BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Taylor13 napisał:
Moja znajoma startuje w drugiej rekrutacji do Nowodworka i spodziewa się wyników w okolicach 29 lipca.
Czyli to prawda, że oni nie patrzą na to od razu? Bo tak jak inne szkoły już wszystko załatwiły, tak oni jak na razie zbierają podania?
Inne szkoły raczej załatwiają na bieżąco. Np. V, choć nie wiem czy oni ogłaszali się z drugą rekrutacją, bo na omikrona zerknęłam dopiero po 15 lipca. Jednak Nowodworkowi się nie dziwię, ponieważ jest to szkoła trzymająca pewien poziom, więc jej uczniowie także powinni.



Czyli to prawda, bo ja od pewnego czasu obserwuje fakt, że liczba wolnych miejsc raczej się nie zmienia (z wyjątkami) i już się zastanawiałam czy aż tak mało chętnych jest czy co...
V wystawiała wolne miejsca, aczkolwiek szybko znikły, tak samo w II ;)
I co do trzymania poziomu, to można było usłyszeć z wypowiedzi dyrektora na pierwszym spotkaniu! Jezu, ile ja się rzeczy nasłuchałam... ego +100 :tongue:



Teraz jest nowy dyrektor, więc tym bardziej zależy mu na utrzymaniu poziomu :D
 

xxxxxxxxxxxxxxxx

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Suzanah napisał:
Tylko ze w drugiej rekrutacji punkty nie liczą sie aż tak bardzo. Poza tym sam zobacz na omikronie ile jest wolnych miejsc w ósemce (podpowiem ze nie ma), a ile w nowodworku (jak już pisała, sporo). Dlatego dużo łatwiej bedzie ci sie dostać do jedynki niż ósemki. A to ze zaniosłeś już świadectwo w niczym nie przszkadza.
Wiem że nie ma w 8LO miejsc, ale w nowodworku jest 5 miejsc na humana i zapewne nie mało zgłoszeń a mi brakuje 6 punktów. To dużo. Za dużo. Tym bardziej że human w nowodworku uchodzi za najlepszy w Krakowie. Inną miałem koncepcję - z racji tego że 8LO jest ścisłe zakładam że we wrześniu część miejsc się zwolni ponieważ niektórzy poszli tam tylko po to żeby się przepisywać na mat-fiza lub bio-chema. To powszechnie stosowana metoda, aby dostać się do wymarzonej klasy w wymarzonym liceum. Więc jeśli nie będą mieli kompletu w klasie, raczej nie powinni mi robić problemów. Ale raczej zostanę w IV. Nie ma to sensu bo poziom na w tych klasach humanistycznych jest bardzo podobny, a do IV mam lepszy dojazd. Próg nie zawsze świadczy o jakości szkoły/klasy
 

quitter

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
55
Punkty reakcji
3
xxxxxxxxxxxxxxxx napisał:
Tylko ze w drugiej rekrutacji punkty nie liczą sie aż tak bardzo. Poza tym sam zobacz na omikronie ile jest wolnych miejsc w ósemce (podpowiem ze nie ma), a ile w nowodworku (jak już pisała, sporo). Dlatego dużo łatwiej bedzie ci sie dostać do jedynki niż ósemki. A to ze zaniosłeś już świadectwo w niczym nie przszkadza.
Wiem że nie ma w 8LO miejsc, ale w nowodworku jest 5 miejsc na humana i zapewne nie mało zgłoszeń a mi brakuje 6 punktów. To dużo. Za dużo. Tym bardziej że human w nowodworku uchodzi za najlepszy w Krakowie. Inną miałem koncepcję - z racji tego że 8LO jest ścisłe zakładam że we wrześniu część miejsc się zwolni ponieważ niektórzy poszli tam tylko po to żeby się przepisywać na mat-fiza lub bio-chema. To powszechnie stosowana metoda, aby dostać się do wymarzonej klasy w wymarzonym liceum. Więc jeśli nie będą mieli kompletu w klasie, raczej nie powinni mi robić problemów. Ale raczej zostanę w IV. Nie ma to sensu bo poziom na w tych klasach humanistycznych jest bardzo podobny, a do IV mam lepszy dojazd. Próg nie zawsze świadczy o jakości szkoły/klasy
Nie chcę Cie martwić, ale w 8 LO ludzie nie przenoszą się na początku roku (chyba, że udało im się to zrobić przed rozpoczęciem szkoły). Lekkie przetasowania są w drugiej klasie :) Do mojej klasy doszły 4 osoby, z czego jedna jest z innej szkoły.
quitter napisał:
Tylko ze w drugiej rekrutacji punkty nie liczą sie aż tak bardzo. Poza tym sam zobacz na omikronie ile jest wolnych miejsc w ósemce (podpowiem ze nie ma), a ile w nowodworku (jak już pisała, sporo). Dlatego dużo łatwiej bedzie ci sie dostać do jedynki niż ósemki. A to ze zaniosłeś już świadectwo w niczym nie przszkadza.
Wiem że nie ma w 8LO miejsc, ale w nowodworku jest 5 miejsc na humana i zapewne nie mało zgłoszeń a mi brakuje 6 punktów. To dużo. Za dużo. Tym bardziej że human w nowodworku uchodzi za najlepszy w Krakowie. Inną miałem koncepcję - z racji tego że 8LO jest ścisłe zakładam że we wrześniu część miejsc się zwolni ponieważ niektórzy poszli tam tylko po to żeby się przepisywać na mat-fiza lub bio-chema. To powszechnie stosowana metoda, aby dostać się do wymarzonej klasy w wymarzonym liceum. Więc jeśli nie będą mieli kompletu w klasie, raczej nie powinni mi robić problemów. Ale raczej zostanę w IV. Nie ma to sensu bo poziom na w tych klasach humanistycznych jest bardzo podobny, a do IV mam lepszy dojazd. Próg nie zawsze świadczy o jakości szkoły/klasy
Nie chcę Cie martwić, ale w 8 LO ludzie nie przenoszą się na początku roku (chyba, że udało im się to zrobić przed rozpoczęciem szkoły). Lekkie przetasowania są w drugiej klasie :) Do mojej klasy doszły 4 osoby, z czego jedna jest z innej szkoły.



Trzeba być dobrej myśli, bo human nie jest u nas bardzo mocno oblegany i zawsze warto spróbować :)
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
No właśnie właśnie. I czy to nie obciach w takiej szkole (lans itp.) kupować używane? Nie zeby mnie to jakoś specjalnie interesowało ze ktoś na mnie krzywo popatrzy, bo kupuje książki po kimś, ale wiecie, chce wiedzieć na co sie przygotować;)
 

mistrzkukurydzy

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
0
jakos w pierwszym tygodniu września chyba :D ale dopytam jeszcze mamę
ja będę miała używane książki i kilkoro moich znajomych też hah myślę, że bez przesady z tym całym lansem, skoro kiermasz jest, to znaczy, że ludzie kupują na nim książki :D i nie ma się co przejmować, jeśli ktoś patrzy na ciebie przez pryzmat tego, czy masz używane książki czy też nie, to lepiej nie zawrać sobie takim kimś głowy
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Właśnie tak samo sobie pomyślałam :)
Moja mama teraz mówi, ze kiermasz ma być 1. września, i to by w sumie miało sens ;)
 

nayi

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Odchodząc od tematu drugiej rekrutacji, myślicie, że będzie problem z przepisaniem się na drugie półrocze(ew. następny rok szkolny)? Myślę o V, I albo VIII, biol chem. Myślicie, że będą jakieś miejsca zwolnione czy nie robić sobie większych nadzei?
 

Taylor13

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2014
Posty
63
Punkty reakcji
4
nayi napisał:
Odchodząc od tematu drugiej rekrutacji, myślicie, że będzie problem z przepisaniem się na drugie półrocze(ew. następny rok szkolny)? Myślę o V, I albo VIII, biol chem. Myślicie, że będą jakieś miejsca zwolnione czy nie robić sobie większych nadzei?
Spróbować możesz, zawsze mogą cię dopisać jako 33 osobę :wink:
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Mam jeszcze jedno pytanie: nie orientuje się ktoś jak jest prowadzona religia w II LO? Bo w sumie chciałam chodzić na etykę, ale ponoć nie ma :pokrecony: No i teraz się zastanawiam, czy lepiej mieć te dwie godzinki w tygodniu wolne, czy tez siedzieć na religii?

A wy sobieszczaki będziecie chodzić na religię?
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
Suzanah napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie: nie orientuje się ktoś jak jest prowadzona religia w II LO? Bo w sumie chciałam chodzić na etykę, ale ponoć nie ma :pokrecony: No i teraz się zastanawiam, czy lepiej mieć te dwie godzinki w tygodniu wolne, czy tez siedzieć na religii?

A wy sobieszczaki będziecie chodzić na religię?
Jak to nie ma etyki? ;o jest podany nauczyciel, w planie lekcji tak samo są lekcje.
Skoro się okaże, że nie ma to godziny wolne, na religię i tak nie chodzę.
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
No właśnie nie ma etyki! Gadalam z babką w sekretariacie, i chyba mnie tak zatkało, ze sie nie spytałam bo przecież niektóre klasy mają nawet w planie lekcji etykę!!
No ja sie właśnie zastanawiam bo... cóż chodziłam do katolickiego gim, i sporo teorii z lekcji religii mam, no a moze religia to by była taka luźną lekcja, wykaże sie odrobiną wiedzy i jakaś piateczka na świadectwie już jest ;) Ale jeśli to mają być lekcje takie jak u mnie w gim (kucie, sprawdziany, kartkówki, nie za bardzo sie do nich uczyłam, a na koniec roku wyblagane 4), to ja dziękuję
 
Do góry