Ktoś wymyśli obiad z podanych produktów?

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Witam mistrzów kuchni;)
ostatnio na moje barki w domu spadło tworzenie obiadów i szukam jakiś nowych przepisów, które będą składały się z rzeczy, które posiadam w kuchni, dlatego proszę o jakieś przepisy, do których będę mógł wykorzystać:
-pomidory,
-ogórki polowe,
-ogórki kiszone,
-ogórki konserwowe,
-ryż,
-makaron,
-ziemniaki
-mięso wieprzowe,
-udka z kurczaka,
-dżemy pożeczkowe, malinowe, truskawkowe, śliwkowe,
-mleko,
-rosół,
-zioła w proszku: oregano, rozmaryn, majeranek, papryka słodka i pikantna
-zielona papryka
-margaryna w kostce i pudełku
-masło w kostce
-śmietana 18%
-śmietana 30%
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
jakąkolwiek zupę, szczególnie ogórkową xd, potrawkę, pieczone/gotowanie udko z kurczaka z ziemniaczkami i surówką...
wiele możliwości masz..
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
takie proste rzeczy to ja znam;) chodziło mi o coś mniej standardowego, bo chce poeksperymentować.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Pozwoliłam sobie skopiować przepis ze strony mojej mamy.. bardzo dobre, polecam, składniki na pewno wszystkie znajdziesz w domu [z wyjątkiem mielonego, którego tutaj nie wypisałeś, ale założe się, że gdzieś w zamrażalce znajdziesz] :p

Krokiety z kapustą i mięsem

Ciasto:
2 jajka
2 szklanki mąki
3 szklanki mleka
1 mały pojemnik jogurtu naturalnego
szczypta soli
odrobina proszku do pieczenia (na końscu łyżeczki)
margaryna do smażenia

Do miski wlej mleko i dodaj pozostale składniki. Następnie energicznie wymieszaj lub zmiksuj. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Rozgrzaną patelnię wysmaruj tłuszczem ( ja to robię w ten sposób, że na widelec nadziewam około 1/3 kostki margaryny i przed każdym nalesnikiem smaruję nią patelnię). Następnie wlej odpowiednią ilość ciasta i usmaż po kolei cienkie naleśniki. Wystudź je.
W tym czasie przygotuj farsz:

Farsz:
0,5 kg mięsa mielonego
1/3 główki kapusty białej
30 dkg pieczarek lub kilka suszonych grzybów
2 łyżki oleju
3 cebule
przyprawy
do panierowania: 2 jajka, bułka tarta

Kapustę poszatkuj ( najlepeij przy pomocy robota kuchennego) i ugotuj. Cebule pokroj drobno ( możesz tutaj także wykorzystać robota) i usmaż na oleju. Kiedy będzie miękka dodaj mięso mielone i usmaż. Gdy kapusta będzie miękka odcedź ją i wymieszaj w jednej misce z mięsem. Dopraw solą i pieprzem do smaku ( około 1 płaska łyżka soli i 1/2 łyżeczki pieprzu). Na wystudzone naleśniki nakładaj nadzienie i zwijaj krokiety. Następnie obtocz każy w rozmąconym jajku i bułce tartej. Usmaż na oleju ( najlepiej trzymają się kiedy kładziesz je na patelnię zwiniętą częścią do dołu). GOTOWE!!! najlepiej smakują z czystym barszczem czerwonym ( ja podaję taki z torebki:)) lub z innymi zupami ( np. zupa cebulowa, jarzynowa itp.)
Pamiętaj, podany przeze mnie farsz to tylko przykład. Równie dobrze możesz zrobic nadzienie tylko z kapustą i grzybami czy inne. Ty tutaj jestes mistrzem kuchni i Ty tutaj rządzisz!!!

lub

Pizza
Ciasto:
3 szklanki mąki wrocławskiej
¾ szklanki letniej wody
1 żółtko
¼ opakowana drożdży (25 g)
6 łyżek oleju
szczypta soli

Do miski wsypujemy mąkę i sól, dodajemy żółtko i olej. Drożdże rozpuszczamy w letnie wodzie i dodajemy do mąki. Wyrabiamy przez chwilę gładkie ciasto. Przykrywamy je następnie czystą ściereczką i odstawiamy na 20 minut w ciepłe miejsce aby wyrosło. W tym czasie przygotowujemy nałożenie.
Nałożenie: 50 dkg pieczarek
1 łyżka oliwy
3 cebule
5 plastrów salami
6 plastrów szynki
30 dkg żółtego sera
ketchup, sól, pieprz

Cebule kroimy w talarki i posypujemy solą i pieprzem, dokładnie mieszamy i odstawiamy aby cebula zmiękła. 6 pieczarek odkładamy, resztę kroimy w plasterki i podsmażamy na oliwie, przyprawiamy delikatnie solą i pieprzem. Salami i szynkę kroimy w cienkie paseczki . Ser ścieramy na tarce o grubych oczkach. Gdy ciasto podwoi swoją objętość, wykładamy je na blaszkę i smarujemy ketchupem. Układamy na cieście pokrojoną wędlinę, cebulę i podsmażone pieczarki. Na wierzchu kładziemy surowe pieczarki, pokrojone w plasterki. Pizzę wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C i pieczemy około 20 minut. Po tym czasie wciągamy danie na chwilkę, posypujemy startym serem i wstawiamy jeszcze na 2-3 minuty do piekarnika, aby ser się roztopił. GOTOWE!!!!
Podane nałożenie to tylko moja propozycja. Jak zwykle możesz użyć wyobraźni i wymyślić własne. Mogą to być na przykład: szynka, brokuły, serek topiony. To danie daje ogromne możliwości i za każdym razem jesteś w stanie zaskoczyć sowich najbliższych. Jeśli chcesz się podzielić ze mną oraz innymi użytkownikami mojej strony swoimi pomysłami, proszę napisz. Ja również mogę się od Ciebie wiele nauczyć!!
 
Do góry