krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
BunnySunset napisał:
A klasa B w V? Interesuje mnie głownie historia.
Na stronie szkoły jest lista tegorocznych olimpijczyków z historii (z ordynarnym tytułem Gdańsk szturmem wzięty)i polskiego. Z polskiego masz tak:A,A,A (human),C,C(mat-chem),G(mat-fiz), I(biol-chem).Trzech olimpijczyków z humana,reszta ze ścisłych-siedzieli w domu na glejcie i się uczyli.Z historii masz tak:B,B,B,B,B,B(geo-hist-wos),A(human).Widac specjalizację z historii w klasie B. Ale tam jest też geografia,jak nie lubisz geo,to szkoda sie męczyć.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Tak, wiem. Bardziej chodziło mi o to jakie podejście mają inne klasy do oddziału B, bo to w sumie też jest taki human, a z humanów cisną wszędzie, poza I i VI XDDD
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
BunnySunset napisał:
Tak, wiem. Bardziej chodziło mi o to jakie podejście mają inne klasy do oddziału B, bo to w sumie też jest taki human, a z humanów cisną wszędzie, poza I i VI XDDD
Jest lepsze podejscie do klas B,to jest wgl śmieszne,ale ludzie z klasy A musza się tłumaczyc,czemu są w A.Wiadomo,ze tam sa tez finalisci i laureaci,ale też wielu słabych "spróbuję się przepisać do biolchemu" albo z II rekrutacji (tak samo jest w klasyku w I LO). W tym roku 3B miała historię z Dżejdżejem,więc chyba nowa b też.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Klasyk w I wbrew pozorom nie jest taki zły, jeżeli ktoś chce iść np. na prawo, bo na olimpiadzie z łaciny łatwo jest coś ugrać, nawet jeżeli nie zostanie się laureatem, to jedna matura z głowy, bo masz 100% za rozszerzenie.
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
BunnySunset napisał:
Klasyk w I wbrew pozorom nie jest taki zły, jeżeli ktoś chce iść np. na prawo, bo na olimpiadzie z łaciny łatwo jest coś ugrać, nawet jeżeli nie zostanie się laureatem, to jedna matura z głowy, bo masz 100% za rozszerzenie.
Nie twierdzę,że klasyk w I LO jest zły,twierdzę wręcz,że humany w Nowodworku są najlepsze w Krakowie (poprzednia strona).
btw - rozszerzenie z łaciny jest w I LO i w II LO.Szczerze mówiąc najlepszą ofertę dla humanistów ma II LO,bo można swobodnie łączyć przedmioty,nawet matmę z łaciną.
 

KlaudiaZ

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim!
Czy jest na forum ktoś, kto wybiera się na profil biologiczno - chemiczny i rozważa takie licea jak I, II, VI i VIII? :)
 

mistrzkukurydzy

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
0
Na dniu otwartym w V ludzie z B mówili, że geografia jest traktowana trochę po macoszemu i generalnie raczej mało kto skupia się na geografii, więc myślę, że z tym byś raczej nie miała problemu

a ja dalej nie wiem czy V czy II, patrzyłam na koszyki w klasach M i nie ma tam historii :c jest tylko wos,
hisotria niestety jest tylko w klasach OG, a od tego roku matematyke można rozszerzać tylko i wyłącznie od pierwszej klasy, a jednak zależałoby mi na tym, żeby mieć chociaż torchę więcej godzin ;-;

Myślicie, że progi w tym roku będą wysokie?
Wgl ma ktoś jakieś informacje odnośnie progów z 2013 r.?
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
W tym roku w Polsce jest lekko ponad 10 tys trzeciogimnazjalistów mniej. Co do trudności egzaminów, zdania się podzielone. Moim zdaniem mieliśmy trudniejsze, więc teoretycznie progi powinny iść w dół. O ile? - nikt tego nie wie.

Ach, no i kurator poszalał z punktami. Teraz bez finalisty lub laureata nie możesz dostać maxa za osiągnięcia dodatkowe. To też na pewno zaważy na progach.


KlaudiaZ napisał:
Cześć wszystkim!
Czy jest na forum ktoś, kto wybiera się na profil biologiczno - chemiczny i rozważa takie licea jak I, II, VI i VIII? :)
Podobno biol chem w VI to samobójstwo. Nie będziesz zadowolona.
 

licealistka2015

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
mistrzkukurydzy napisał:
Na dniu otwartym w V ludzie z B mówili, że geografia jest traktowana trochę po macoszemu i generalnie raczej mało kto skupia się na geografii, więc myślę, że z tym byś raczej nie miała problemu

a ja dalej nie wiem czy V czy II, patrzyłam na koszyki w klasach M i nie ma tam historii :c jest tylko wos,
hisotria niestety jest tylko w klasach OG, a od tego roku matematyke można rozszerzać tylko i wyłącznie od pierwszej klasy, a jednak zależałoby mi na tym, żeby mieć chociaż torchę więcej godzin ;-;

Myślicie, że progi w tym roku będą wysokie?
Wgl ma ktoś jakieś informacje odnośnie progów z 2013 r.?
Ja mam ten sam dylemat, V czy II :D Byłam w II na dniu otwartym i mnie nie zachęciła zbytnio. Jedyny plus to dobór przedmiotów, w razie gdyby moje plany się zmieniły w trakcie 1 klasy. Chciałabym matmę, his i wos rozszerzony, geografia też by mi nie zaszkodziła (później prawo albo coś w ten deseń, jakiś społeczny kierunek), dlatego zależy mi na klasie B w V albo klasa M w dwójce, ale szczerze, nie chcę tam iść, liczę na V :D Na trzecie miejsce chyba dam I, ale to już tylko po to, żeby cokolwiek dać.

A będę miała około 174 pkt, bo egzaminy mi poszły spoko i z ocen mam same 5 i 6 BB)

Próg rok temu do V na profil B to 170 pkt, a na A 166,4 pkt.
Do II klasa M miała 158 pkt.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
licealistka2015 napisał:
Na dniu otwartym w V ludzie z B mówili, że geografia jest traktowana trochę po macoszemu i generalnie raczej mało kto skupia się na geografii, więc myślę, że z tym byś raczej nie miała problemu

a ja dalej nie wiem czy V czy II, patrzyłam na koszyki w klasach M i nie ma tam historii :c jest tylko wos,
hisotria niestety jest tylko w klasach OG, a od tego roku matematyke można rozszerzać tylko i wyłącznie od pierwszej klasy, a jednak zależałoby mi na tym, żeby mieć chociaż torchę więcej godzin ;-;

Myślicie, że progi w tym roku będą wysokie?
Wgl ma ktoś jakieś informacje odnośnie progów z 2013 r.?
Ja mam ten sam dylemat, V czy II :D Byłam w II na dniu otwartym i mnie nie zachęciła zbytnio. Jedyny plus to dobór przedmiotów, w razie gdyby moje plany się zmieniły w trakcie 1 klasy. Chciałabym matmę, his i wos rozszerzony, geografia też by mi nie zaszkodziła (później prawo albo coś w ten deseń, jakiś społeczny kierunek), dlatego zależy mi na klasie B w V albo klasa M w dwójce, ale szczerze, nie chcę tam iść, liczę na V :D Na trzecie miejsce chyba dam I, ale to już tylko po to, żeby cokolwiek dać.

A będę miała około 174 pkt, bo egzaminy mi poszły spoko i z ocen mam same 5 i 6 BB)

Próg rok temu do V na profil B to 170 pkt, a na A 166,4 pkt.
Do II klasa M miała 158 pkt.
To może będziemy razem w klasie :D
Choć ostatnio coraz poważniej zastanawiam się nad I.
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
krolikoff napisał:
Co do filmu VIII-ten brunet jest cudowny.Co do V-musiałabys wybrać klasę C,ale dwa rozszerzenia to za mało,ograniczasz się wtedy,a fizyka jako uzupełnienie to ściema.Albo klasy z informatyką i poświęcić się dla idei.Co do II-jeśli chcesz zasuwac nad matematyką,zgłoś komisji rekrutacyjnej,że chcesz do klasy B.
Zastanawiałam się jeszcze nad klasą ukierunkowaną na fizykę. Wiesz coś na jej temat? Chemia rozszerzona nie sprawia mi problemu, fizykę musi mi ktoś dobrze wytłumaczyć. Rodzice nie będą chcieli płacić za korepetytora, bo tą szkołę i moje plany uważają za fanaberię. Mają własne obiekcje co do mojej przyszłości.

mistrzkukurydzy napisał:
Na dniu otwartym w V ludzie z B mówili, że geografia jest traktowana trochę po macoszemu i generalnie raczej mało kto skupia się na geografii, więc myślę, że z tym byś raczej nie miała problemu

a ja dalej nie wiem czy V czy II, patrzyłam na koszyki w klasach M i nie ma tam historii :c jest tylko wos,
hisotria niestety jest tylko w klasach OG, a od tego roku matematyke można rozszerzać tylko i wyłącznie od pierwszej klasy, a jednak zależałoby mi na tym, żeby mieć chociaż torchę więcej godzin ;-;

Myślicie, że progi w tym roku będą wysokie?
Wgl ma ktoś jakieś informacje odnośnie progów z 2013 r.
Jeżeli poszłabyś do klasy f/g/h to możesz wziąć rozszerzoną historię. Należy zgłosić komisji rekrutacyjnej, że jesteś zainteresowana takową klasą. Myślę, że progi spadną. Teraz promuje się zawodówki i technika. Ponoć na targach edukacyjnych nie było w ogóle żadnych liceów.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Szkoła raczej będzie szła uczniom na rękę, bo im więcej uczniów (szczególnie dobrych) tym lepiej.
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
W dobie niżu demograficznego każde +170 jest w cenie.

To prawda, że na omikronie będzie również lista przyjętych i nieprzyjętych do danych oddziałów? Nie widzi mi się za bardzo podróż w celu upewnienia się, że na pewno dostałam się do szkoły.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
Nie sądzę aby była lista wszystkich, ale Ty dostaniesz informacje do jakiej szkoły i klasy zostałaś przydzielona.
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
catann napisał:
Zastanawiałam się jeszcze nad klasą ukierunkowaną na fizykę. Wiesz coś na jej temat?
Wiem,że rozszerzona fizyka na poziomie licealnym i matura z fizyki to jazda po bandzie,i że w V,II,VIII cisną jak diabli.
 

catann

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
krolikoff napisał:
Wiem,że rozszerzona fizyka na poziomie licealnym i matura z fizyki to jazda po bandzie,i że w V,II,VIII cisną jak diabli.
Chodziło mi właśnie o tą V-kową. Widzę, że masz dosyć spore informacje na temat szkoły - stąd moje pytanie. Niewiele się o niej mówi, a nie chcę iść tam w ciemno.
 

krolikoff

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
catann napisał:
Chodziło mi właśnie o tą V-kową. Widzę, że masz dosyć spore informacje na temat szkoły - stąd moje pytanie. Niewiele się o niej mówi, a nie chcę iść tam w ciemno.
Masz dużo punktów,jeśli Ci klasa G nie spasuje i bedziesz potem chciała się przenieść,to dyrektor raczej się zgodzi.To co innego niż ktoś z 160p z drugiej rekrutacji w klasie A pchający się do biolchemu z 179 p.To inna bajka.
 

BunnySunset

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
77
Punkty reakcji
0
catann napisał:
Wiem,że rozszerzona fizyka na poziomie licealnym i matura z fizyki to jazda po bandzie,i że w V,II,VIII cisną jak diabli.
Chodziło mi właśnie o tą V-kową. Widzę, że masz dosyć spore informacje na temat szkoły - stąd moje pytanie. Niewiele się o niej mówi, a nie chcę iść tam w ciemno.
Na Twoim miejscu wybrałabym klasę, która ma zajęcia na UJ. Mat chem ma.
 

mistrzkukurydzy

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
0
BunnySunset napisał:
Na dniu otwartym w V ludzie z B mówili, że geografia jest traktowana trochę po macoszemu i generalnie raczej mało kto skupia się na geografii, więc myślę, że z tym byś raczej nie miała problemu

a ja dalej nie wiem czy V czy II, patrzyłam na koszyki w klasach M i nie ma tam historii :c jest tylko wos,
hisotria niestety jest tylko w klasach OG, a od tego roku matematyke można rozszerzać tylko i wyłącznie od pierwszej klasy, a jednak zależałoby mi na tym, żeby mieć chociaż torchę więcej godzin ;-;

Myślicie, że progi w tym roku będą wysokie?
Wgl ma ktoś jakieś informacje odnośnie progów z 2013 r.?
Ja mam ten sam dylemat, V czy II :D Byłam w II na dniu otwartym i mnie nie zachęciła zbytnio. Jedyny plus to dobór przedmiotów, w razie gdyby moje plany się zmieniły w trakcie 1 klasy. Chciałabym matmę, his i wos rozszerzony, geografia też by mi nie zaszkodziła (później prawo albo coś w ten deseń, jakiś społeczny kierunek), dlatego zależy mi na klasie B w V albo klasa M w dwójce, ale szczerze, nie chcę tam iść, liczę na V :D Na trzecie miejsce chyba dam I, ale to już tylko po to, żeby cokolwiek dać.

A będę miała około 174 pkt, bo egzaminy mi poszły spoko i z ocen mam same 5 i 6 BB)

Próg rok temu do V na profil B to 170 pkt, a na A 166,4 pkt.
Do II klasa M miała 158 pkt.
To może będziemy razem w klasie :D
Choć ostatnio coraz poważniej zastanawiam się nad I.




To wygląda na to, że możemy być w trójkę w klasie B))
 
Do góry