
Zajmij się Storczykami. Musisz trochę poczytać o ich uprawie, ale są to bardzo wdzięczne i piękne kwiaty. W zamian za należyte traktowanie, odwdzięczą Ci się po stokroć ;)
storczyk_1_004.jpg
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
Na temat storczyków właśnie chodzą plotki, że są strasznie trudne i w ogóle. Poprostu nie lubią przesadzania, lubią stałe warunki, podlewanie od dołu wodą miękką jak podłoże przeschnie. Cała filozofia. :)

Po przekwitnięciu zawsze pozostają ładne liście i ciekawe korzenie powietrzne.
 
Do góry