Który lepszy?

Shadow_WM

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
58
Punkty reakcji
1
Wiek
46
Miasto
Wyspa Uznam
Zależy na czym Tobie zależy,bo oba modele jak dla mnie mają cechy których drugi nie ma i na odwrót,chodzi o to:

Asus - ekran LED , RAM 4GB , dysk 500GB , karta graficzna pamięć 512MB ,vista Premium

DELL - procesor Dual-Core , wyjście HDMI ,FireWire , USB na eSata , kamera 2.0 Mpix


te cechy jak by połączyć to wtedy masz w miarę dobrego notebooka ,więc poszukaj sobie aby miał Dual-Core,HDMI,mocniejszą kartę,4 GB pamięci a z visty to premium omijaj basic
 
K

katatonia

Guest
Witam. Zdecydowanie z tych dwóch: asus - według mnie ma sporo lepsze parametry niż dell. W sumie cena dobra i miałam przyjemność pracować z tym modelem i nie ma na co narzekć. Jednak ja osobiście posiadam HP model Pavilion seria DV5-DV5-1212em. Odsyłam pod link http://www.swiatlaptopow.pl/p/pl/6681/hp+pavilion+seria+dv5+-+dv5-1212em+15-4+intel+core+duo+2+ghz-+4+gb+ddr2-+320+gb-+geforce+9200+gs+256+mb-+nr710ea.html i tu możesz sobie przeglądnąc szczegółowo wszystkie dane techniczne. Dużo lepiej mi się na nim pracuje niż na tamtym asusie. W dodatku HP ma lepszy serwis. Ale to już Twój wybór. Ja polecam tego HP
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
@Shadow_WM: jest dokladnie tak jak napisales. jeden ma cos czego brakuje w drugim i vice versa. chodzi mi komputer do ogolnego uzytku: filmy, programy dla studenta polibudy, net, ewentualnie jakies gry. a co do visty to i tak nie wiem czy nie przejde na XP, ale jeszcze sie zastanowie

@katatonia: calkiem fajny ten HP, ale 2500 to dla mnie maxymalna cena wiec tamten nie przejdzie :/
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Sugeruję Ci tego Asusa, jeżeli się wahasz pomiędzy dwoma wymienionymi.
Różnice na plus to pamięć karty graficznej, 4gb ramu (ale nie wiem, czy obsługuje te 4gb czy tylko 3,25. W każdym razie lepsze to niż 3), oraz lepsza wersja Windowsa (Home Basic jest naprawdę mało zaawansowany).
Dużą stratą jest brak wyjścia HDMI, obecnego w drugim laptopie.
Zakładam jednak, że skupiasz się bardziej na aplikacjach, niż multimediach i zewnętrznym wyświetlaniu obrazu np. na telewizorze z HD?
 

jonsi

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Z tych dwóch to zdecydowanie Dell. Zbiera ostatnio rewelacyjne opinie i firma naprawde wypuszcza świetne laptopy na rynek ostatnio, no a o nowszych asusach słyszałem że zdarzają się dość awaryjne modele. Także bardziej Dell ze względu na szybkośc działania, jakość wykonania czas pracy baterii i również nieawaryjność.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Hmm nie zgodzę się z Przedmówcą- sugerowanie potencjalnej awaryjności jest dość wątpliwe, zaś wciąż to Asus ma bogatsze wnętrze (dodam jeszcze, lepsze WiFi)...
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
w sumie bardziej podobal mi sie Asus i wybralbym go gdyby nie ten procek. podobno AMD strasznie sie grzeje:/ wiec dell wydaje sie bardziej asekuracyjnym wyborem
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Rób jak uważasz, niemniej Dell ma gorsze parametry do gier (np. tylko 256mb ramu na grafie).
Czy AMD się grzeją? Nie wiem, ja mam Core 2 Duo i się grzeje, znajomy z tym samym sprzętem wręcz kupił sobie podstawkę dla lepszego chłodzenia.
Może i AMD również jest gorący od dołu, ale jakie to ma znaczenie? :)

Dwa razy się zastanów, czy porzucić Asusa z powodu takich błahostek.
 

ep00

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
187
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Asusy są całkiem porządne, ale jeśli martwi Cię procek to możesz poszukać czegoś sporo mocniejszego oszczędzając na czymś. IMO najlepiej oszczędzić na systemie (ja tak zrobiłem) i na przykład taki lapek http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=46694 z mocniejszą grafą i procesorem, ale bez systemu i bajerów, które przydają się rzadko. Co do wspomnianej awaryjność asusów to właściwie nie ma tematu, bo asus może poszczycić się najmniejszą awaryjnością wśród wszystkich producentów latopów (łatwo znaleźć statystyki), ale dell wcale nie jest daleko w tyle. Ten dell też nie jest zły.
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Szukaj raczej czegoś z procesorem Core 2 Duo, obecnie najlepszy moim zdaniem. I raczej omijaj Asusy, są ponoć niesolidnie wykonane, oszczędzają na czym się da i pomimo tego, że mają dobre parametry w stosunku do ceny, raczej nie inwestowałbym w tej marki sprzęt.
 

ep00

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
187
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Szukaj raczej czegoś z procesorem Core 2 Duo, obecnie najlepszy moim zdaniem...
Od Dual Core różni je jedynie rozmiar pamięci cache, normalny użytkownik nie dostrzeże różnicy (no chyba, że ktoś podnieca się numerkami w benchmarkach).
I raczej omijaj Asusy, są ponoć niesolidnie wykonane...
Ta, najlepiej napisać coś co się usłyszało gdzieś tam od znajomego. Ja miałem do czynienia z wieloma markami i jeśli chodzi o o solidność wykonania to asus jest na drugim miejscu zaraz po lenovo. Potem dell, gorsze to msi,acer, toshiba i najgorsze hp i fujitsu siemens (mowa oczywiście o średniej półce cenowej, wymieniłem tylko te, którymi się zajmowałem).
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
dzieki za rady. wybralem asusa i zobaczy sie co z tego bedzie jak go przywioza :)
 
Do góry