endriu120

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2011
Posty
211
Punkty reakcji
0
Też chciałam do VIII tylko na humana , ale w tym roku podobnieżma nie być bo małe zaiteresowanie tym profilem jest.
Licze na cud, że jadnak będzie bo szkoła fajna a i lokalizacja niezła ; )

Które eLO sa najlepsze jeśli chodzi o human ??? ( pomijamu V,I,II - nie mój poziom ; d )
VI LO ;) Ale tam też języki są na wysokim poziomie, co jest również bardzo dobre ;d

W którymkolwiek publicznym liceum w Krakowie obowiązuje mundurek?
W Salezjańskim LO mają mundurki, ale one są tylko na specjalne okazje jak np Wigilia Klasowa, więc nie musisz się przejmować strojem ;) W normalne dni mają normalne ciuchy :D O reszcie nie wiem, ale raczej nie
 

karolaa7

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
212
Punkty reakcji
2
Czy ktoś mógłyby mi coś dokładniej powiedzieć o V LO?? Chodzi mi o profil biol-chem.
 

dogcatfish

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czesc. Nie mogę zabrac się co do wyboru liceum:) moze mi pomożecie. Bede mieszkac pewnie w bursie poniewaz mieszkam jakies 30 km od Krakowa,mój poziom nauki jest dobry rok temu mialam srednią 4,5 ale gdybym się postarała miałabym i wyzsza jednak pod koniec roku troche sobie olałam nauke. Lubie wszystkie przedmioty oprócz matematyki,chodze do gimnazjum o dosyc wysokim poziomie w małopolsce, bardzo lubie biologię,chemie nieszczegolnie(mialam 5 jednak nie czuje sie bardzo pewna w tym przedmiocie,albo to poprostu tylko moja niepewnosc), historię tez raczej lubie -mialam 5. Żaden przedmiot nie sprawia mi jakies mega trudnosci jednak troche kuleje z matematyką :) Myślałam o Vll , Vlll albo Xlll o profilach bio chem albo coś moze z historią? Chciałabym pusc na medycyne. PROSZE doradzcie mi !! (nie przejmuje się lansiarzami wiec smialo mozecie podsuwac tez takie szkoły)
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
[quote name='OWL'u' timestamp='1326565063' post='2893166']
Hej, szukam fajnego liceum, ale takiego, żebym sobie w nim poradził ;P Moja średnia to 4,0. Chcę iść na bio, ale strasznie się boje chemii, czy ona rzeczywiście jest taka straszna w liceum? Widziałem też geografie, ale z nią też nie jest najlepiej. Jak ktoś ma podobny problem, albo miał to chętnie posłucham :)
[/quote]

Jestem w III LO na profilu mat-chem z poszerzoną biologią. Z chemii jestem baaaaaaardzo zadowolona. W gimnazjum nic nie rozumiałam, ale chciałam iść na rozszerzenie, ponieważ planuję studiować w tym kierunku. Trafiłam na prof. Knap, która jest jednocześnie moją wychowawczynią. Ta kobieta sprawiła, że nie dość zrozumiałam chemię, ale także ją pokochałam i to dosłownie ;) Mamy 3 lekcje w tygodniu, a jeśli kogoś nie było na zajęciach albo nie rozumie materiału, to nie ma problemu żeby spotkać się po lekcjach i poćwiczyć, jest naprawdę świetnie.
Biologia to już inna sprawa, mamy bardzo fajną panią profesor, tylko że przy dwóch godzinach z rozszerzonym materiałem po prostu nie wyrabiamy, na biol-chemie, który również uczy ww. profesor jest już zdecydowanie lepiej, ponieważ mają dużo więcej godzin biologii i oni nią po prostu żyją, serio.

[quote name='kropeczka:)' timestamp='1328477194' post='2905779']
Witajcie ! Ja również w tym roku kończę gimnazjum. Chciałabym iśc do liceum o wymaganiach średnich, nie chce stale zakuwać, ale chce być też dobrze przygotowana do matury. Ze stron internetowych i Waszych wypowiedzi wywnioskowałam, że najlepsze dla mnie będzie LO VIII, XV lub X. Chciałabym iść na biol-chem. Niestety nie wiem jeszcze kiedy będą dni otwarte, a w moim przypadku dodatkowym problemem jest to, że mieszkam na śląsku. :) Tak więc musiałabym znaleźć jeszcze internat, a nawet nie wiem czy są jakieś w pobliżu którejś z tych szkół. Co do punktów to nie mam pojęcia jak mi pójdzie, wiem, że z historii kuleję, ale z drugiej strony biorę udział w olimpiadzie biologicznej i jak się uda, to jakieś dodatkowe punkciki będą. Zastanawiam się, czy nie pójść do jakiegoś liceum w moim mieście, bo mam wrażenie, że idąc gdzieś do Krakowa, miasta którego prawie w ogóle nie znam, wchodzę wprost do paszczy rekina. Z resztą musiałabym jeszcze przekonać rodziców, że puszczenie mnie samej do tak dużego miasta nie jest szaleństwem :) Ale wracając do tematu: które Waszym zdaniem liceum było najlepsze w mojej sytuacji ? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :D
[/quote]

Między szkołami które podałaś jest wielka przepaść w poziomie nauczania, zwłaszcza między VIII i XV. Nie będę oryginalna i polecę moją szkołę, III LO. Niedaleko jest kilka internatów, także myślę, że jest w czym wybierać. Ja też mieszkam w internacie, ale dużo dalej, bo nie kierowałam się odległością tylko warunkami. Trochę się muszę poświęcać i wstawać wcześniej, ale mam bezpośrednie połączenie do szkoły także nie jest źle :)
 

anka995

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
137
Punkty reakcji
0
Czesc. Nie mogę zabrac się co do wyboru liceum:) moze mi pomożecie. Bede mieszkac pewnie w bursie poniewaz mieszkam jakies 30 km od Krakowa,mój poziom nauki jest dobry rok temu mialam srednią 4,5 ale gdybym się postarała miałabym i wyzsza jednak pod koniec roku troche sobie olałam nauke. Lubie wszystkie przedmioty oprócz matematyki,chodze do gimnazjum o dosyc wysokim poziomie w małopolsce, bardzo lubie biologię,chemie nieszczegolnie(mialam 5 jednak nie czuje sie bardzo pewna w tym przedmiocie,albo to poprostu tylko moja niepewnosc), historię tez raczej lubie -mialam 5. Żaden przedmiot nie sprawia mi jakies mega trudnosci jednak troche kuleje z matematyką :) Myślałam o Vll , Vlll albo Xlll o profilach bio chem albo coś moze z historią? Chciałabym pusc na medycyne. PROSZE doradzcie mi !! (nie przejmuje się lansiarzami wiec smialo mozecie podsuwac tez takie szkoły)

Moja droga. Ze szkół które podałaś polecę Ci VIII.Mówisz,że nie lubisz majcy? Hmmm... z tego co wiem to jest tam profil biol-chem-fiz i biol-chem-mat i one przygotowują typowo pod studia medyczne. Absolutnie odradzam Ci VII,bo możesz gorzko żałować. :)
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
Dużoo sób poleca VIII, ale jest mało konkretnych opinii .
Jak z atmosferą ?
Jak stoją przedmiotyhumanistyczne ?
I najważnisze. Jakie są przewidywane progi na poszczególne profile ? ( mi chodzi o humana, ale jesli ktoś wiem, prosiłabym napisać wszystkie,innym też się przyda )
Z góry dziękuję ; )
 

liesbeth salander

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
o atmosferę w VIII pytałam ;) - wszyscy chwalą.
co do humana - nie wiem, interesują mnie ścisłe.
minimalna ilość pkt to 150, poszczególne progi, myślę, że koło 160 - 165 będzie ;))
 

Ojtam

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2011
Posty
224
Punkty reakcji
5
jest mało konkretnych opinii, bo jest mało konkretnych pytań :D

przedmioty humanistyczne są na dobrym poziomie, ale to nie jest to samo co matma, czy fizyka w tej szkole, w końcu matfizów i tym podobnych jest mnóstwo, a human tylko jeden, dwa na roku

wiem, że mnie nie posłuchacie, jak i ja nie słuchałam innych rok temu, ale nie patrzcie na przewidywane progi :D jestem przekonana, że z tym rokiem będzie wszystko jeszcze inaczej z progami, bo już rok temu wszystko się przesunęło (jakieś 10 punktów w dół, albo i więcej) na pierwsze miejsce dajcie sobie wymarzoną szkołę, do której możecie się nie dostać, bo macie troszke za mało punktów, na drugim taką jeszcze bardzo fajną, ze sporymi szansami ze się dostaniecie, a na trzecim taką, do której na pewno się dostaniecie, ot co :D
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
Ojtam : dzięki za rade ; )
Myślę, że skorzystam ; )
A Ty na jaką się zdecydowałaś ?
 

Alveaenerle

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Dobra, odrzucę coś od siebie :)
Planuję wybrać profil biol-chem (czy jak oni sobie to teraz nazwą...) w II, VIII lub VI.
Przyznam się szczerze, że jakoś mi VIII nie podchodzi, ale nie znalazłam jakiejś alternatywy dla tej szkoły, pod względem poziomu.
Uczę się dobrze, średnia w granicach 4,8-5,0 oraz z Konkursu Biologicznego narazie mam finalistę (8pkt), a czy uda się wywalczyć laureata - zobaczymy.
Co możecie mi polecić, zamiast tej VIII, albo jakiś inny układ? (zależy mi na II na pierwszym miejscu tylko).
O w/w szkołach jest tu już dużo opinii, ale chętnie jeszcze poczytam ;)
 

smiley

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
II LO ma naprawdę dobre humany, zaryzykowałabym stwierdzenie, że nawet lepsze niż V. Ogólnie poziom jest wysoki choć jak wiadomo zalezy od nauczycieli na jakich się trafi. Ja będąc właśnie w humanie nie mogę narzekać na nic. Mam wspaniałą polonistkę, która co prawda wymaga od nas dwa razy więcej od choćby od "biolchemów", ale fakt umie nauczyć, z historią jest już troszkę gorzej ale nie źle. Z łaciną jest troszkę kiepsko, często przepada, ale cóż z drugim językiem tak właśnie jest najczęściej. Możecie też mieć lekkie rozszerzenie z bio, chociaż zalezy od nauczyciela. Z fizyki i chemii odpuszczają z matmy troszkę ciśnie no ale w końcu matura, a szkoła musi dbać o ranking. Angielski zalezy od grupy i nauczyciela.Co do klas bio-chem, musicie się liczyć, że będziecie mieć rozszerzenie od polskiego po fizykę(bo jesteście bio-chem w końcu), biologia i chemia na bardzo dobrym poziomie, no cóż z bio jest spooooooro nauki (koleżanka uczy się z 3 książek). Fakt trzeba się uczyć i to czasem sporo i nie chodzi tu już tylko o profil, taka szkoła niestety. Co do atmosfery jest WSPANIAŁA! Każdy znajdzie towarzystwo dla siebie. I generalnie polecam :)
 

Alveaenerle

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
A o Liceum "Radosna Nowina" w Piekarach, ktoś coś słyszał? może ktoś ukończył, albo ma tam znajomych? :)
 

alexa13

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Cześć!!
Wie może ktoś coś o viii lo-klasa mat chem inf????Bardzo mi się podoba zestawienie przedmiotów,chyba jedyne takie w
krakowie ;(nie wiem nic o tej szkole-atmosfera,nauczyciele- zwłaszcza ci od chemi i infy -będę mega wdzięczna za informacje:)
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
Przed chwilą przeczytałam na stronie VIII, że obcinają im budżet i starczy tylko na 3 (trzy) oddziały klas pierwszych.
podobnież były jakieś protesty nauczycieli, dyrektora i rady rodziców, ale nie wiadomo jak to się zakończy
co o tym myślicie??
ktoś się tam wybierał ?
 

Cheeky

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
228
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
Okolice Krakowa
Przed chwilą przeczytałam na stronie VIII, że obcinają im budżet i starczy tylko na 3 (trzy) oddziały klas pierwszych.
podobnież były jakieś protesty nauczycieli, dyrektora i rady rodziców, ale nie wiadomo jak to się zakończy
co o tym myślicie??
ktoś się tam wybierał ?
Co za totalny idiotyzm, żeby jednemu z lepszych liceów obcinać budżet?! Niech faktycznie zamkną najsłabsze licea, a których utrzymanie ucznia jest o wiele droższe niż w pozostałych szkołach, lub połączą te LO o niskim poziomie, w których jest tylko 1/3 uczniów, którzy mogliby się tam uczyć. Polska rzeczywistość... No cóż, tak czy inaczej czuję, że w takim razie I, II, czy VII przez ten fakt będą w tym roku przeżywały wielkie oblężenie ze strony uczniów.
 
Do góry