quitter

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
55
Punkty reakcji
3
barneyy napisał:
siemaneczko , dlugo nie moglem sie zdecydowac nad profilem , ale w koncu zdecydowalem sie nad matfizem albo matfizinfem
i tu pytanko : ktore krakowskie są najlepsze pod tym względem ? punktow bede mial od 160 do 185(totalny max) , mam finliste z bio

moje typy :
V - mowia ze to nie szkoła , i tak bym sie nie dostal ;d
I - tam podobno same nowobogacze i spie**oliny xD
II - mam daleko , mam tam ziomka, na poczatku wyklinał , ale teraz sobie chwali , ale nauki w ch..
VIII - bylem , zaje**ste boisko , mowia o sobie że najlepsi w krk, niedaleko mamy pracy, mogłaby mnie podwozić, A NIE ,ZAPOMNIAŁEM ZE MAJA NA POPOŁUDNIE )))))0
VI - mowia że human , ale bylem na dniu otwartym , fajna loszka mnie oprowadzałą ,ogólnie same fajne loszki no i chyba mam najbliżej no i przyciaga mnie to że maja na rano + na 8
VII - za daleko mam nawet nie biore pod uwage
IV - gosc od anglika poleca swoja stara szkole,profesor techmański jego bóg (nie znam ) ale dzien otwarty mnie zniechecił
myśle jeszcze nad lacznościa , ale primo nie ma dziewczyn , sekundo 90 % stamtąd i tak idzie na studia

ktoś chodzi do powyzszych szkól i powiedzialby jaka jest tam atmosfera no i ten poziom z majcy ?
Chodzę do 8 na mat-geo-wos. Kiedy wybierałam szkołę zadałam dokładnie takie samo pytanie: Jaki jest poziom matmy? Często mówi się, że mat-geo dostają gorszych nauczycieli, ale ja trafiłam super. :D

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź, która dostałam.

Co do matematyki to zależy... Moja pierwsza nauczycielka była koszmarna. To my uczyliśmy ją co jak rozwiązać. Masakra. Z kolei teraz mamy świetnego nauczyciela ( Pan G. <3 ). Kiepsko idzie mu ogarnięcie klasy, ale jest nowym nauczycielem, chyba nawet zaraz po studiach. Można mu to wybaczyć. Ale jest jeszcze dyrektor ( ciśnie strasznie, ludzie stresują się podobno dwie godziny przed matematyką i otrząsają się kolejne dwie po niej, ale warto, bo ta klasa zawsze jest dobra z majcy ), Pan W. (spoko gościu, ale nie wiem do końca jak uczy, podobno nieźle). Rozmawiałam z chłopakiem z 2 klasy z mat-fizu ( biol-chemy lecą na chłopaków z mat-fizów xDD ) mają z taką babeczką... hmmm... nazwiska nie pamiętam, ale też świetna. Reszty nie znam

Mam matematykę z Panem W. Naprawdę świetnie uczy. Pan G. też jest w porządku (mieliśmy kiedyś z nim zastępstwo). Pan dyrektor zawsze ma jednego mat-fiz w drugiej klasie. Pani K. - źle. (Są dwie Panie K. nie wiem jak ta druga).
Zależy jak trafisz :) Zawsze można ubiegać się o zmianę pedagoga w drugiej klasie i faktycznie się to udaje. Jestem bardzo zadowolona z poziomu matmy :D

Atmosfera jest genialna. Ludzie są naprawdę sympatyczni. Poziom wysoki (choć myślałam, że będzie trudniej), ale bez wyścigu szczurów :)
 

Dominika Kaim

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Cześć.
Orientuje się ktoś może czy do liceum liczy się rozszerzony angielski?
Chcę iść do VIII LO.
 

Never Say Never

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja również zastanawiam się nad wyborem liceum. Przyszłość wiążę z medycyną i nie wiem które liceum wybrać. Jakie liceum jest najlepsze z biol-chemią? Bardziej chodzi mi o to, żeby było na tyle nauki żeby się dostać na studia, tzn. żeby nie było jej za mało ani za dużo. Szczególnie interesuje mnie II LO. Ktoś może wie jak tam jest? Jaki jest próg punktowy? Czy ok. 178 pkt. wystarczy by się tam dostać? I jeśli ktoś wie, to prosze o wyjaśnienie mi tych "koszyków" przy rekrutacji. Z góry dziękuję.
 

meove

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Kraków
cześć :) Będę mieć ok 150-155 pkt, interesują mnie głównie profile z rozszerzoną matematyką, geografią i ewentualnie wosem. Myślałam już dużo nad iv i x. Mam tylko pytanie co do progów i atmosfery w tych szkołach. I jeszcze jakie są inne szkoły do których mogłabym się dostać? Z góry dzięki za pomoc :)
 

weronika1213

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zawaliłam egzamin ;/
W sumie po przeliczeniu już punktów z ocen i egzaminów (tak jak jest w regulaminie rekrutacji") prawdopodobnie bede miała coś koło 103 punktów :( Do którego liceum dostane sie z takim słabym wynikiem? :( profil j.angielski, biologia, geografia
 
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć!

Nadszedł czas na wybranie szkoły. Jestem z Pomorza i wybieram się właśnie do Krakowa. Chciałbym iść na profil humanistyczny i mam kilka pytań(przepraszam jeśli się pojawiły, ale w tych ostatnich nie widziałem)
1.Liczę, że będę miał 167 pkt...(zrypałem historię i polski;c), czy mam szansę na V LO? Oczywiście klasa A albo B.
2. Przed chwilą, gdy chciałem już rejestrować się online zdałem sobie sprawę, że nie wiem jakie inne szkoły wybrać...Co poradzicie? Zależy mi na dość wysokim poziomie(jeśli pierwszy wybór to V LO to chyba oczywiste;p).
To chyba na tyle, ale pewnie będę chciał zapytać się o coś jeszcze.

Proszę o szybką pomoc, chciałbym jutro już dokończyć proces rejestracji i wysłać dokumenty.

Pozdrawiam.
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Witam,jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem liceum.Spodziewam się w sumie 130-135 punktów.Chciałabym iśc do IV LO w Krakowie,ale nie wiem czy mnie tam przyjmą.Jak myślicie?;)Dostanę się tam?
 

kiziamizia15

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2012
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Krakuskaa98 napisał:
Co sądzicie o III LO ?
Myślę o klasie matematycznej i szukam jakiś opinii.
Moi znajomi, rodzina są podzieleni co do tej szkoły ;/

Mam jeszcze jedno pytanie czy w VI są dobre klasy ścisłe bo też rozważam tą szkołę : )
VI raczej słynie z przedmiotów humanistycznych, ale na ścisłe też nie mozna narzekac :) poziom ścisłych u nas i tak jest wyższy niż Np. w III, IV, VII, IX, X etc. Polecam VI wszystkim, którzy zastanawiają się nad rozszerzeniami takimi jak: historia, j. polski, geografia, fizyka, wos, matematyka no i oczywiscie wszystkie języki obce (szczególnie hiszpański i angielski). W razie pytań piszcie śmiało ;)
 

kiziamizia15

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2012
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
26
inherentny napisał:
Na jakiej podstawie twierdzisz, że poziom ścisłych jest wyższy niż np. w VII czy IV?
Mam wielu znajomych w IV, jeszcze wiecej w VII. Poza tym w zeszlym roku szukalam dużo informacji na temat tych szkol i wybralam VI poniewaz miala najlepsze opinie. No i wystarczy spojrzec na rankingi..
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Myślę,że bd mieć ok.140 punktów.Do jakiego liceum mogę iść z takim wynikiem?;)
Chce iść na profiol-bio-chem-ang.Myślałam o 4 lo.
 

jaagoda7

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2012
Posty
64
Punkty reakcji
0
Ca_hir napisał:
Cześć!

Nadszedł czas na wybranie szkoły. Jestem z Pomorza i wybieram się właśnie do Krakowa. Chciałbym iść na profil humanistyczny i mam kilka pytań(przepraszam jeśli się pojawiły, ale w tych ostatnich nie widziałem)
1.Liczę, że będę miał 167 pkt...(zrypałem historię i polski;c), czy mam szansę na V LO? Oczywiście klasa A albo B.
2. Przed chwilą, gdy chciałem już rejestrować się online zdałem sobie sprawę, że nie wiem jakie inne szkoły wybrać...Co poradzicie? Zależy mi na dość wysokim poziomie(jeśli pierwszy wybór to V LO to chyba oczywiste;p).
To chyba na tyle, ale pewnie będę chciał zapytać się o coś jeszcze.

Proszę o szybką pomoc, chciałbym jutro już dokończyć proces rejestracji i wysłać dokumenty.

Pozdrawiam.
Pewnie, że masz! :) Tylko jeśli "zrypałeś" historię i polski... Hmm... Jednakże ja z klasy A jestem bardzo zadowolona i polecam każdemu! :))
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Paulina1998 napisał:
Myślę,że bd mieć ok.140 punktów.Do jakiego liceum mogę iść z takim wynikiem? ;)
Chce iść na profiol-bio-chem-ang.Myślałam o 4 lo.
Idź do IV, wbrew temu co mówią to dobra szkoła, lecz nauka chemii to koszmar ze względu na nauczycieli, za to biologia jest super.
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
inherentny napisał:
Myślę,że bd mieć ok.140 punktów.Do jakiego liceum mogę iść z takim wynikiem? ;)
Chce iść na profiol-bio-chem-ang.Myślałam o 4 lo.
Idź do IV, wbrew temu co mówią to dobra szkoła, lecz nauka chemii to koszmar ze względu na nauczycieli, za to biologia jest super.
Też tam własnie chcę iść,a uważasz,żę mnie przyjmą,załóżmy jak bd mieć tak od 135 do 142 punktów?
 

Paulina1998

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
inherentny napisał:
ze 130 w pierwszej turze się nie dostaniesz, ze 140 masz większe szanse

ze 130 w pierwszej turze się nie dostaniesz, ze 140 masz większe szanse
Paulina1998 napisał:
ze 130 w pierwszej turze się nie dostaniesz, ze 140 masz większe szanse



ze 130 w pierwszej turze się nie dostaniesz, ze 140 masz większe szanse


Zamierzam też złożyć do VIII LO na humana.Dostane się drugą rekrutacją?
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
W VIII jest większy próg, ale nie wiem ile dokładnie wynosi. Może być trudniej.
 

quitter

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
55
Punkty reakcji
3
inherentny napisał:
W VIII jest większy próg, ale nie wiem ile dokładnie wynosi. Może być trudniej.
W tamtym roku na humana w VIII próg wynosił 154 pkt w pierwszej rekrutacji :)
 

weronika1213

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jest jakies liceum którego próg punktowy zaczyna się od 90pkt? W sumie bede miała gdzieś koło 100)
 
Do góry