Kult/Kazik Staszewski

sylwerek

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
No tak, spróbuje z nimi jeszcze powalczyć kiedyś (może się przekonam, tak jak ostatnio do Poligono Industrial, co po pierwszym przesłuchaniu wydawalo mi sie niemożliwe)

Powiedziałbym raczej, że jest antyklerykałem i od niedawna - ateistą. Ponoć w latach 80-tych był nawet z Świedkami Jehowa związany. Na pewno w 2004 podawał sie jeszcze za agnostyka (pamiętam rok, bo coś przed samymi ME w piłce nożnej wywiadu udzielał). Teraz to już chyba na ateizm przeszedł.
Dla mnie to właściwie żadna różnica (choć nie powiem, że nie ścięło mnie z nóg to, że był Jehowym)
Teksty Kultu z płyt z lat osiemdziesiątych i również wiele z lat późniejszych nie pozostawiają wątpliwości, że Kazik był związany ze Świadkami Jehowy.
Potwierdzam to, ponieważ sam jestem Swiadkiem i równocześnie fanem Kultu, a zatem moge z całą odpowiedzialnoscia stwierdzić, że kilkadziesiąt w sumie piosenek Kultu potwierdza nauki przez nas głoszone, co oznacza, że autor tekstów również je zna i zgadza się z nimi (a przynajmniej zgadzał w momencie ich pisania).
 

sylwerek

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Prosimy o przykłady :)
Wszyscy śpią
A ten dzień przyjdzie jak złodziej
Wszyscy śpią
Przyjdzie jak złodziej w nocy
Wszyscy śpią
Ten dzień przyjdzie jak złodziej
Wszyscy śpią
Przyjdzie jak złodziej w nocy, w nocy
W nocy, w nocy, w nocy ...

Przebudźcie się póki jest ku temu czas
Przebudźcie się bo za późno będzie już
Przebudzcie się póki jest ku temu czas
Przebudźcie się bo za późno będzie już
Przebudźcie się póki jest ku temu czas
Przebudźcie się bo za późno będzie już
Przebudzcie się póki jest ku temu czas
Przebudźcie się bo za późno będzie już (Przebudźcie się to też nazwa czasopisma Swiadków Jehowy, a tak w ogóle to dzień o którym pisze tutaj Kazik to moment, kiedy "śpiący" zginą a prawi posiądą ziemię - Psalm 37 w Biblii, po tym dniu dla prawych będzie wszystko to o czym mowa w Apokalipsie 21:4)

Widzę, jest nade mną niebo
Nikt już z nas nie zauważa go
Rzadko kto spojrzy do góry
A tak wielu nie ma nieba w ogóle
A tak wielu nie ma nieba w ogóle
Tak wielu nie ma nieba w ogóle
Tak wielu nie ma nieba w ogóle
Tak wielu
(nie ma w ogóle - chodzi o to, że żyją lecz nie zaliczeni bądą do prawych a więc zginą - właśnie Psalm 37 również)

Wielki taniec, ostatni taniec
Ostatni taniec tego świata
Wielki taniec, ostatni taniec
Świat bawi się umierając
(podobna kwestia - tak jak wielu których "nie ma w ogóle" - czyli świat sie bawi, a "dzięń przyjdzie jak złodziej" i nastąpi to o czym mówi w/w Psalm)
 

sylwerek

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Prosimy o przykłady :)
Bo wszystkie terytoria należą do pięknego złego
Należą do szatana, pana świata tego
Tak, wszystkie państwa należą tylko do niego
Należą do trzech szóstek, pana świata tego
(patrz: 1 list Jana 5:19 "Cały świat leży w mocy niegodziwca"- tak uczą Świadkowie, że szatan, tak jak to jest w tekscie Kazika ma władzę jak na razie nad ziemią, ten sam utwór mwi o tym, że szatan oferował Jezusowi całą ziemię (za jeden ukłon) gdyż jak rzekł, należy ona do niego, Jezus nie zaprzeczył - dowód na to jest również w księdze Hioba, gdzie Bóg na zarzut szatana ża Hiob jest prawy dla własnych korzyści, pozwala mu go doświadczać, by udowodnić diabłu, że nawet podczas niepowodzeń człowiek jest w stanie być prawym)

W razie potrzeby służę kolejnymi przykładami.
Dobry jest też fragment z Apokalipsy 12 rozdział, gdzie mowa o wypędzeniu diabła z nieba i strąceniu na ziemie, gdzie potem "wiedząc że mało ma czasu i pałając wielka złościa" sprowadza nieszczęścia "biada" ziemi.
A mało ma czasu bo nastąpi to co z kolei jest na poczatku 20 rozdziału Apokalipsy.

W razie potrzeby odpowiem na ewentualne pytania i podam kolejne przykłady.
Pozdrawiam
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
28 września nowa płyta ^^.

Jakby tego było mało 3 raz w tym roku zawitają do Lbn w październiku. Spodobało im się to miasto.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Po pierwszym pobieżnym przesłuchaniu "Hurra" ściągniętego z netu (zawsze tak robię przed kupnem) - album mniej więcej na poziomie poprzedniej płyty Kultu (no może troszkę jest lepiej), a więc dużo słabiej niż ich starsze, najlepsze płyty, ale ciągle trzyma poziom.

Jak dla mnie kawałki wydają się... zbyt ładnie zaśpiewane. Brakuje mi udziwnień z głosem i rzeczy w stylu niezapomnianej "Historii pewnej miłości". Poza tym - trochę za szybko i za skocznie. Teksty są dobre jak zawsze.
No ale to wszystko wrażenia po pierwszym szybkim przesłuchaniu.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Że skocznie to dobrze. Lubię takiego Kulta, bo wolniejsze kawałki to różnie już mi podchodzą. Suma sumarum fajna płyta, muzycznie coraz bardziej podobają mi się motywy dęte (saksofon, puzon). Szczególnie dobrze wypadają na singlu (nie pamiętam nazwy). Tekstowo potwierdzam - jak zwykle na poziomie. A to wygłupy, a to ironia, jak to Kult.
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Tymczasem jakby ktoś miał ochotę spotkać się z Kazikiem to dziś o 17: 30 w Krakowie w Empiku przy Rynku Głównym będzie to możliwe.

A dlaczego tam będzie? Bo: 9 listopada miała miejsce premiera monumentalnego dzieła szczegółowo opisującego całą historię Kultu przez pryzmat każdej piosenki. Książka zawiera prawie 700 dotąd niepublikowanych zdjęć, rękopisów, dokumentów i rysunków.
 

MamWiatrWeWłosach

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2009
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Poznań ;)
Ja właściwie dopiero z Kultem/Kazikiem zaczynam ale podoba mi sie jego sposob postrzegania swiata :D i to chyba bedzie z mojej strony dluzsza "znajomosc" :D
 

królewnaa

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miałam przyjemność wczoraj być na koncercie KULT i jestem naprawdę pod wrażeniem.Zespól ten poznałam gdy miałam 15/16 lat,a pierwszy utworek jaki ich usłyszałam to : Arahja i sentyment tegoż utworku został mi do dzisiaj.Faktem jest,że nigdy nie potrafiłam do końca pojąć tematyki Arahji,ale Kazik na koncercie był tak dobry,iż oświecił niewiedzących,że tematyka tyczy się muru berlińskiego.
Następnym fajnym utworkiem ( według mnie ) jest:polska,no i oczywiście cała muzyka jaką wnieśli do naszego życia zasługuje na uwagę.
Obojętnie co by nie było natchnieniem do twórczości Kazika.
pozd
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
MTV Unplugged miał już ktoś przyjemność przesłuchać/obejrzeć? Akurat ja miałem fart trafić na MTV w niedzielę chyba i całkiem fajnie im to wyszło, mimo, że w ich repertuarze mam innych faworytów. Wrażenie robi Tomasz Goehs - w latach '80 jeden z najlepszych metalowych pałkerów w Polsce, teraz starszy pan grający najprostsze rytmy. Prócz tego Kult oczywiście bardzo lubię. KNŻ też, z tym, że druga płyta muzycznie niezbyt mi odpowiada - brzmienie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Widziałem fragment i fajnie się zapowiadało. Szczególnie wykonanie Zegarmistrza. Miało to to klimat.
 
Do góry