Kulturystyka W Domu ?

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Nie wiem czy moje ćwiczenia można nazywać kulturystyką, ale mniej więcej od roku, ćwiczę różne mięśnie we własnych czterech ścianach. Kiedy zaczynałem, to miałem bardzo słabą kondycję, lekką nadwagę i wogóle byłem lewy do wszelkiej aktywności ( nie moglem zrobic jednej pompki). Z czasem zaczęły przychodzić rezultaty :) Robiłem dużo brzuszków ( raz to chyba było ze 300 czy 400 jedną serią ) i kupilem sobie hantle pieciokilowe. Rozciągałem się też, i chociaż szpagat mi jeszcze nie wychodzi, uważam że jestem dobrze rozciągnięty. Pare miesiecy temu z brzuszkow na miesnie brzucha przestawilem sie na dociaganie kolan do klatki piersiowej ( nie wiem jak sie to cwiczenie dokladnie nazywa, ale pojawia sie w wielu programach cwiczen :p ). Zastapilem tez hantle dziesieciokilowymi. Może powiecie, że lepiej byłoby zapisać się na siłkę, ale mnie odpowiada taki styl ćwiczeń - mogę słuchać sobie własnej muzyczki ( co jest dla mnie bardzo ważne przy ćwiczeniu ), w każdej chwili mogę przerwać, no i wogóle mam pewien komfort. Cieszą mnie wszystkie rezultaty i nawet najmniejszy przyrost mięsni, bo nie stosuje żadnych sterydów, ani nawet nie wydaję kasy na odżywki - po prostu staram się zdrowo jesc i nie spozywac tłustych rzeczy. Czy ktoś miał podobne doświadczenia ? Moze znacie jeszcze jakieś skuteczne ćwiczenia ? Aktualnie, mam bardzo slabe rezultaty w podciąganiu się na drążku, jeśli wiecie jakie ćwiczenia mogą w tym pomóc, byłbym wdzięczny.
 

KOZA-88

www.scinawka.xt.pl
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
647
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
..:: Dolnyśląsk ::..
... to może opisz jeszcze dokładniej te ćwiczenia. tzn. ile seri robisz i czy robisz tylko pompki i brzuszki i machasz hantelkami czy coś jeszcze ??
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Widzialem pare razy ten atlas :), jesli wy tez cos cwiczycie, to napiszcie jakie cwiczenia stosujecie.

Co do mojego aktualnego programu, to teraz robię tak, że rano podnoszę sobie 70-90 razy hantle dwoma rękami na leżąco ( 20 kilo ) i robię dwa razy więcej tych ćwiczeń na brzuch ( 160 - 180 ), oraz 100 przysiadów. Potem, jeśli mam czas ( weekend, do niedawna wakacje) powtarzam to jeszcze po paru godzinach raz, albo nawet dwa razy ( rzadko ;) ). Po południu też na leżąco wyciskam koło 3-4 ton, ( potem znowu dwa razy tyle ćwiczeń na brzuch co podniesień )robię z 60 pompek po 30 seria, 150 przysiadów, 100 brzuszków, trochę się rozciągam, skacze na skakance itp.
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Cwiczylem na silowni przez jakis czas (teraz zbieram siano by znowu zaczac), ale zbyt duzo tego jest by pisac. Standardowy trening z naciskiem na rzezbe od pasa w gore.
Co do cwiczen domowych to: 400 brzuszkow po 50 lub 100 powtorzen, w pozycji lezacej przyciaganie kolan do brzucha razy 100, to samo co poprzednio tylko ze dolaczam glowe z rekami zalozonymi na szyji tesh razy 100, 50 pompek po 25 powtorzen, przysiady 50 powtorzen i chyba tyle.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Mysle ze bym podolal :eek:k:. Wlasnie z silka tez jest problem ze potrzeba kasy. No i czasu zajmuje wiecej jak trzeba dojsc. Nie zawsze sa tez wolne urzadzenia itp. itd. Ogolnie - jak chcesz skomplikowanych cwiczen - musisz placic wiecej. Ja stosuje te najbardziej proste metody ^^ - niektorzy twierdza ze proste = skuteczne :]
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm... Od ostatniego posta już podnoszę zamiast 70-90, 150 razy :) To znaczy podnosiłem zanim mnie cholerne zapalenie płuc dorwało :p Najfajniejsze jak się ćwiczy ( nieważne czy w domu, czy na siłce ) jest obserwowanie własnych postępów - w końcu z tego powinna płynąć największa radocha :)
 

Icewind

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
Ja bylem ogromnie uradowany jak pierwszy raz przekroczylem magiczna dla mnie granice 100 pompek .To z rok temu bylo .REce mnie okropnie bolaly .RAmiona mnie rwaly i od tamtej pory nie probowalem .Ale przed weekendem znow sprobuje ,zeby mnie w szkole lapy nie bolaly .
 

konradzik

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
trening domatora heh w sumie moze byc ale wiele po tym sie nie spodziewaj wejdz na strone www.forum.kulturystyka.org.pl dzil trening -->najwazniejsze tematy w dziale -->trening damatora

jak chcesz jakis efektow jedynie silownia + dieta ktora jest podstawa. w kulturystyce nie chodiz o toile arzy sie podciagniesz czy ile wycisniesz tylko jak wygladasz ;)
 

Domin

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec - Dzielnica Cudów:)
Atlas Cwiczen
Znajdziesz tu porady dotyczace treningu, calosc kladzie nacisk na cwiczenia w silowni ale jest tesh tzw "trening domatora". Powinno Ci sie przydac ;)
Niezły jest ten trening domatora, mnie też narazie nie stac na siłke więc ćwicze w domu, a teraz wyprobuje ten trening i zobacze, nie musze miec super rzeźby ważne że się będe dobrze czuł, od dawna ćwicze w domu i czuję się świetnie, zawsze przede wszystkim drążek, pomki przysiady no i brzuszki, a i jeszcze co istotne w każdych ćwiczeniach i co przynosi jeszcze większe efekty to trening z własnym umysłem i przekonanie go jak wspaniałe są ćwiczenia, ćwicząc wyobrażaj sobie przy każdym ruchu i wysiłku jak rosną i zmieniają się twoje mięśnie, ćwiczenia mają Cię cieszyć a nie można ich wykonywać automatycznie jak robot lub z przyzwyczjenia bo nie będzie widać efektów.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
w kulturystyce nie chodiz o toile arzy sie podciagniesz czy ile wycisniesz tylko jak wygladasz
Fakt, nieco źle określiłem ten temat. Pasowałoby bardziej "Ćwiczenia w Domu". Nie mam zamiaru wyglądać jak Pudzian, może najwyżej jak ćwierć Pudziana ;) Najważniejsza jest dobra kondycja, samopoczucie i ciało nie tyle piękne co zdrowe i sprawne.

większe efekty to trening z własnym umysłem i przekonanie go jak wspaniałe są ćwiczenia, ćwicząc wyobrażaj sobie przy każdym ruchu i wysiłku jak rosną i zmieniają się twoje mięśnie

Najlepsze, że jeśli to sobie wyobrażasz, to naprawdę się dzieje :) Ludzie mają większą władzę nad własnym ciałem niż im się wydaje. Dlatego trzeba zacząć od rozwijania własnego umysłu. Swego czasu oglądałem o tym ciekawy program.
 

konradzik

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
heh Pudzian ne jest kulturysta tlyko SM i wyglada tak sobie ;) jednym z moich kulturystow jets malo znany Jaroslav Horvath ze slowacji jest niski ale fajnie zbudowany ;) i Markus Ruhl wielka bestia :D
 

Attachments

  • 754_23_1.jpg
    754_23_1.jpg
    14 KB · Wyświetleń: 203
  • 20051006120244.jpg
    20051006120244.jpg
    22,9 KB · Wyświetleń: 183

Domin

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec - Dzielnica Cudów:)
heh Pudzian ne jest kulturysta tlyko SM i wyglada tak sobie ;) jednym z moich kulturystow jets malo znany Jaroslav Horvath ze slowacji jest niski ale fajnie zbudowany ;) i Markus Ruhl wielka bestia :D
Nigdy nie chciałbym tak wyglądać, za duzo wysiłku i wyrzeczeń, zresztą dziewczyny wolą raczej wyrzeźbionych kolesi niż napokowanych i napompowanych do granic możliwości mięśniaków :]
 

konradzik

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
po 1 cwiczysz dla siebie nie dla dziewczyn <-- podstawowa zasada
po 2 owszem wyrzeczen baaardzo duzo a wysilku i wlozonej w to kasy jescze wiecej np moj planowany zestaw odzywek na 1,5 miesiaca 600-750 pln ;] a kulturysci 10tys/miech

heh :cenzura: Jaroslav wyglada ;] hehe marzenia ;]
 

n62

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
ale bestie. ten ze slowacji nawet jest niezly ale tamten do bbeessttiiaa!!!
 

konradzik

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
taaa Markus Ruhl 131kg na rzezbie ;) jak to jest bestia to co powiesz na ronniego colemana ;) ??
 

Icewind

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
Ten po prawej troche jak wklejony wyglada .Ta twarz blada a muly nasmarowane jakims ( zelem kremem ?)
A wracajac do tematu .Odzywki 10 tys ? Az tyle kasy trzeba wydawac ,troche przesada .
 

konradzik

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
73
Punkty reakcji
0
nie odzywki ale koxy wiesz hormon wzorstujest drogi + insulina + tradycyjny kox + masssssa odzywek + dieta na ktora nikt z nas niemoze sobie pozwolic ;)
 
Do góry