Taylor13

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2014
Posty
63
Punkty reakcji
4
Patson21 napisał:
Hej :D
Wiecie jaki jest próg mniej więcej do 8 LO do klasy humanistycznej pol - hist - wos? :D I jakie przedmioty tam się liczą? Ja liczę sobie tak + - 80 za egzaminy, 72 (74?) za oceny, 1 za wolontariat, 5 za pasek... tak ze 160 powinno być.
I dodatkowo - ktoś coś jakieś opinie o 8? Fajnie, niefajnie? Bo na dniu otwartym atmosfera była świetna.
W zeszłym roku próg wynosił 151,2 p. Liczy się polski, matematyka, geografia i historia. Myślę, że się dostaniesz. A jeśli chodzi o opinie, to złej chyba jeszcze nie widziałam ^_^





U mnie w klasie jakieś 3 osoby ogólnie idą do LO, w szkole to jedna rozważa czy iść do V czy do I. Parę osób do II, ktoś tam do VIII i VI i na tym się kończy. Za to nastraszyła mnie moja nauczycielka od matematyki, że w Krakowie to do Nowodworka klasami się wybierają, co takie fajne nie jest, bo wcale aż tyle tych punktów nie będę mieć.

I ja się nie wybieram, bo wszystko moja szkoła załatwia :wink:
 

nayi

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
To ja tak dobrze nie mam, nie dość, że u siebie musze osobiscie zanieść, to jeszcze do Krakowa jechać. No ale, życie :D

U mnie raczej większość, którzy idą do Krakowa celują w VI albo VIII, skrajnie VII.
 

Klaudia Pach

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
2
Wiek
25
Miasto
Kraków
Cześć wszystkim. Ja jestem w VIII na profilu mat-fiz-chem. Gdyby ktoś chciał porozmawiać, zapytać się co i jak, to zapraszam na priv, bo uważam, że przez rozmowę można się dowiedzieć znacznie więcej i zapytać samemu o to, co jest dla niego priorytetem. W sumie już tam kiedyś podawałam w którymś z postów mojego Facebooka. W skrócie powiem tylko, że ja z ósemki jestem bardzo zadowolona. Nauczyciele od rozszerzeń, ludzie, to, jak się traktuje uczniów to duża przepaść przynajmniej między moim gimnazjum. Nauki jest więcej, pewnie, ale mnie szkoła średnia znacznie bardziej odpowiada i nie żałuję swojego wyboru, mimo, że rok wcześniej miałam podobny problem z wyborem, dodatkowo nikogo tu nie znałam, bo mieszkam kawałek od Krakowa. A - i co do dni otwartych, fajnie, że się wszystkim podobało, dodam tylko, że w ósemce na co dzień bywa równie przyjemnie (no, może poza kartkówkami czy sprawdzianami) i na przerwach, i na lekcjach :)
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
A co byście polecili humanistce? Mam coraz większy mętlik w głowie. Początkowo brałam pod uwagę tylko V LO klasę B lub A, jednak w międzyczasie spodobała mi się klasa klasyczna w Nowodworku. Teraz, natomiast myślę nad II. Podoba mi się pomysł zajęć międzywydziałowych. Co wyralibyście na moim miejscu? Dodam, że powinnam się dostać do każdej z wyżej wymienionych placówek.
 

Taylor13

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2014
Posty
63
Punkty reakcji
4
Dobra, ja już oficjalnie papiery mam złożone, teraz tylko czekać do 3 lipca *trzyma mocno kciuki za siebie aby się dostała* ^_^
A jak u was?

BunnySunset - I LO podobno jest dobrą szkołą dla humanistów, z tego "słynie". Oczywiście dla ścisłowców też, ale taka powszechna opinia, a wyniki mówią same za siebie. Według mnie w poprzednich latach ludzie mogli się spełniać na klasyku, kiedy to rozszerzeniem był polski zamiast angielskiego, ale nadal pewnie jest to typowo humanistyczna klasa, gdzie będziesz mogła się rozwijać :przewraca:
 

giveleoanoscar

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej. Ma ktoś informacje na temat progów punktowych w VII zeszłorocznych? Bo jak tak przeglądam to niektórzy piszą że ~ 130, a inni ~ 150, a właśnie przewiduję że napisałem pod 150 więc jestem lekko zaniepokojony
 

kkasia12345

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
giveleoanoscar napisał:
Hej. Ma ktoś informacje na temat progów punktowych w VII zeszłorocznych? Bo jak tak przeglądam to niektórzy piszą że ~ 130, a inni ~ 150, a właśnie przewiduję że napisałem pod 150 więc jestem lekko zaniepokojony
VII trzyma poziom, więc wszystkie wpisy o 130 pkt to kłamstwo.
Na str. 557 są napisane progi tych najpopularniejszych liceów, progi do VII, jakie zamieścili:

biol-chem-mat 157.6
biol-chem 152.2
mat-fiz-ang 150.4
mat-fiz 146.2
mat-geo-ang 150.8

Myślę, że spokojnie powinieneś się dostać.
Również prawdopodobnie wybieram się do VII.
 

BlackBerrie

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
2
Hej, mam prośbę, mógłby mi ktoś podać jakie są progi do VIII LO? I jakie przedmioty są punktowane w poszczególnych klasach?. Niestety nie mogę tego wyświetlić u siebie na laptopie, gdyż nie mam Microsoft Office :(
 

Taylor13

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2014
Posty
63
Punkty reakcji
4
BlackBerrie napisał:
Hej, mam prośbę, mógłby mi ktoś podać jakie są progi do VIII LO? I jakie przedmioty są punktowane w poszczególnych klasach?. Niestety nie mogę tego wyświetlić u siebie na laptopie, gdyż nie mam Microsoft Office :(
A - 163,2 p - j. pol, matematyka, chemia, biologia
BCE - 167,4 p - j. pol, matematyka, chemia, biologia
D - 157,4 p - j. pol, matematyka, chemia, fizyka
FGJ - 160 p - j. pol, matematyka, fizyka, informatyka
H - 151,2 p - j. pol, matematyka, geografia, historia
I - 156 p - j. pol, matematyka, geografia, historia

^_^ ^_^ ^_^
 

BlackBerrie

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
2
Lepiej złożyć papiery do VII LO i dojeżdżać dość długo, bo przez pół Krakowa, a mieć większą pewność, że się dostanę czy lepiej złożyć papiery do VIII LO, mieć bliżej i mieć nadzieję, że się dostanę, ale jest to mniej pewne? Co jeśli złożyłabym papiery do VIII LO i bym się nie dostała, dawać na rekrutację uzupełniającą czy dać sobie spokój i iść gdzie indziej?
 

kkasia12345

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
BlackBerrie napisał:
Lepiej złożyć papiery do VII LO i dojeżdżać dość długo, bo przez pół Krakowa, a mieć większą pewność, że się dostanę czy lepiej złożyć papiery do VIII LO, mieć bliżej i mieć nadzieję, że się dostanę, ale jest to mniej pewne? Co jeśli złożyłabym papiery do VIII LO i bym się nie dostała, dawać na rekrutację uzupełniającą czy dać sobie spokój i iść gdzie indziej?
Wpisz VIII, a po niej VII.
Jeśli nie dostaniesz się do VIII, system przydzieli cię do VII. :)

W sumie sama zastanawiam się nad tymi dwoma szkołami - VII i VIII. Bardziej przekonywująca jest dla mnie VII - byłam na dniu otwartym, spodobało mi się, ponadto znam wiele osób, które ukończyły tę szkołę i mają o niej świetną opinię - bo nie ma tam tzw. wyścigu szczurów, stawia się oprócz nauki w dużej mierze na sport. :)
Co do punktów - będę miała coś ok. 175-180 pkt. Myślałam nad V i I, ale gimnazjum, do którego chodzę, niby jedno z najlepszych w Krakowie, niestety mocno zraziło mnie do wybierania szkół rankingowych. :/ Jeśli się ktoś uczy, to nauczy się w każdej szkole, a dla mnie (w porównaniu do poprzedników) najważniejsza jest ogólna atmosfera w szkole, ludzie w klasie, a następnie dostanie się na odpowiadające mi studia.

Oprócz VII zastanawiam się też nad VIII - znam osobę, która jest bardzo zadowolona, a i opinie na różnych forach liceum zbiera jak najlepsze. Jednak będę miała problem z dojazdem, gdyż Grzegórzki to dla mnie drugi koniec Krakowa, prawie godzina jazdy w jedną stronę (do VII mam 10 min autobusem), co stawia ją niejako na straconej pozycji. Progi punktowe w VII i VIII niewiele się różnią - wybralibyście tą odrobinę "gorszą" progami i blisko czy taką, która jest daleko, ale z wyższym progiem? :)

Zastanawiam się także nad klasą. Jestem finalistką z matematyki, ponadto interesuję się także przedmiotami humanistycznymi, głównie j. polskim, ale na humana nie pójdę, bo nienawidzę historii. Chciałabym wybrać klasę, która jak najmniej ograniczy mnie, bo kompletnie nie wiem, co będę w przyszłości robiła, a moje zainteresowania są skrajnie różne. Za fizyką nie przepadam, więc mat-fiz raczej wykluczę.
Myślę nad klasami ang-mat-geo (chociaż studia ekonomiczne też raczej wykluczam) i ang-mat-biol/chem w VII. Moglibyście coś mi doradzić, która klasa będzie lepszym wyborem? :)
 

mistrzkukurydzy

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
0
OK. Przez ostatni misiąc trochę jednak zmieniłam plany i mam kilka pytań ;-;
Czy ktoś wie, jak trudno jest na mat-fizach w V i II, tzn.: wiem, że w V na pewno jest trudniej, ale jak to wygląda i czy da się przeżyć

iiii jak myślicie, czy trudno będzie się przepisać w V z klasy B albo J do któregoś z mat-fizów? ;-;
 

Wojtek Zawilan

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
co jeśli jestem z poza Krakowa a moje gimnazjum nie jest objetę elektronicznym systemem rekrutacji, też mogę składać papiery do dowolnej liczby szkół?
 

Taylor13

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2014
Posty
63
Punkty reakcji
4
wojtekwz12 napisał:
co jeśli jestem z poza Krakowa a moje gimnazjum nie jest objetę elektronicznym systemem rekrutacji, też mogę składać papiery do dowolnej liczby szkół?
Chyba tak, tylko wtedy wypełniasz formularz i składasz go w szkole pierwszego wyboru :)
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
wojtekwz12 napisał:
co jeśli jestem z poza Krakowa a moje gimnazjum nie jest objetę elektronicznym systemem rekrutacji, też mogę składać papiery do dowolnej liczby szkół?
Rejestrujesz się normalnie na omikronie i wprowadzasz swoje dane, potem kolejność oddziałów. Następnie wydrukowany składasz do szkoły pierwszego wyboru.

Jak tam? Poskładaliście już podania? W V już ponad 1000 podań złożonych, pani z komisji mi pokazała...
 

Taylor13

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2014
Posty
63
Punkty reakcji
4
Enelya napisał:
co jeśli jestem z poza Krakowa a moje gimnazjum nie jest objetę elektronicznym systemem rekrutacji, też mogę składać papiery do dowolnej liczby szkół?
Rejestrujesz się normalnie na omikronie i wprowadzasz swoje dane, potem kolejność oddziałów. Następnie wydrukowany składasz do szkoły pierwszego wyboru.

Jak tam? Poskładaliście już podania? W V już ponad 1000 podań złożonych, pani z komisji mi pokazała...
Podanie złożone, teraz tylko czekać :niepewny:
Btw. Mogliby już podać wyniki egzaminów, im dłużej ich nie mam, tym bardziej panikuje...
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
Ja na swoje wyniki nie chcę nawet patrzeć :D zawaliłam na całej linii polski
 

Taylor13

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2014
Posty
63
Punkty reakcji
4
wojtekwz12 napisał:
ale tez do dowolnej liczby?
Tak, do dowolnej liczby - to byłoby chyba niesprawiedliwe, jeśliby osoby spoza rejonu miały większe ograniczenia tylko z tego powodu.

Enelya napisał:
Ja na swoje wyniki nie chcę nawet patrzeć :D zawaliłam na całej linii polski
To ja przyrodnicze - tak bardzo, że to w s t y d! Z polskiego pewnie mi nie zaliczą tego durnego zadania za 2 punkty o sławie, bo pewnie dojdą do wniosku, że cytowałam, choć to nie do końca jest prawda, eh...
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
Taylor13 napisał:
ale tez do dowolnej liczby?
Tak, do dowolnej liczby - to byłoby chyba niesprawiedliwe, jeśliby osoby spoza rejonu miały większe ograniczenia tylko z tego powodu.
Enelya napisał:
Ja na swoje wyniki nie chcę nawet patrzeć :D zawaliłam na całej linii polski
To ja przyrodnicze - tak bardzo, że to w s t y d! Z polskiego pewnie mi nie zaliczą tego durnego zadania za 2 punkty o sławie, bo pewnie dojdą do wniosku, że cytowałam, choć to nie do końca jest prawda, eh...
Mi opowiadania - nie uwzględniłam podróży tylko wyjście z domu...
Przyrodnicze były po prostu na wiedzę. Np. cała chemia, nie dało się nic pokombinować.
 
Do góry