Jagodova

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2011
Posty
70
Punkty reakcji
1
Czy ktoś może wie, z jakimi krajami prowadzi wymiany II i VIII LO? I mam jeszcze kilka pytań o progi.
Jakie progi były w:

II LO na profilu biolchem, matchem, human,
VIII LO na profilu biolchem, mat-chem-inf, human?

Proszę o odpowiedź możliwie jak najszybciej :].
 

Xaydor

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Siemka wybrałem już moją listę liceów.
Będę miał około 140-145 pkt.

1. VI LO - Angielski, Human
2. IV LO - Human
3. XX LO, lub X LO

Pytania:
1. Czy myślicie, że mam szansę dostać się do któryś z dwóch pierwszych liceów na pierwszej rekrutacji?
2. Mam dylemat odnośnie trzeciego wyboru. Lubie imprezować, lecz chce mieć też w przyszłości dobre wykształcenie. Mam nadzieje, że nie trafię do żadnego z tych liceów, jednakże muszę się zabezpieczać.
3. Czy to, że chodzę do jednego z najlepszych (jeśli nie najlepszego) gimnazjum w Krakowie wpływa na moje podanie?
 

agemlon

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Chcę się dostać do pewnej klasy i kolega radzi, abym wybrał wszystkie możliwe klasy z tej szkoły, a później, jeśli mnie nie przyjmą do tej, do której ja chciałem, tylko do jakiejś innej, to abym złożyć podanie o przeniesienie mnie do mojej wybranej klasy. Jak myślicie, czy coś takiego się opłaci? A jeśli podanie zostanie rozpatrzone negatywnie?

Nie było mnie na tej lekcji, kiedy dyrektor instruował na temat elektronicznej rekrutacji i koledzy mi mówią, że jeśli nie przyjmą mnie do żadnej z pierwszych czterech klas przeze mnie wybranych, to wtedy wyrzucają mnie całkowicie z rekrutacji, ale mam nadzieję, że tak chyba nie jest?

Zastanawiam się nad wyborem trzeciego liceum i mam pytanie, do jakiego liceum dostanę się na pewno w pierwszej rekrutacji mając 130 punktów?

Pozdrawiam
 

Kadh

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2011
Posty
80
Punkty reakcji
0
@Xaydor - składasz może na priorytet wykładówkę angielską?:)
W tamtym roku próg do tej właśnie klasy wynosił chyba 151 pkt., jeśli w tym roku trochę spadnie i będzie mniej kandydatów (a tak się mówi), to myślę, że masz szansę :) Natomiast do humanistycznych w VI (szczególnie C), próg jest wyższy (w tamtym roku ok. 160 pkt.).
X LO jest raczej ''lepszym'' liceum niż XX i progi są wyższe (ok. 140, może trochę mniej, czasami więcej?).
To które gimnazjum ukończyłeś nie ma żadnego znaczenia przy I rekrtuacji, bo system przydziela Cię do jakiejś klasy wg punktów.
Natomiast wiemy, jak to jest w kolejnych rekrutacjach, kiedy decydują różne inne czynniki. Wtedy być może ma to jakieś znaczenie.

@agemlonz - Jeżeli zależy Ci na jakiejś szkole, warto złożyć podanie do kilku klas więcej, chociaż ja np. powstrzymałam się od dodawania klas, których profile kompletnie mi nie odpowiadają. Z reguły udaje się przepisać na początku roku, jeżeli coś Ci nie odpowiada. Np. ja składam podania do klas przede wszystkim z rozszerzonym angielskim i reszty humanistycznych, ale żeby w razie czego nie wylecieć ze szkoły mojego II wyboru dałam na ostatnie miejsce jeszcze biol-chem-ang, więc zawsze będę miała ten angielski, a biologię i chemię też bym przeżyła, jeśli nie udałoby się przepisać. Dzięki temu zostaję w szkole, która w miarę mi pasuje i mam jakieś pole manewru.
Twoi koledzy nie mają racji :) Składasz podania do dowolnej liczby klas w 3 szkołach i problem pojawia się dopiero wtedy, jeśli nie dostałbyś się do żadnej z nich. Myślę jednak, że każdy na tyle rozsądnie ustala sobie klasy, że raczej na pewno gdzieś się dostanie.
Co do szkoły III wyboru, najwyższe progi mają licea od I-X, w reszcie próg jest raczej niższy. Nie mam pewności jakie dokładnie są progi, ale może pomyśl o XV, XX itd.?
 

tama

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
133
Punkty reakcji
0
Nie bardzo wierzę w to łatwe przepisywanie. Pewnie takich chętnych trochę bedzie. i co zrobia 2 klasy?
\
 

forum.krakow@wp.pl

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
Lepiej byc w wymarzonej szkole w złym profilu niż w złej szkole w wymarzonym profilu.

Humanista nie powinien zaznaczać mat-fiz-chem-inf, ale już mat-wos i biol-chem spoko. A matematyk może wybrać mat-fiz-chem-inf-wos, biolchem tez, chemia jest przydatna, najwyżej odpusci biol.
Roznice w ilosci godzin polaka i majcy w profilach to 1-2 godziny tygodniowo, a matematyka i polski sa na maturze.
Przeniesienie z klasy do klasy albo szkoły - 1-4 osób na klase się przenosi, ale więcej nie da rady.
 

callmewaldorf

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Cracow's suburbs
Czy ktoś wie jakich konkretnie pytań można się spodziewać na egzaminie wstępnym z angielskiego w VI? Oczywiście zagadnienia są podane na stronie szkoły, ale mnie interesuje dokładnie co może być, a forum szóstki nie działa od dłuższego czasu.
@Kadh, składałaś może podanie do A2 w VI? :)
 

Falbe

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Hej :) Będę miałą ok. 90-100 pkt, może jakimś fartem ponad 100. Chciałabym iść do xi lo, myślicie, że sie dostane? Generalnie miało byc więcej ale nie bede miała jednej 4 i 3 ;/ Zastanawiałam się nad 16 Lo, ale tam podobno dużo plastików choddzi, prawda? Jak nie 11 to jak myslicie jakie LO czy może technikum? A z testów nie wiem ile będe miała, bo jeszcze nie pisałam :p
 

agemlon

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Do XV mam za daleko, a w liceum XX jest klasa matematyczno informatyczna, a ja bym bardziej chciał iść do matematyczno fizycznej, więc nie znacie jeszcze jakiegoś liceum, aby być na pewno przyjętym ze 130 punktami? Pozdrawiam.
 

ukrytyszept

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
193
Punkty reakcji
0
Mam pytanie. Gdzie się NA PEWNO dostanę jeśli będę mieć 150-153 pkt ? Biol-chem, bo nie mam pojęcia jaką szkołę dać na 3 miejsce.
 

natciaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2011
Posty
33
Punkty reakcji
1
Wiecie może czy szkoła ma nam dac zaswiadczenie o punktach za wolontariat czy skąd wziąść ?
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Do XV mam za daleko, a w liceum XX jest klasa matematyczno informatyczna, a ja bym bardziej chciał iść do matematyczno fizycznej, więc nie znacie jeszcze jakiegoś liceum, aby być na pewno przyjętym ze 130 punktami? Pozdrawiam.

A może IX LO? Próg to 120 pkt, a ze 130pkt myślę, że masz szansę się dostać.
 

ukrytyszept

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiecie może czy szkoła ma nam dac zaswiadczenie o punktach za wolontariat czy skąd wziąść ?

Z tego co wiem to szkoła. U nas katecheta się tym zajmuje i wypisywał każdemu z osobna takie zaświadczenie, ale jak pytałam w szkole pierwszego wyboru podczas zanoszenia podania to powiedzieli mi, że mam mieć to tylko wpisane na świadectwo i oni doliczą punkty, nie muszę im dawać żadnego zaświadczenia osobno :)
 

ajtamajtam

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2010
Posty
132
Punkty reakcji
0
Mam pytanie odnośnie REKRUTACJI . Bo to jest tak : logujemy się na stronie , następnie zanosimy podanie do szkoły pierwszego wyboru , po otrzymaniu świadectw w dniach wyznaczonych przez szkołę składamy kopie świadectw i zaświadczeń. I teraz pytanie : My zanosimy kopie do wszystkich szkół , które wpisaliśmy w podaniu ? Czy TYLKO do szkoły pierwszego wyboru ? Bo na stronie kuratorium zamieszczono , że musimy dysponować 3 kopiami , czyli chyba do wszystkich szkół . Dopiero po ogłoszeniu listy , składam oryginały w szkole wybranej . Dobrze myślę ? :p
 

ukrytyszept

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
193
Punkty reakcji
0
Mam pytanie odnośnie REKRUTACJI . Bo to jest tak : logujemy się na stronie , następnie zanosimy podanie do szkoły pierwszego wyboru , po otrzymaniu świadectw w dniach wyznaczonych przez szkołę składamy kopie świadectw i zaświadczeń. I teraz pytanie : My zanosimy kopie do wszystkich szkół , które wpisaliśmy w podaniu ? Czy TYLKO do szkoły pierwszego wyboru ? Bo na stronie kuratorium zamieszczono , że musimy dysponować 3 kopiami , czyli chyba do wszystkich szkół . Dopiero po ogłoszeniu listy , składami oryginały w szkole wybranej . Dobrze myślę ? :p

Też się zastanawiałam nad tym, ale właśnie wydaje mi się, że kopie do wszystkich szkół, a oryginały dopiero po dostaniu się :)
 

OlaGuguła

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
z tego co mi wiadomo i co mi przekazywała pani w sekretariacie jednej ze szkół, kopie także tylko do szkoły pierwszego wyboru.:)
 

Martinu5

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Wątpię, aby do każdej, bo do systemu elektronicznego wpisujesz 3 szkoły, a tych nieobjętych systemem możesz mieć jeszcze kilka. W sumie to wychodziłoby na to, że możesz wybrać 3 elektronicznie i 2 nieobjete systemem, bo tyle masz kopii świadectwa.
 
Do góry