Które wynalazki wg. najbardziej wpłynęły na rozwój ludzkości

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
Każdy wynalazek jest niewiarygodnie ważny. Nawet te które teraz uważamy za błahe i niepotrzebne kiedyś mogę zdominować świat. Wynalazki są efektem innych, wcześniejszych. Sądzę, że najbardziej spektakularnym będzie ten pierwszy. xD
 

gh0st

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Najwiekszym osiagnieciem ludzkosci bylo rozpalenie ognia, jednak mowimy tu o wynalazkach, wiec z pewnoscia bylo to kolo.
Praktycznie kazda rzecz, ktora posiadamy, ma w sobie jakies okragle elementy. Bez kola w sensie opona + felga, nie byloby tez transportu, samolotow, samochodow, rowerow.
Oprocz tego elektrycznosc, ktora bardzo ulatwila zycie codzienne.
 

reniferbd

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
a ja będę oryginalna, bo nikt tego jeszcze nie napisał, ale największym wynalazkiem jest ROLNICTWO
 

reniferbd

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
gdyby nie to, że ktoś kiedyś miał na tyle rozumu, by zasiać jakieś tam nasiona, nadal byś siedział na jakims kamieniu i łupał orzeszki :p
 

elbazyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Z nicości
Ja myślę, że najwazniejszym "wynalazkiem" (moze nie do końca był to wynalazek) było udomowienie psa (pierwsze udomowione zwierzę, pomogło czlowiekowi wygrać walkę z 2 innymi, silniejszymi gatunkami myslących człekokształtnych, m.in. z neandertalczykiem)
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Trudno powiedzieć.Bez niektórych wynalazków nie byłoby innych.Można dyskutować co było ważniejsze w danym przedziale czasowym,ale wytypować jednego najważniejszego w historii wynalazku się nie da.
 

iammaggy

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
nie powiem x)
dużo tego było :p
ale z tych najważniejszych to chyba elektryczność :D
i jak dla mnie zupki w proszku ;)
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Możliwość łączenia pierwiastków chemicznych przez co możemy cieszyć się niemalże każdym wynalazkiem powstałym w historii ludzkości.
 
Do góry