Taylor13

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2014
Posty
63
Punkty reakcji
4
Kiedy mniej więcej szkoły na stronach wstawiają proponowane klasy dla następnego rocznika?
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Barbara Be napisał:
A macie jakieś informacje o progach w czwórce w ubiegłym roku? :)
Na mat geo był próg 137 bodajże pierwszą rekrutacją,a na biol geo chyba 133 ;) Natomiast drugą rekrutacją te progi są o wiele niższe,więc spokojnie.
 

licealistka2015

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
Witam wszystkich! :D
Taylor13 napisał:
Dopiero koniec września, a ja już szukam szkoły. Wiem, dziwna jestem.
Bardzo podoba mi się I LO, szczególnie, że chcę iść na rozszerzony wos-his-ang, a podobno ta szkoła daję duży nacisk na humany. Myślę też o VI, ale to raczej drugi wybór. Nie wiem wg czy się dostanę Czy jest tu ktoś, kto mógłby się wypowiedzieć na temat którejś z tych szkół?
Nie jestes dziwna, ja juz w 1gim zaczynalam myslec nad liceum...

Też myślę nad I, jeżeli tam, to tylko human, wlasnie z rozszerzonym ang. Z tego co slyszalam, czytalam i znajomi mowili szkola jest bardzo okej, ale mocna strona sa wlasnie humany, jezeli ktos idzie na biol-chem albo mat-fiz to sa lepsze szkoly do tych rozszerzen. Znajoma bardzo sobie chwali ten profil. Jest na pierwsza zmiane, takze jak dla mnie duzy plus.

Co do VI, zastanawialam sie nad 4letnia klasa z hiszpanskim, ale wszystko zalezy od tego jak pojda mi egzaminy, bo tam nie trzeba wielu punktow. Nie mam tam nikogo znajomego, ale z tego co wiem, wiekszosc szkoly to plec piekna, a co za duzo to nie zdrowo :D Ta szkola bardzo mnie zacheca wlasnie swoim jezykowym aspektem, no ale w rankingach spada.

A zeby sie dostac, to kolezanka z Nowodworka miala cos 167 na ten profil, a ostatnia osoba jakos 164 :) VI to nawet 140-150.
Rozwazam jeszcze V, ale czy zdołam się tam dostac, a co wazniejsze utrzymac, to nie wiem :przewraca:
 

duzychlopiec3

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej!



Mam pewien problem, mianowicie wybierałem szkołę średnią w poprzednim roku. Miałem 151 punktów co było jak na mnie dość słabym wynikiem więc musiałem zmienić pierwotne plany i skończyło się na tym, że wybrałem Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Szczerze mówiąc po pierwszym semestrze nauki w tej szkole jestem załamany. Ciężko jest mi dogadać się z osobami z mojej klasy, główne tematy to gry komputerowe za którymi nie przepadam. Bardzo mało godzin matematyki, fizyka (moja pasja) jest realizowana tylko w programie podstawowym. Ogólnie rzecz biorąc nie mam zbyt dobrych opinii i chciałbym zmienić szkołę na Liceum. Problem tkwi w tym jaka dobra szkoła mnie teraz przyjmie.

Zależy mi na profilu mat-fiz-inf lub coś pokrewnego (matematyka i fizyka realizowana w zakresie rozszerzonym, trzeci przedmiot może się zmieniać). Myślicie, że jest szansa, aby któreś z dobrych krakowskich liceów przyjęło mnie w połowie roku szkolnego? Czy u was w szkole\klasie zdarzały się przypadki takich osób, które dochodziły po takim czasie? Jak klasa reaguje na nowego ucznia, czy ciężko jest się zaaklimatyzować? Ile w takich klasa jest dziewczyn (u mnie jest 38 osób w klasie i 0 dziewczyn)? Na jakie tematy toczy się większość rozmów? Czy ciężko jest nadrobić materiał (trzeba pisać wszystkie prace jakie klasa pisała w tym roku szkolnym, czy wystarczy przyniesienie zaświadczenia o ocenach)? Chodzi mi o to jak konkretnie wygląda sytuacja w waszej szkole. Myślę, że najbardziej chciałbym przepisać się do II LO, ponieważ chodzi tam sporo moich znajomych i słyszałem w większości całkiem dobre opinie o szkole. Aczkolwiek niczego nie wykluczam.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc w tym temacie :)
 

quitter

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
55
Punkty reakcji
3
duzychlopiec3 napisał:
Hej!



Mam pewien problem, mianowicie wybierałem szkołę średnią w poprzednim roku. Miałem 151 punktów co było jak na mnie dość słabym wynikiem więc musiałem zmienić pierwotne plany i skończyło się na tym, że wybrałem Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Szczerze mówiąc po pierwszym semestrze nauki w tej szkole jestem załamany. Ciężko jest mi dogadać się z osobami z mojej klasy, główne tematy to gry komputerowe za którymi nie przepadam. Bardzo mało godzin matematyki, fizyka (moja pasja) jest realizowana tylko w programie podstawowym. Ogólnie rzecz biorąc nie mam zbyt dobrych opinii i chciałbym zmienić szkołę na Liceum. Problem tkwi w tym jaka dobra szkoła mnie teraz przyjmie.

Zależy mi na profilu mat-fiz-inf lub coś pokrewnego (matematyka i fizyka realizowana w zakresie rozszerzonym, trzeci przedmiot może się zmieniać). Myślicie, że jest szansa, aby któreś z dobrych krakowskich liceów przyjęło mnie w połowie roku szkolnego? Czy u was w szkole\klasie zdarzały się przypadki takich osób, które dochodziły po takim czasie? Jak klasa reaguje na nowego ucznia, czy ciężko jest się zaaklimatyzować? Ile w takich klasa jest dziewczyn (u mnie jest 38 osób w klasie i 0 dziewczyn)? Na jakie tematy toczy się większość rozmów? Czy ciężko jest nadrobić materiał (trzeba pisać wszystkie prace jakie klasa pisała w tym roku szkolnym, czy wystarczy przyniesienie zaświadczenia o ocenach)? Chodzi mi o to jak konkretnie wygląda sytuacja w waszej szkole. Myślę, że najbardziej chciałbym przepisać się do II LO, ponieważ chodzi tam sporo moich znajomych i słyszałem w większości całkiem dobre opinie o szkole. Aczkolwiek niczego nie wykluczam.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc w tym temacie :)
Jestem w VIII (nie na mat-fiz ). W drugiej klasie doszła do nas jedna osoba z zupełnie innej szkoły i trzy z innych profili ;) Myślę, że nie stanowi to problemu, zostali miło przyjęci przez klasę ;)
 

krowka22

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
licealistka2015 napisał:
Witam wszystkich! :D
Dopiero koniec września, a ja już szukam szkoły. Wiem, dziwna jestem.
Bardzo podoba mi się I LO, szczególnie, że chcę iść na rozszerzony wos-his-ang, a podobno ta szkoła daję duży nacisk na humany. Myślę też o VI, ale to raczej drugi wybór. Nie wiem wg czy się dostanę Czy jest tu ktoś, kto mógłby się wypowiedzieć na temat którejś z tych szkół?
Nie jestes dziwna, ja juz w 1gim zaczynalam myslec nad liceum...

Też myślę nad I, jeżeli tam, to tylko human, wlasnie z rozszerzonym ang. Z tego co slyszalam, czytalam i znajomi mowili szkola jest bardzo okej, ale mocna strona sa wlasnie humany, jezeli ktos idzie na biol-chem albo mat-fiz to sa lepsze szkoly do tych rozszerzen. Znajoma bardzo sobie chwali ten profil. Jest na pierwsza zmiane, takze jak dla mnie duzy plus.

Co do VI, zastanawialam sie nad 4letnia klasa z hiszpanskim, ale wszystko zalezy od tego jak pojda mi egzaminy, bo tam nie trzeba wielu punktow. Nie mam tam nikogo znajomego, ale z tego co wiem, wiekszosc szkoly to plec piekna, a co za duzo to nie zdrowo :D Ta szkola bardzo mnie zacheca wlasnie swoim jezykowym aspektem, no ale w rankingach spada.

A zeby sie dostac, to kolezanka z Nowodworka miala cos 167 na ten profil, a ostatnia osoba jakos 164 :) VI to nawet 140-150.
Rozwazam jeszcze V, ale czy zdołam się tam dostac, a co wazniejsze utrzymac, to nie wiem :przewraca:
Obecnie jestem w klasie 1 na biolchemie w Nowodworku. Szkoła jak najbardziej na tak. W internecie można naczytać się, różnych rzeczy m.in "atmosfera beznadziejna" "chodzą tam tylko ludzie bogatych lekarzy prawników itd" w mojej opinii są to kłamstwa. Atmosfera jest super. klimatu dodają takie wydarzenia jak Szopka, czy też turniej noworoczny i święta wojna. Nauczyciele sa naprawdę bardzo sympatyczni oraz potrafią w ciekawy sposób poprowadzić lekcje, nie ma problemu ze zrozumieniem zagadnień. Jeśli chodzi o nacisk na profile to nie uważam, aby te ścisłe były spychane na drugi plan. Jestem zdecydowanie zadowolona z poziomu oraz nauczycieli "od przedmiotów profilowych" zwłaszcza z chemii. Na profilach humanistycznych z tego, co mi wiadomo jest dwóch fenomenalnych historyków, z polskiego tez chyba ok !. Na mój profil w ubiegłym roku próg punktowy to coś ok 170, na mat fiz ponad 160 pkt, na humany chyba coś ok 155-165 nie jestem pewna. I zdecydowanie nie można powiedzieć że Nowodworek to jedynie szkoła humanistyczna. Podsumowując zdecydowanie polecam. jest to idealna szkoła jeśli ktoś chce się nauczyć czegoś, jest przygotowany na odrobinę dyscypliny. Nie wiem nić na temat VI jednakże w rankingach znajduje się niżej bodajże 11 miejsce, my 2 w Małopolsce /rankingi nie są też idealnym wykładnikiem/ i ta szkoła zdecydowanie kładzie naciska na nauczanie języków obcych próg tam to ok 150 do większości klas
 

Saiko

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Kraków
licealistka2015 napisał:
Witam wszystkich! :D
Dopiero koniec września, a ja już szukam szkoły. Wiem, dziwna jestem.
Bardzo podoba mi się I LO, szczególnie, że chcę iść na rozszerzony wos-his-ang, a podobno ta szkoła daję duży nacisk na humany. Myślę też o VI, ale to raczej drugi wybór. Nie wiem wg czy się dostanę Czy jest tu ktoś, kto mógłby się wypowiedzieć na temat którejś z tych szkół?
Nie jestes dziwna, ja juz w 1gim zaczynalam myslec nad liceum...

Też myślę nad I, jeżeli tam, to tylko human, wlasnie z rozszerzonym ang. Z tego co slyszalam, czytalam i znajomi mowili szkola jest bardzo okej, ale mocna strona sa wlasnie humany, jezeli ktos idzie na biol-chem albo mat-fiz to sa lepsze szkoly do tych rozszerzen. Znajoma bardzo sobie chwali ten profil. Jest na pierwsza zmiane, takze jak dla mnie duzy plus.

Co do VI, zastanawialam sie nad 4letnia klasa z hiszpanskim, ale wszystko zalezy od tego jak pojda mi egzaminy, bo tam nie trzeba wielu punktow. Nie mam tam nikogo znajomego, ale z tego co wiem, wiekszosc szkoly to plec piekna, a co za duzo to nie zdrowo :D Ta szkola bardzo mnie zacheca wlasnie swoim jezykowym aspektem, no ale w rankingach spada.

A zeby sie dostac, to kolezanka z Nowodworka miala cos 167 na ten profil, a ostatnia osoba jakos 164 :) VI to nawet 140-150.
Rozwazam jeszcze V, ale czy zdołam się tam dostac, a co wazniejsze utrzymac, to nie wiem :przewraca:
Z tego co wiem to 4 letnia klasa hiszpanska od tego roku przestaje istniec (chyba, ze od przyszlego, ale raczej tego).
 

lustr

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
duzychlopiec3 napisał:
Hej!



Mam pewien problem, mianowicie wybierałem szkołę średnią w poprzednim roku. Miałem 151 punktów co było jak na mnie dość słabym wynikiem więc musiałem zmienić pierwotne plany i skończyło się na tym, że wybrałem Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Szczerze mówiąc po pierwszym semestrze nauki w tej szkole jestem załamany. Ciężko jest mi dogadać się z osobami z mojej klasy, główne tematy to gry komputerowe za którymi nie przepadam. Bardzo mało godzin matematyki, fizyka (moja pasja) jest realizowana tylko w programie podstawowym. Ogólnie rzecz biorąc nie mam zbyt dobrych opinii i chciałbym zmienić szkołę na Liceum. Problem tkwi w tym jaka dobra szkoła mnie teraz przyjmie.

Zależy mi na profilu mat-fiz-inf lub coś pokrewnego (matematyka i fizyka realizowana w zakresie rozszerzonym, trzeci przedmiot może się zmieniać). Myślicie, że jest szansa, aby któreś z dobrych krakowskich liceów przyjęło mnie w połowie roku szkolnego? Czy u was w szkole\klasie zdarzały się przypadki takich osób, które dochodziły po takim czasie? Jak klasa reaguje na nowego ucznia, czy ciężko jest się zaaklimatyzować? Ile w takich klasa jest dziewczyn (u mnie jest 38 osób w klasie i 0 dziewczyn)? Na jakie tematy toczy się większość rozmów? Czy ciężko jest nadrobić materiał (trzeba pisać wszystkie prace jakie klasa pisała w tym roku szkolnym, czy wystarczy przyniesienie zaświadczenia o ocenach)? Chodzi mi o to jak konkretnie wygląda sytuacja w waszej szkole. Myślę, że najbardziej chciałbym przepisać się do II LO, ponieważ chodzi tam sporo moich znajomych i słyszałem w większości całkiem dobre opinie o szkole. Aczkolwiek niczego nie wykluczam.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc w tym temacie :)
Ja również polecam VIII LO.
Mam znajomych na tym profilu w pierwszej klasie i nie narzekają. Nie wiem ile dokładnie jest dziewczyn, ale myślę, że wystarczająco dużo.
Do mojej klasy tydzień temu dołączyła nowa dziewczyna, jest nas teraz 37, nie słyszałam o tym aby musiała coś pisać jeśli chodzi o poprzednie półrocze. Raczej zalicza materiał bieżący.
Szkoła ogólnie sprzyja uczniom, ale tego czy dogadasz się z klasą nikt nigdy Ci nie zagwarantuje, bo to zależy głównie od Ciebie i ludzi na jakich trafisz. :>
Jest u nas również klasa o profilu mat-fiz-chem, ale chyba ma małe wzięcie, zdaje mi się, że to najmniej liczna klasa, przynajmniej w październiku tak było.
 

licealistka2015

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
25
Punkty reakcji
1
Saiko napisał:
Witam wszystkich!


Dopiero koniec września, a ja już szukam szkoły. Wiem, dziwna jestem.
Bardzo podoba mi się I LO, szczególnie, że chcę iść na rozszerzony wos-his-ang, a podobno ta szkoła daję duży nacisk na humany. Myślę też o VI, ale to raczej drugi wybór. Nie wiem wg czy się dostanę Czy jest tu ktoś, kto mógłby się wypowiedzieć na temat którejś z tych szkół?
Nie jestes dziwna, ja juz w 1gim zaczynalam myslec nad liceum...

Też myślę nad I, jeżeli tam, to tylko human, wlasnie z rozszerzonym ang. Z tego co slyszalam, czytalam i znajomi mowili szkola jest bardzo okej, ale mocna strona sa wlasnie humany, jezeli ktos idzie na biol-chem albo mat-fiz to sa lepsze szkoly do tych rozszerzen. Znajoma bardzo sobie chwali ten profil. Jest na pierwsza zmiane, takze jak dla mnie duzy plus.

Co do VI, zastanawialam sie nad 4letnia klasa z hiszpanskim, ale wszystko zalezy od tego jak pojda mi egzaminy, bo tam nie trzeba wielu punktow. Nie mam tam nikogo znajomego, ale z tego co wiem, wiekszosc szkoly to plec piekna, a co za duzo to nie zdrowo Ta szkola bardzo mnie zacheca wlasnie swoim jezykowym aspektem, no ale w rankingach spada.

A zeby sie dostac, to kolezanka z Nowodworka miala cos 167 na ten profil, a ostatnia osoba jakos 164 VI to nawet 140-150.
Rozwazam jeszcze V, ale czy zdołam się tam dostac, a co wazniejsze utrzymac, to nie wiem
Z tego co wiem to 4 letnia klasa hiszpanska od tego roku przestaje istniec (chyba, ze od przyszlego, ale raczej tego).



O, dziekuje za info :) VI lo u mnie to i tak ostateczność, ale przynajmniej, gdybym tam poszla, to juz wiem na ktory profil :wink:

krowka22 napisał:
Witam wszystkich!


Dopiero koniec września, a ja już szukam szkoły. Wiem, dziwna jestem.
Bardzo podoba mi się I LO, szczególnie, że chcę iść na rozszerzony wos-his-ang, a podobno ta szkoła daję duży nacisk na humany. Myślę też o VI, ale to raczej drugi wybór. Nie wiem wg czy się dostanę Czy jest tu ktoś, kto mógłby się wypowiedzieć na temat którejś z tych szkół?
Nie jestes dziwna, ja juz w 1gim zaczynalam myslec nad liceum...

Też myślę nad I, jeżeli tam, to tylko human, wlasnie z rozszerzonym ang. Z tego co slyszalam, czytalam i znajomi mowili szkola jest bardzo okej, ale mocna strona sa wlasnie humany, jezeli ktos idzie na biol-chem albo mat-fiz to sa lepsze szkoly do tych rozszerzen. Znajoma bardzo sobie chwali ten profil. Jest na pierwsza zmiane, takze jak dla mnie duzy plus.

Co do VI, zastanawialam sie nad 4letnia klasa z hiszpanskim, ale wszystko zalezy od tego jak pojda mi egzaminy, bo tam nie trzeba wielu punktow. Nie mam tam nikogo znajomego, ale z tego co wiem, wiekszosc szkoly to plec piekna, a co za duzo to nie zdrowo Ta szkola bardzo mnie zacheca wlasnie swoim jezykowym aspektem, no ale w rankingach spada.

A zeby sie dostac, to kolezanka z Nowodworka miala cos 167 na ten profil, a ostatnia osoba jakos 164 VI to nawet 140-150.
Rozwazam jeszcze V, ale czy zdołam się tam dostac, a co wazniejsze utrzymac, to nie wiem
Obecnie jestem w klasie 1 na biolchemie w Nowodworku. Szkoła jak najbardziej na tak. W internecie można naczytać się, różnych rzeczy m.in "atmosfera beznadziejna" "chodzą tam tylko ludzie bogatych lekarzy prawników itd" w mojej opinii są to kłamstwa. Atmosfera jest super. klimatu dodają takie wydarzenia jak Szopka, czy też turniej noworoczny i święta wojna. Nauczyciele sa naprawdę bardzo sympatyczni oraz potrafią w ciekawy sposób poprowadzić lekcje, nie ma problemu ze zrozumieniem zagadnień. Jeśli chodzi o nacisk na profile to nie uważam, aby te ścisłe były spychane na drugi plan. Jestem zdecydowanie zadowolona z poziomu oraz nauczycieli "od przedmiotów profilowych" zwłaszcza z chemii. Na profilach humanistycznych z tego, co mi wiadomo jest dwóch fenomenalnych historyków, z polskiego tez chyba ok !. Na mój profil w ubiegłym roku próg punktowy to coś ok 170, na mat fiz ponad 160 pkt, na humany chyba coś ok 155-165 nie jestem pewna. I zdecydowanie nie można powiedzieć że Nowodworek to jedynie szkoła humanistyczna. Podsumowując zdecydowanie polecam. jest to idealna szkoła jeśli ktoś chce się nauczyć czegoś, jest przygotowany na odrobinę dyscypliny. Nie wiem nić na temat VI jednakże w rankingach znajduje się niżej bodajże 11 miejsce, my 2 w Małopolsce /rankingi nie są też idealnym wykładnikiem/ i ta szkoła zdecydowanie kładzie naciska na nauczanie języków obcych próg tam to ok 150 do większości klas



Nie watpie, ze biol-chemy w I sa dobre, po prostu taka opinia mojej znajomej, ktora tez chodzi do Nowodworka :) Dziekuje bardzo, kazda opinia sie przyda przy moim metliku w glowie :pokrecony:

A ma ktoś jakieś opinie o II? U mnie w klasie w gimnazjum kilka osób się wybiera, a w zasadzie wcześniej nawet nie brałam jej pod uwagę, bo wydawała mi się jakaś niespecjalna, nie wiem czemu..
 

oliszon13

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2015
Posty
4
Punkty reakcji
1
Hej ,swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem ,więc szukam LO o dobrym poziomie ,kierunek human lub dziennikarstwo bo wiem że w niektórych szkołach takie są :D Będe mieć ok.140-145 pkt,myślałam o VII lub IV ,dużo osób poleca VI a marzy mi się VIII chociaż wiem że 140 pkt to za mało

Co myślicie o tych szkołach ,jaka atmosfera ,nauczyciele i tp.,i czy mam szanse się dostać ,orientujecie się w progach do tych szkoł? I czy polecacie jakieś inne LO?
III,XII odpadają ze względu na dojazd.
 
B

bajderman

Guest
Szukaj kierunku w którym faktycznie możesz się rozwijać - to podstawa. Nie na zasadzie zasady, pójścia do ogólniaka. Pomyśl co możesz po tym robić. Bo tak na prawdę większość kierunków studiów jest w tym momencie jedną wielką bzdurą.
 

Luzuzka

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
Hej, wiecie może coś na temat V lo? Bardzo mi zależy na szczerych i obiektywnych opiniach :)
 

Katharos

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć :)
Jest tu może ktoś z którejś klasy G w V LO? Z tej pod patronatem fizyki UJ.
Ciekawi mnie bardzo jak wyglądają lekcje fizyki i matematyki na tym profilu. Ile godzin, jacy nauczyciele, co jest priorytetem w nauce?
 

Aguleqq

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim! :wink:
Jestem w 3 klasie gim i zastanawiam się nad wyborem dalszej szkoły. Pod uwagę biorę VI (stawiam ją raczej na 1 miejscu), VII i może IV, chociaż po opiniach trochę się do niej zraziłam :tongue:
Interesuje mnie profil biol-chem-ang, biol-chem-mat lub coś z geografią. Szacuję, że z egzaminów będę mieć coś koło 145-155 pkt. Którą szkołę moglibyście mi polecić i coś powiedzieć na jej temat? :)
 

Wojtek Kowalczyk

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Siema.
Jestem w III Gimnazjum, posiadam tytuł laureata z fizyki :D. Jestem bardzo dobry z fizyki i matematyki.
Mam dylemat jaką szkołę wybrać w Krakowie o profilu mat-fiz, żeby po niej bez problemu dostać się na studia i nieźle na nich wystartować.
Jaką więc szkołę z miłą atmosferą wybrać?
 

Janek2662

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim!
Ostatnio byłem na dniach otwartych w VIII i w VI atmosfera i lepsze wyposarzenie zdecydowanie w VI tylko jak tam jest z profilem mat-fiz, mat-fiz-inf czytałem ze ścisłe strasznie słabo prezentują się w tej szkole i jaki byłby próg ?
Jeżeli musiałbym dokuczać się tych przedmiotów w domu przez ich słaby poziom nauczania to jednak nie tedy droga.
I o drugiej szkole-VIII Jak tam prezentują się przedmioty ścisłe i jaki mniej więcej próg.
 

Klaudia Pach

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
2
Wiek
25
Miasto
Kraków
Co do VI i VIII - też byłam na obu dniach otwartych. VI mnie pod tym względem zachwyciła, ale jednak wszyscy polecali VIII, mimo, że dni otwarte nie powaliły mnie i absolutnie nie żałuję, nie zmieniłabym wyboru. Jeśli chodzi o mat-fizy to jak najbardziej polecam, bo mamy bardzo dobrych nauczyciel od fizyki, sama jestem na mat-fiz-chemie, ale oprócz tego są jeszcze 3 klasy mat-fiz-inf. W VI polecałabym bardziej humanistyczne, przynajmniej tak wynika z opinii znajomych, bo Ci z biol-chemów na pewno narzekają. O mat-fizach nic nie wiem.
Próg do VIII to zwykle około 160. U mnie akurat trafili się naprawdę dobrzy nauczyciele, ale nigdy nie masz gwarancji, choć z rozszerzeń prawie zawsze się udaje.
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Hej, tez właśnie byłam na dniach otwartch VI, i VIII, wcześniej tez w IILO, i zastanawiam sie która wybrać... Interesuje mznie profil mat geo wos. Które wybrać??? Pomocy! :eek:h:
 
Do góry