Kuroshitsuji

Suga_BayBee

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
414
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Pisałam to dwie godziny... XD

s4ue5s.gif


Akcja toczy się w średniowiecznej Anglii. 12-letni Ciel Phantomhive jest głową rodziny i spadkobiercą wielkiej firmy produkującej zabawki. Wraz z nim w zamku mieszka jego niezdarna służba oraz Sebastian Michaells. Sebastian w rzeczywistości jest demonem, za którego wieczną służbę, chłopiec oddał swą dusze ciemnym mocom. Oboje mają obowiązek spełniac rozkazy królowej. Kuba Rozpruwacz oraz inni mordercy to tylko częśc wyzwań, które przed nimi stoją...

Z góry zaznaczam, że jest to komedio-dramat z wątkami thrillera.
Ale jest naprawdę świetna. Kreska jest rewelacyjna a OST jest do tej pory moim ulubionym.
U mnie 10/10


screenshots_32006.jpg


=-=-=-=
OPENING I: http://www.dailymotion.pl/video/x7c1uk_kur...i-opening_music

OPENING II (ten lepszy chyba): http://www.videoplayer.hu/videos/play/311796

ENDING I: http://www.youtube.com/watch?v=DtfgRwd6vas

ENDING II (POLECAM!): http://www.dailymotion.pl/video/x81oyc_kur...-kal_shortfilms


Trochę o postaciach:

Fotki: 1. 2. 3.
Sebastian Michelis - jest demonem za którego wieczną służbę Ciel oddał zycie. Sebastian jest dla swojego pana: lokajem, nauczycielem, kucharzem, pokojówką, ochroniarzem. Jest inteligentny i szarmancki. Większosc rozkazów przyjmuje słowami "Yes, my Lord"

---

Fotki: 1. 2. 3.
Ciel Phantomhive - jest 12-letnim arystokratą. Stracił on całą rodzinę w wyniku pożaru dzięki czemu przejął tytuł głowy rodziny. Nazywany jest "kundlem królowej" przez swoje oddanie służbie. Jest osobą szorstką, twardo stąpającą po ziemi. W prawym oku nosi symbol, który jest kluczem zawiązania paktu z demonem.

---

Fotki: 1. 2. 3. 4.
Grell Sutcliffe - lokaj Madame Red oraz bóg smierci/shinigami. Jest postacią komediową, bohaterowie niekiedy robią sobie z niego 'jaja' ale jest to jak igranie z ogniem. Jako bóg smierci posługuje się piłą mechaniczną. Jest biseksualny. Uwielbiam go <3 ; D

---

Fotki: 1. 2. 3.
Madame Red - ciotka Ciela. Prowadzi w Londynie własną klinikę. Traktuje Ciela jak własnego syna, gdyz sama nie mogła miec dzieci. Jest kobietą z poczuciem humoru, uwielbia bale na których jest duszą towarzystwa.

----

Fotki: 1. 2. 3.
Undertaker - jako imię mówi jest on grabarzem. Jest informatorem Ciela, ale nie udziela informacji od tak. Najpierw musi zobaczyc uśmiech Ciel'a (co jest praktycznie niemożliwe) lub usłyszec dobry dowcip.

Pozostałe postaci:

Lau - przyjaciel Ciela z Chin, handluje opium, dziewczyna na jego kolanach to Ranmao, jego siostra (Foto: 1.)

Wicehrabia Druitt - juror miejskich konkursów, handluje dziecmi, jest podatny na kobiece uroki (Foto: 1.)

Elizabeth Middleford - w skrócie Lizzy, jest narzeczona Ciel'a. Niezwykle rozrywkowa. (Foto: 1.)

William T. Spears - shinigami, szef Grell'a. Jego kosą smierci są uniwersalne szypce ogrodowe XD (Foto: 1.)

Książe Soma - 17-letni książę Hinduski, Ciel niecierpi go, przez jego natarczywosc, jest dziecinny (Foto: 1.)

Agni - dawny zabójca, ocalony przez Somę, jest jego ochroniarzem. Jego prawa dłoń ma niezwykłą moc (Foto: 1.)

Maylene - pokojówka Ciela. Niezdarna ale z poczuciem humoru. (Foto: 1.)

Bard - kucharz Ciela. Kompletnie nie umie gotowac. Ma szalone poczucie humoru. (Foto: 1.)

Finny - ogrodnik Ciela. Ma nadzwyczajną siłę. Jest zniewieściały. Kocha zwierzęta - zwłaszcza psy. (Foto: 1.)

Drocell Keinz - podstępny lalkarz, porywa małe dziewczynki by zmienic je w kukiełki (Foto: 1.)

Tanaka - stary lokaj Phantomhive'ów. Ciągle widzimy go w chibi wersji z kubkiem herbaty

Angela - najpierw niewinna słózka a potem... kluczowa postac końca serii...

=-=-=-=-

Klucz kontaktu:
Sebastiana:
http://celestialkitsune.files.wordpress.co...w=440&h=248

Ciela:
http://celestialkitsune.files.wordpress.co...w=440&h=248

Polecam BARDZO tą serię : D
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Anime rzeczywiście baaardzo fajne, szkoda, że już się skończyło :( W sumie na każdy odcinek czekałam z niecierpliwością, co jest dość rzadkie. Momentami całkiem fajny humor, ciekawe postacie (Grabarz wymiatał :)), dość interesująca fabuła, no i podteksty yaoi, czyli w sumie mi więcej do szczęścia nie potrzeba.
Myślałam, że to anime cieszy się większą popularnością, lol.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to nie jest średniowieczna Anglia, czas akcji oceniłbym normalnie na XIX wiek, znając tendencję japończyków do dodawania wynalazków późniejszych wieków do wcześniejszych niech będzie XVIII
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
W anime przewija się wątek Kuby Rozpruwacza, który grasował po Londynie w XIX wieku, więc ja bym jednak na ten wiek stawiała :) Chociaż w sumie- wiek XVIII czy XIX to średniawa różnica, a w tej serii czas nie jest najważniejszy (przynajmniej w anime, mangi nie czytałam). A dzisiaj się dowiedziałam, że ma być kolejna seria... Cio jest dziwne, biorąc pod uwagę zakończenie pierwszej, ale może się nie znam :)
 

Cukierkowa.

pięć metrów.
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
725
Punkty reakcji
0
Wiek
20
zaczęłam dzisiaj oglądać, jestem na drugim odcinku i już wiem, że spodobają mi się wszystkie pozostałe : D
sebastian <33 : D
a reszta (maylene, bard i finny) też jest dobra.
w ogóle tanaki mnie rozwala z tym swoim 'ho, ho, ho' i zieloną herbatą w łapkach XDD

a co do czasu, to czy przypadkiem nie jest epoka wiktoriańska?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
zaczęłam dzisiaj oglądać, jestem na drugim odcinku i już wiem, że spodobają mi się wszystkie pozostałe : D
sebastian <33 : D
a reszta (maylene, bard i finny) też jest dobra.
w ogóle tanaki mnie rozwala z tym swoim 'ho, ho, ho' i zieloną herbatą w łapkach XDD

a co do czasu, to czy przypadkiem nie jest epoka wiktoriańska?
całkiem możliwe, wpasowałyby się nawet wyprzedzenia czasowe
 

Suga_BayBee

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
414
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Tak gomen.
Akcja toczy sie w 1888r co mozna wnioskowac z nagrobka Mary jane Kelly ; D
Czyli daty kuby R. sie zgadzają ; p

Kocham to anime. Fakt grabarz rocks, ale Grell i tak mistrz xD
 

Cukierkowa.

pięć metrów.
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
725
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Kocham to anime. Fakt grabarz rocks, ale Grell i tak mistrz xD


po obejrzeniu kilku następnych odcinków zgadzam się z tym całkowicie. grell (chcę być matką twoich dzieci! i to seabastiaaan XDD) i sebastian byliby uroczą parą : DD

a czytaliście może mangę? (;
 

kurosakii53

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
te anime swietne jest;D najlepszy Grell i Sebas, Ciel nudny taki byl, srednio go lubie. glupio sie skonczylo w ogole...
 

Asaroth

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Oglądałam całe :) Sebastian jest boski ... Chyba nie muszę tego udowadniać. Patrz na mój avatar.
Pozdrawiam
 

Cukierkowa.

pięć metrów.
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
725
Punkty reakcji
0
Wiek
20
problem w tym, że prawie nic o tym nie znalazłam!
znaczy angielska wikipedia przemówiła:
on Sunday 14th June 2009, it was announced that the anime will be returning for a second series. Seiyū Junichi Suwabe confirmed this news on his official blog later that day.
i na my anime list zauważyłam, że na stronie kuroshitsuji widnieje coś takiego jak 'kuroshitsuji 2', ale tam też nic nie ma.

chyba więc pozostaje czekać.
tak btw to na http://kuroshitsuji.socjum.pl jest fajna ankieta dotycząca tego wszystkiego XDDD
oczywiście na poważnie brać jej raczej nie należy, chociaż 'scena z sebą x cielem + 18' brzmi kusząco : D [proszę o wybaczenie zagorzałych przeciwników yaoi i shonen-ai, ale nie mogłam się powstrzymać!]
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Dobrze że Undertaker w tym udziału nie brałby...
Bo Grabarz swoją godność psychola ma.
A cio do tej drugiej serii.... Słyszałam już jakiś czas temu o tym i naprawdę zastanawia mnie, jak wybrną z tego, że w ostatnim epku Sebastian zabrał Cielowi duszę. Nie wiem, mam tylko nadzieję, że tego nie spartolą.
No, a poza tym liczę na to, że będzie więcej Grabarza :)
 

Cukierkowa.

pięć metrów.
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
725
Punkty reakcji
0
Wiek
20
ehem, ehem!

nie wiem jak wy, ale ja już od kilku dni odliczam czas do trzydziestego i jaram się tym wszystkim strasznie XD
 

Noi

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Właśnie oglądam. Strasznie podoba mi się pierwszy ending~
 
Do góry