Janek2662

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
A jak z IV czy tam mat fiz inf z patronatem AGH jest dobry czy lepiej tam nie iść i ogólnie o co chodzi ze szkołami pierwszego i drugiego wyboru czy w szkole drugiego wyboru wymagają więcej punktów czy jak?
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Janek2662 napisał:
A jak z IV czy tam mat fiz inf z patronatem AGH jest dobry czy lepiej tam nie iść i ogólnie o co chodzi ze szkołami pierwszego i drugiego wyboru czy w szkole drugiego wyboru wymagają więcej punktów czy jak?
Na temat IV LO za dużo nie wiem, ale za to mogę Ci wytłumaczyć jak to jest ze szkołami któregośwyboru :lol: Mianowicie, w tym roku możesz wybrać dowolną liczbę szkół i ułożyć je w takiej kolejnosci, w jakiej chciałbyś do nich iść (np. na pierwszym miejscu klasa a w IV LO, na drugim klasa e w VII LO, na trzecim miejscu klasa d w IV LO, na trzecim miejscu kl g XII LO i tak dalej). Szkoła umieszczona przez ciebie na pierwszym miejscu staje sie szkołą pierwszego wyboru, na drugim drugiego itd. Większość krakowskich liceów jest objęta elektronicznym systemem rekrutacji (nie są licea akademickie, prywatne, społeczne, nie wszystkie katolickie). Tak więc, jeśli wystarczy Ci punktów do szkoły pierwszego wyboru, to jesteś tam przydzielany przez system. Jeśli nie, to system sprawdza, czy masz wystarczająco punktów do drugiej szkoły, jeśli nie, to bierze kolejna z Twojej listy, aż znajdzie taka, do której zostajesz przydzielony (masz wystarczająco dużo punktów). Tak więc do szkoly następnego wyboru potrzebujesz mniej punktów. W Twojej szkole jutro (bo już jutro startuje rekrutacja :excl: ), albo w piątek po egzaminach nauczyciel/dyrektor powinien dać ci hasło na omikrona i dokładnie wytłumaczyć Ci jak sie tam zalogowac i złożyć podanie do LO. Mam nadzieję, ze pomoglam :)
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
Hej.
Czy ktoś z Was wybiera się w tym roku do V lub I na biol-chem (w V jeszcze ewentualnie mat-chem)? Jestem spoza Krakowa, więc w grę wchodzi jeszcze mieszkanie w bursie, prawdopodobnie na Focha. Zależy mi na aktualnej opinii dotyczącej warunków bytowych jak i również możliwości częstego wychodzenia na miasto. Może jest tu ktoś, kto mógłby udzielić mi informacji na ten temat? :)
 

Louner

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
Suzanah napisał:
A jak z IV czy tam mat fiz inf z patronatem AGH jest dobry czy lepiej tam nie iść i ogólnie o co chodzi ze szkołami pierwszego i drugiego wyboru czy w szkole drugiego wyboru wymagają więcej punktów czy jak?
Na temat IV LO za dużo nie wiem, ale za to mogę Ci wytłumaczyć jak to jest ze szkołami któregośwyboru :lol: Mianowicie, w tym roku możesz wybrać dowolną liczbę szkół i ułożyć je w takiej kolejnosci, w jakiej chciałbyś do nich iść (np. na pierwszym miejscu klasa a w IV LO, na drugim klasa e w VII LO, na trzecim miejscu klasa d w IV LO, na trzecim miejscu kl g XII LO i tak dalej). Szkoła umieszczona przez ciebie na pierwszym miejscu staje sie szkołą pierwszego wyboru, na drugim drugiego itd. Większość krakowskich liceów jest objęta elektronicznym systemem rekrutacji (nie są licea akademickie, prywatne, społeczne, nie wszystkie katolickie). Tak więc, jeśli wystarczy Ci punktów do szkoły pierwszego wyboru, to jesteś tam przydzielany przez system. Jeśli nie, to system sprawdza, czy masz wystarczająco punktów do drugiej szkoły, jeśli nie, to bierze kolejna z Twojej listy, aż znajdzie taka, do której zostajesz przydzielony (masz wystarczająco dużo punktów). Tak więc do szkoly następnego wyboru potrzebujesz mniej punktów. W Twojej szkole jutro (bo już jutro startuje rekrutacja :excl: ), albo w piątek po egzaminach nauczyciel/dyrektor powinien dać ci hasło na omikrona i dokładnie wytłumaczyć Ci jak sie tam zalogowac i złożyć podanie do LO. Mam nadzieję, ze pomoglam :)
To znaczy, że jeżeli starczy mi punktów dostaję się wyłącznie do szkoły pierwszego wyboru (np. V), a w szkole drugiego wyboru (np. I) figuruję na liście nieprzyjętych? Czy dostaję się tu i tu, zanoszę papiery gdzie chcę i w razie czego zwalniają miejsce?
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Louner napisał:
A jak z IV czy tam mat fiz inf z patronatem AGH jest dobry czy lepiej tam nie iść i ogólnie o co chodzi ze szkołami pierwszego i drugiego wyboru czy w szkole drugiego wyboru wymagają więcej punktów czy jak?
Na temat IV LO za dużo nie wiem, ale za to mogę Ci wytłumaczyć jak to jest ze szkołami któregośwyboru :) Mianowicie, w tym roku możesz wybrać dowolną liczbę szkół i ułożyć je w takiej kolejnosci, w jakiej chciałbyś do nich iść (np. na pierwszym miejscu klasa a w IV LO, na drugim klasa e w VII LO, na trzecim miejscu klasa d w IV LO, na trzecim miejscu kl g XII LO i tak dalej). Szkoła umieszczona przez ciebie na pierwszym miejscu staje sie szkołą pierwszego wyboru, na drugim drugiego itd. Większość krakowskich liceów jest objęta elektronicznym systemem rekrutacji (nie są licea akademickie, prywatne, społeczne, nie wszystkie katolickie). Tak więc, jeśli wystarczy Ci punktów do szkoły pierwszego wyboru, to jesteś tam przydzielany przez system. Jeśli nie, to system sprawdza, czy masz wystarczająco punktów do drugiej szkoły, jeśli nie, to bierze kolejna z Twojej listy, aż znajdzie taka, do której zostajesz przydzielony (masz wystarczająco dużo punktów). Tak więc do szkoly następnego wyboru potrzebujesz mniej punktów. W Twojej szkole jutro (bo już jutro startuje rekrutacja !!!), albo w piątek po egzaminach nauczyciel/dyrektor powinien dać ci hasło na omikrona i dokładnie wytłumaczyć Ci jak sie tam zalogowac i złożyć podanie do LO. Mam nadzieję, ze pomogłam :-D
To znaczy, że jeżeli starczy mi punktów dostaję się wyłącznie do szkoły pierwszego wyboru (np. V), a w szkole drugiego wyboru (np. I) figuruję na liście nieprzyjętych? Czy dostaję się tu i tu, zanoszę papiery gdzie chcę i w razie czego zwalniają miejsce?



Niestety tak, dlatego musimy bardzo dokładnie przemyśleć, którą szkołę postawimy na którym miejscu. Ale nie martwcie się, bo nawet jeśli złożycie podanie do szkoły ponadgimnazjalnej już dzisiaj, to do 25 czerwca możecie jeszcze zmienić zdanie (nie radzę zostawiać składania podania do szkoły na ostatni moment, bo system podobno czasem się ścina i można zostać na lodzie). System nie przypisze Cię do wszystkich szkół, bo mógłbyś zająć miejsce w kilku (nawet kilkunastu) szkołach naraz :)


Czy w zamian za szczegółowe info o rekrutacji (w razie pytań piszcie: chyba jestem w miarę obeznana;))dostanę Wasze opinie o tych LO w Krakowie:
II, III, VI, VII, VIII?? :rumieniec: Wybieram się na mat-geo-wos/hist :tongue:

BTW jak Wam idą egzaminy? Proste?
 

Louner

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
To niech mi ktoś powie, czy w V można się od razu na początku roku przepisać na inny oddział. Nie chcę w razie czego spędzić całego pierwszego roku licealnego w jakimś humanie (ta, miałem w planach wpisać większość klas z V :p)
Suzanah, a mamy wpisywać według szkół, czy według profili?
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Louner napisał:
To niech mi ktoś powie, czy w V można się od razu na początku roku przepisać na inny oddział. Nie chcę w razie czego spędzić całego pierwszego roku licealnego w jakimś humanie (ta, miałem w planach wpisać większość klas z V :p)
Suzanah, a mamy wpisywać według szkół, czy według profili?
Wpisujesz dokładnie w takiej kolejności, w jakiej chciałbyś się znaleźć w danej klasie (nie wiem jak to napisać, żeby było wiadomo o co chodzi, więc napiszę na przykładzie :tongue:)
Przykład 1.
Zależy ci na szkole. Chcesz się przenieść w trakcie roku. Twoja lista wygląda tak:
1. V LO klasa a
2. V LO klasa b
3. V LO klasa c
4. ...
10. I LO klasa a
11. I LO klasa b
12. ...

Albo jeśli zależy ci na profilu:
1. V LO klasa biol-chem
2. I LO klasa biol-chem
3. VIII LO klasa biol-chem
4. ...
Albo mieszasz dwie metody, bo np liczysz,że w trakcie roku się przeniesiesz:
1. V LO biol-chem
2. I LO biol-chem
3. V LO mat-fiz
4. I LO mat-chem
5. ...

Tak więc podkreślam: wpisujesz w podaniu klasy i szkoły dokładnie w tej kolejności, w jakiej chciałbyś do nich iśc, bo pamiętaj: jeśli nie dostaniesz się do pierwszej szkoły, do system przydziela Cię do drugiej, więc żeby nie okazało się, że np. wylądujesz w super liceum nr V, ale na profilu humanistycznym bez możliwości przeniesienia (niestety nie wiem jak to jest ze zmianą klasy w V LO :lagodny: ), a lepiej by dla ciebie było uczyć się np w I LO na biol-chemie...
 

Nannama

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam!

Chciałabym się dowiedzieć coś o liceum nr III,ponieważ nic nie mogę o niej znaleźć, a jestem nią zainteresowana. Wiem,że jest to szkoła przeciętna,ale biorą pod uwagę mój wstępny wynik z egzaminu to wydaje się być szkołą odpowiednią.Na początku myślałam nad bardzo dobrą VIII,nawet byłam na dniach otwartych i ta szkoła mnie zauroczyła.No ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.Egzamin mi wybitnie nie poszedł,a na oko będę mieć koło 150-155 pkt więc to nie jest odpowiedni wynik co do VIII.

Jeżeli ktoś coś wie o III to proszę pisać,a jeżeli znacie jakieś inne dobre szkoły,gdzie jest dobra atmosfera,nie ma wyścigów szczurów i jest dobry poziom to bardzo proszę o polecenie takiego liceum.Będę ogromnie wdzięczna !

Pozdrawiam :)
:wink:
 

Kociaara

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2014
Posty
45
Punkty reakcji
0
Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźć progi punktowe z poprzednich lat do 1 LO (Nowodworek) Kraków?
 

quitter

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
55
Punkty reakcji
3
Suzanah napisał:
A jak z IV czy tam mat fiz inf z patronatem AGH jest dobry czy lepiej tam nie iść i ogólnie o co chodzi ze szkołami pierwszego i drugiego wyboru czy w szkole drugiego wyboru wymagają więcej punktów czy jak?
Na temat IV LO za dużo nie wiem, ale za to mogę Ci wytłumaczyć jak to jest ze szkołami któregośwyboru :) Mianowicie, w tym roku możesz wybrać dowolną liczbę szkół i ułożyć je w takiej kolejnosci, w jakiej chciałbyś do nich iść (np. na pierwszym miejscu klasa a w IV LO, na drugim klasa e w VII LO, na trzecim miejscu klasa d w IV LO, na trzecim miejscu kl g XII LO i tak dalej). Szkoła umieszczona przez ciebie na pierwszym miejscu staje sie szkołą pierwszego wyboru, na drugim drugiego itd. Większość krakowskich liceów jest objęta elektronicznym systemem rekrutacji (nie są licea akademickie, prywatne, społeczne, nie wszystkie katolickie). Tak więc, jeśli wystarczy Ci punktów do szkoły pierwszego wyboru, to jesteś tam przydzielany przez system. Jeśli nie, to system sprawdza, czy masz wystarczająco punktów do drugiej szkoły, jeśli nie, to bierze kolejna z Twojej listy, aż znajdzie taka, do której zostajesz przydzielony (masz wystarczająco dużo punktów). Tak więc do szkoly następnego wyboru potrzebujesz mniej punktów. W Twojej szkole jutro (bo już jutro startuje rekrutacja !!!), albo w piątek po egzaminach nauczyciel/dyrektor powinien dać ci hasło na omikrona i dokładnie wytłumaczyć Ci jak sie tam zalogowac i złożyć podanie do LO. Mam nadzieję, ze pomogłam :-D
To znaczy, że jeżeli starczy mi punktów dostaję się wyłącznie do szkoły pierwszego wyboru (np. V), a w szkole drugiego wyboru (np. I) figuruję na liście nieprzyjętych? Czy dostaję się tu i tu, zanoszę papiery gdzie chcę i w razie czego zwalniają miejsce?



Niestety tak, dlatego musimy bardzo dokładnie przemyśleć, którą szkołę postawimy na którym miejscu. Ale nie martwcie się, bo nawet jeśli złożycie podanie do szkoły ponadgimnazjalnej już dzisiaj, to do 25 czerwca możecie jeszcze zmienić zdanie (nie radzę zostawiać składania podania do szkoły na ostatni moment, bo system podobno czasem się ścina i można zostać na lodzie). System nie przypisze Cię do wszystkich szkół, bo mógłbyś zająć miejsce w kilku (nawet kilkunastu) szkołach naraz :)


Czy w zamian za szczegółowe info o rekrutacji (w razie pytań piszcie: chyba jestem w miarę obeznana;))dostanę Wasze opinie o tych LO w Krakowie:
II, III, VI, VII, VIII?? Wybieram się na mat-geo-wos/hist

BTW jak Wam idą egzaminy? Proste?



Jestem w drugiej klasie na mat-geo-wos w 8. Wszystko zależy na jakich nauczycieli trafisz. Moja klasa dostała naprawdę świetny pakiet. Jest dosyć sporo godzin WOSu, ponieważ dołożono nam 2 godziny (zamiast historii, której nie mamy). Jest dwóch nauczycieli od WOSu. Jeśli trafisz na pana W. to będą to najbardziej genialne lekcje. Drugi nauczyciel też jest w porządku. O poziomie geografii są różne opinie. Niektórzy twierdzą, że lekcje są nudne (dyktowanie notatek), ale wg. mnie nie jest źle. Zobaczymy po maturze :D Atmosfera w szkole jest naprawdę świetna. Samorząd się stara i naprawdę dużo się dzieje.
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Nannama napisał:
Witam!

Chciałabym się dowiedzieć coś o liceum nr III,ponieważ nic nie mogę o niej znaleźć, a jestem nią zainteresowana. Wiem,że jest to szkoła przeciętna,ale biorą pod uwagę mój wstępny wynik z egzaminu to wydaje się być szkołą odpowiednią.Na początku myślałam nad bardzo dobrą VIII,nawet byłam na dniach otwartych i ta szkoła mnie zauroczyła.No ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.Egzamin mi wybitnie nie poszedł,a na oko będę mieć koło 150-155 pkt więc to nie jest odpowiedni wynik co do VIII.

Jeżeli ktoś coś wie o III to proszę pisać,a jeżeli znacie jakieś inne dobre szkoły,gdzie jest dobra atmosfera,nie ma wyścigów szczurów i jest dobry poziom to bardzo proszę o polecenie takiego liceum.Będę ogromnie wdzięczna !

Pozdrawiam :)
:wink:
Z takim wynikiem powinnas dostać sie do VIII LO. Na oficjalnej stronie szkoły widnieje informacja, ze od kilku lat próg punktowy oscyluje w okolicach 150 punktów.
Co do III LO: ja stawiam je na ostatnim miejscu (przewiduje podobną ilość punktów co Ty). Ja mieszkam 5 minut od tego LO, jeśli mieszkasz dalej od niego, to chyba nie ma sensu brać jej pod uwagę. W tej szkole przeszkadza mi jedno: tylko 2 rozszerzenia.
I jeszcze jedno: ludzie, skladajcie papiery do szkół do których chcecie iść, a nie do tych, gdzie macie szanse sie dostac! Ja np z wynikiem ~ 155 punktów (chociaż oczywiście nie wiem jeszcze ile punktów ostatecznie uzbieram) składam podanie do II LO. Wiem ze na dostanie marne szanse, ale przecież nic na tym nie stracę!
Tak więc, na Twoim miejscu na pewno nie rezygnowalabym z VIII LO, a do III LO moim zdaniem nie ma sensu dojeżdżać jeśli masz daleko (choć oczywiście polecam dzień otwarty w najbliższą sobotę - sama sie wybieram). Przyjrzyj się moze IV LO i VII LO.

Aa, quitter, dziękuję :)
 

quitter

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
55
Punkty reakcji
3
Suzanah napisał:
Witam!

Chciałabym się dowiedzieć coś o liceum nr III,ponieważ nic nie mogę o niej znaleźć, a jestem nią zainteresowana. Wiem,że jest to szkoła przeciętna,ale biorą pod uwagę mój wstępny wynik z egzaminu to wydaje się być szkołą odpowiednią.Na początku myślałam nad bardzo dobrą VIII,nawet byłam na dniach otwartych i ta szkoła mnie zauroczyła.No ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.Egzamin mi wybitnie nie poszedł,a na oko będę mieć koło 150-155 pkt więc to nie jest odpowiedni wynik co do VIII.

Jeżeli ktoś coś wie o III to proszę pisać,a jeżeli znacie jakieś inne dobre szkoły,gdzie jest dobra atmosfera,nie ma wyścigów szczurów i jest dobry poziom to bardzo proszę o polecenie takiego liceum.Będę ogromnie wdzięczna !

Pozdrawiam :)
:wink:
Z takim wynikiem powinnas dostać sie do VIII LO. Na oficjalnej stronie szkoły widnieje informacja, ze od kilku lat próg punktowy oscyluje w okolicach 150 punktów.
Co do III LO: ja stawiam je na ostatnim miejscu (przewiduje podobną ilość punktów co Ty). Ja mieszkam 5 minut od tego LO, jeśli mieszkasz dalej od niego, to chyba nie ma sensu brać jej pod uwagę. W tej szkole przeszkadza mi jedno: tylko 2 rozszerzenia.
I jeszcze jedno: ludzie, skladajcie papiery do szkół do których chcecie iść, a nie do tych, gdzie macie szanse sie dostac! Ja np z wynikiem ~ 155 punktów (chociaż oczywiście nie wiem jeszcze ile punktów ostatecznie uzbieram) składam podanie do II LO. Wiem ze na dostanie marne szanse, ale przecież nic na tym nie stracę!
Tak więc, na Twoim miejscu na pewno nie rezygnowalabym z VIII LO, a do III LO moim zdaniem nie ma sensu dojeżdżać jeśli masz daleko (choć oczywiście polecam dzień otwarty w najbliższą sobotę - sama sie wybieram). Przyjrzyj się moze IV LO i VII LO.

Aa, quitter, dziękuję :)
Podpisuję się pod tym co napisała Suzanah.
Progi zależą od profilu. Na biol-chem- mat są najwyższe ( w tamtym roku 167), na inne profile oscylują w granicach 155-162 :)
 

licealistka2015

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
Jak wam poszły testy? :tongue:

Kociaara napisał:
Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleźć progi punktowe z poprzednich lat do 1 LO (Nowodworek) Kraków?
Strona 557 na tym wątku, podawali wszystkie progi :wink:
 

Louner

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
No ja też tak trochę.. Chciałoby się powiedzieć - nie o taki wynik walczyłem, ale byłoby to hipokryzją bo się nie uczyłem zbytnio. xD
Co do samych testów - według mnie te pytania były trochę chamskie. Najpierw tracę punkt za wiedzę (historia, zabory), później za niewiedzę i posłużenie się zamieszczonym tekstem(dziady i ta kara dla panienki).
A wyniki jak wyniki. Miejmy nadzieję, że progi w piątce polecą w tym roku tak z 10-15 pkt. xDD
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
No właśnie wynik jest u mnie okej, ale nie taki jaki chciałam. Progi spadną na pewno, ze względu na mniejsze prawa laureatów i ich ilość. Kuratorium mocno zawyża pułap. Rocznik '99 jest chyba pierwszym tak mało licznym jak do tej pory... A o piątce nigdy nic nie wiadomo. Byłam na dniu otwartym, jestem zachwycona. Tylko no właśnie. Nie wiadomo ile osób złoży podania, ile chętnych i jak innym poszły egzaminy. U mnie w szkole to była porażka.
 

Louner

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
 
Enelya napisał:
No właśnie wynik jest u mnie okej, ale nie taki jaki chciałam. Progi spadną na pewno, ze względu na mniejsze prawa laureatów i ich ilość. Kuratorium mocno zawyża pułap. Rocznik '99 jest chyba pierwszym tak mało licznym jak do tej pory... A o piątce nigdy nic nie wiadomo. Byłam na dniu otwartym, jestem zachwycona. Tylko no właśnie. Nie wiadomo ile osób złoży podania, ile chętnych i jak innym poszły egzaminy. U mnie w szkole to była porażka.
 

Z punktu widzenia niektórych osób mój wynik jest niesamowicie wysoki. Chociaż dla mnie to porażka. Spodziewałem się, że w sumie będę miał gdzieś > 180 pkt, a skończyło się na tym że mam 170 parę (nie pamiętam wszystkich odpowiedzi, więc na wszelki wypadek policzyłem je za 0 xD).
W mojej szkole egzaminy poszły też nie za dobrze. Tylko angielski - tu nawet największe ofiary z niezaawansowanej miały ponoć wynik oscylujący w granicy 60-70%, więc chyba źle nie jest.
Mi najgorzej poszła (o bogowie o.o) matematyka, spodziewam się 76%. To chyba nie będzie za dobrze wyglądać w mat-fizie ;/
Aa i jak tam na dniach otwartych, dużo ludzi było? I do jakiej klasy się wybierasz? Ja jestem spoza Krakowa, niby miałem pojechać na ten dzień otwarty, ale jakoś tak wyszło i zostałem w domu. Brak transportu.
 

Enelya

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
92
Punkty reakcji
3
No mi też wychodzi 170 parę, w najgorszym wypadku. Może coś doliczą, nie wiem. Też jestem spoza Krakowa, ~55 km. Na dniu otwartym wszyscy byli pomocni, nie miałam odczucia, że chodzą tam same "nerdy", a niby są takie plotki. Bardzo przyjaźni ludzie. Każdy mówił obiektywnie, szkoła ma swój jedyny w rodzaju sposób nauczania. Nie wszyscy dają z tym radę. Również pokazali na prezentacji progi z tamtych lat. Wybieram się na mat-chem lub biol-chem, będę kombinować z mat-fizem... O biol-chem się boję, bo zlikwidowali jedną klasę i tam będzie ciężko się dostać.
 

Nannama

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Suzanah napisał:
Witam!

Chciałabym się dowiedzieć coś o liceum nr III,ponieważ nic nie mogę o niej znaleźć, a jestem nią zainteresowana. Wiem,że jest to szkoła przeciętna,ale biorą pod uwagę mój wstępny wynik z egzaminu to wydaje się być szkołą odpowiednią.Na początku myślałam nad bardzo dobrą VIII,nawet byłam na dniach otwartych i ta szkoła mnie zauroczyła.No ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.Egzamin mi wybitnie nie poszedł,a na oko będę mieć koło 150-155 pkt więc to nie jest odpowiedni wynik co do VIII.
Jeżeli ktoś coś wie o III to proszę pisać,a jeżeli znacie jakieś inne dobre szkoły,gdzie jest dobra atmosfera,nie ma wyścigów szczurów i jest dobry poziom to bardzo proszę o polecenie takiego liceum.Będę ogromnie wdzięczna !
Pozdrawiam :) :wink:
Z takim wynikiem powinnas dostać sie do VIII LO. Na oficjalnej stronie szkoły widnieje informacja, ze od kilku lat próg punktowy oscyluje w okolicach 150 punktów.[/size]Co do III LO: ja stawiam je na ostatnim miejscu (przewiduje podobną ilość punktów co Ty). Ja mieszkam 5 minut od tego LO, jeśli mieszkasz dalej od niego, to chyba nie ma sensu brać jej pod uwagę. W tej szkole przeszkadza mi jedno: tylko 2 rozszerzenia.[/size]I jeszcze jedno: ludzie, skladajcie papiery do szkół do których chcecie iść, a nie do tych, gdzie macie szanse sie dostac! Ja np z wynikiem ~ 155 punktów (chociaż oczywiście nie wiem jeszcze ile punktów ostatecznie uzbieram) składam podanie do II LO. Wiem ze na dostanie marne szanse, ale przecież nic na tym nie stracę! [/size]Tak więc, na Twoim miejscu na pewno nie rezygnowalabym z VIII LO, a do III LO moim zdaniem nie ma sensu dojeżdżać jeśli masz daleko (choć oczywiście polecam dzień otwarty w najbliższą sobotę - sama sie wybieram). Przyjrzyj się moze IV LO i VII LO.[/size]

Aa, quitter, dziękuję :)[/size] [/size]
Dziękuję za informacje!!
Byłam na dniach otwartych w III i szkoła fajna ale jakoś czuję niedosyt (?).Do VIII mam lepszy dojazd niż do III. Dyrektorka w III mówiła żeby na pierwsze miejsca postawić szkołę marzeń,więc może warto zaryzykować! Zobaczę jeszcze VII :) IV to za daleko!
Dziękuję jeszcze raz!
Pozdrawiam!
 

Louner

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja to bym chciał do algorytmicznej, ale kiedy przeczytałem w internecie, że próg parę lat temu wyniósł 198 pkt i dostał się tylko jeden nie laureat to trochę ostudziło moje ambicje. Nie wiem czy to prawda, czy ściema. Ale wydaje się być wielce prawdopodobne. Nie masz się co martwić o tą klasę. Z tego co słyszałem narobili tam tyle biol-chemów ze względu na duże zainteresowanie ludzi. Jeżeli w tym roku by było podobnie to przywrócili by ją na nowo. Pamiętasz może jak się miały progi do klasy algorytmicznej? Tendencja spadkowa? A do innych mat-fizów?
 
Do góry