Który gaz pieprzowy kupić ?

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
i ja sam tej roznicy nie widze, jesli cos ma tyle samo % OC i mln SHU to dla mnie sa takie same
A ciśnienie w butli, żywotność gazu(termin przydatnośći) nie różnią się??

czechu napisał:
poza cena pewnie sie jakies jescze znajda, tylko nie wiem jakie, dysza, bezpiecznik, ?
to rozumiem ale nie za 3 krotną wartośc gazu
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
A ciśnienie w butli, żywotność gazu(termin przydatnośći) nie różnią się??
to sa kwestie dodatkowe,
chodzilo mi o brak roznic w skutecznosci srodka drazniacego




samoyed napisał:
to rozumiem ale nie za 3 krotną wartośc gazu
no doslownie, skad ta roznica w cenie
laik wybierze tansze, moze profesjonalista sie zna bardziej
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
to sa kwestie dodatkowe, chodzilo mi o brak roznic w skutecznosci srodka drazniacego
Niby tak, więc albo ktoś kłamie w składzie albo reklama i marka tyle kosztuje.


czechu napisał:
no doslownie, skad ta roznica w cenie laik wybierze tansze, moze profesjonalista sie zna bardziej
Ale jak profesjonalista się zna a skłąd taki samto też bedzie brał tańszy. Skoro taki sam.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
tez gdzies wyczytalem ostatnio ze to zalezy w czym srodek drazniacy jest rozpuszczony, czy tylko w tluszczach czy w alkoholu, to moze wplynac na jego skutecznosc
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
tez gdzies wyczytalem ostatnio ze to zalezy w czym srodek drazniacy jest rozpuszczony, czy tylko w tluszczach czy w alkoholu, to moze wplynac na jego skutecznosc
sam alkohol już podrażnia oczy więc na pewno taki sposób przygotowania jest skuteczniejszy.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
no tak, dodatkowo kapsaicyna rozpuszcza czy neutralizuje sie w tluszczach, wiec im ich mniej w gazie tym lepiej
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Jedyna dobra recepta to szukać w firmowych sklepach, rozmawiać ze sprzedawcami i czytać składy. Po porównaniu kilku coś się wyjaśni.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
samoyed napisał:
Jedyna dobra recepta to szukać w firmowych sklepach, rozmawiać ze sprzedawcami i czytać składy. Po porównaniu kilku coś się wyjaśni.
albo po prostu kupić i mieć, nawet ten tani. bo prędzej ty zawiedziesz i nie trafisz niż gaz "nie zadziała"


czechu napisał:
no tak, dodatkowo kapsaicyna rozpuszcza czy neutralizuje sie w tluszczach, wiec im ich mniej w gazie tym lepiej
a kto daje tłuszcze do gazów? aerozoli?


czechu napisał:
no doslownie, skad ta roznica w cenie
laik wybierze tansze, moze profesjonalista sie zna bardziej
profesjonalista czyli ochroniarz, policjant, detektyw i tak nie robi zakupów sam, dostaje takei rzeczy służbowo
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Jedyna dobra recepta to szukać w firmowych sklepach, rozmawiać ze sprzedawcami i czytać składy. Po porównaniu kilku coś się wyjaśni.
z czytaniem skladow jest taki problem, ze nie podaje sie zwykle roztworu w jakim kapsaicyna jest rozpuszczona, skladu roztworu, to dopiero widac w skutkach, jak gaz o takim samym % i shu dziala inaczej niz drugi o tych samych parametrach



golgi napisał:
profesjonalista czyli ochroniarz, policjant, detektyw i tak nie robi zakupów sam, dostaje takei rzeczy służbowo
wlasnie ze nie do konca,
po co zatem mundurowi maja znizki w militaria.pl, skoro cale wyposazenie maja dostawac w firmie ? w firmie moga dawac troche sprzetu, albo podstawowy sprzet, jak ktos chce cos lepszego to kupuje sam



golgi napisał:
a kto daje tłuszcze do gazów? aerozoli?
jednak ten zel z czegos sie sklada, to nie woda, ani nie 100% srodka drazniacego, szczegolnie jak masz podane ze kapsaicyny jest 10%, wiec w czyms to jest rozpuszczone, a trzeba zrobic taki roztwor ktory sie latwo rozpyla, itd to juz tajniki patentow
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
a no tak, zapomniałem, że maja zniżki.

czy to taki tajnik to nie wiem. poczytam o tym, bo mnie to nawet zainteresowało. tłuszcz to nie może być chyba, ale sprawdzę.
gazy się nie różnią od siebie tak bardzo by każdy był z innego patentu.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
z czytaniem skladow jest taki problem, ze nie podaje sie zwykle roztworu w jakim kapsaicyna jest rozpuszczona, skladu roztworu, to dopiero widac w skutkach, jak gaz o takim samym % i shu dziala inaczej niz drugi o tych samych parametrach
To na sprzedawcy najlepiej testować, wypadało by żeby dwóch było.


czechu napisał:
wlasnie ze nie do konca, po co zatem mundurowi maja znizki w militaria.pl, skoro cale wyposazenie maja dostawac w firmie ? w firmie moga dawac troche sprzetu, albo podstawowy sprzet, jak ktos chce cos lepszego to kupuje sam
Dostają zniżki na użytek prywatny, a służbowe jest służbowe.


czechu napisał:
jednak ten zel z czegos sie sklada, to nie woda, ani nie 100% srodka drazniacego, szczegolnie jak masz podane ze kapsaicyny jest 10%, wiec w czyms to jest rozpuszczone, a trzeba zrobic taki roztwor ktory sie latwo rozpyla, itd to juz tajniki patentow
I dodatkowo nie może osłabiać substancji czynnej. fakt jest to na ileś ciekawe.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
żel to nie woda jak sama nazwa wskazuje. to poniekąd tłuszcz, estry albo na polski- detergent.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
golgi napisał:
czy to taki tajnik to nie wiem. poczytam o tym, bo mnie to nawet zainteresowało. tłuszcz to nie może być chyba, ale sprawdzę.
rozwtor jest zawiesina, moze byc w nim jakis tluszcz, a wiadomo ze tluste oslabia dzialanie ostrego



samoyed napisał:
Dostają zniżki na użytek prywatny, a służbowe jest służbowe.
no prosze
a jak mundurowemu buty sluzbowe nie pasuja, to idzie do militaria i kupuje gromu na znizki i biega w nich po ulicach



golgi napisał:
żel to nie woda jak sama nazwa wskazuje. to poniekąd tłuszcz, estry albo na polski- detergent.
estry to chyba pochodne tluszczow wlasnie,
nie mam pojecia co znaczy polski - detergent ?!
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
rozwtor jest zawiesina, moze byc w nim jakis tluszcz, a wiadomo ze tluste oslabia dzialanie ostrego
Wiadomo więc nie sądze żeby ktoś specjalnie produkował gaz i osłabiał jego siłę, napewno mają jakiś patent.


czechu napisał:
no prosze a jak mundurowemu buty sluzbowe nie pasuja, to idzie do militaria i kupuje gromu na znizki i biega w nich po ulicach
Wcale bym się nie zdziwił, słyszalem o przypadkach że wojskowi kupowali na misje maindle w pustynnym kolorze. jakość buta lepsza a i cena nie jakaś zabójcza.
 

futer

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
kupujac gaz sprawdz date ważności oraz najpiej kup żelowy, droższy ale skuteczniejszy
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
futer napisał:
kupujac gaz sprawdz date ważności oraz najpiej kup żelowy, droższy ale skuteczniejszy
dużej różnicy w cenie nie ma a wcale nie musi być skutcznejszy, zwłaszcza jak nie rafisz napastnika
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Z jak dużą pojemnością gaz kupić? 15 50 czy 75 ml..
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
futer napisał:
najpiej kup żelowy, droższy ale skuteczniejszy
nie ma az takiej roznicy w cenie, u tego samego producenta przy tej samej pojemnosci, roznica moze wynosi 5-10%



Volian napisał:
Z jak dużą pojemnością gaz kupić? 15 50 czy 75 ml..
wg mnie 15ml to pomylka
50ml jest dobre dla kobiet do torebki, generalnie do przemieszczania sie, plecaka, kieszeni ect
wieksze pojemnosci to raczej dla mundurowych i ochroniarzy
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
nie ma az takiej roznicy w cenie, u tego samego producenta przy tej samej pojemnosci, roznica moze wynosi 5-10%
Te żelowe też lepiej spisują się w gorszych warunkach pogodowych o ile dobrze pamiętam. Lepsza inwestycja
Będę na dniach kupował nowy gaz i pytanie do Was, czy używał ktoś może gazu firmy Mace??? Spotkałem się z tymi gazami ostatnio i podobno są bardzo dobre
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
nie ma az takiej roznicy w cenie, u tego samego producenta przy tej samej pojemnosci, roznica moze wynosi 5-10%
Ja osobiście nad żelowe preferuje stożki, są zwyczajnie łatwiejsze w użyciu.


czechu napisał:
wg mnie 15ml to pomylka 50ml jest dobre dla kobiet do torebki, generalnie do przemieszczania sie, plecaka, kieszeni ect wieksze pojemnosci to raczej dla mundurowych i ochroniarzy
Też mi się wydaje że 15ml to jeden strzał więc na niewiele się przyda jak nie trafimy.
Volian napisał:
Te żelowe też lepiej spisują się w gorszych warunkach pogodowych o ile dobrze pamiętam. Lepsza inwestycja Będę na dniach kupował nowy gaz i pytanie do Was, czy używał ktoś może gazu firmy Mace??? Spotkałem się z tymi gazami ostatnio i podobno są bardzo dobre
Gazy mace i sabre w zasadzie są obecnie najlepsze na rynku. co do stanu skupienia to jak pisałem wyżej żelowe są w teorii lepsze ale jednak nieco trudniejsze w użyciu.
 
Do góry