matthew177

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
20
Punkty reakcji
4
witam ;]
jestem uczniem 3 gim, pochodze z miejscowości oddalonej o ok 100 km od Krakowa w strone Zakopanego ;]
bardzo chce iść do krakowa do szkoły i potrzebuje waszej pomocy ;]
oczywiscie chodzi o to samo. ;] na studia chce iść na bankowość/prawo, jeszcze nie wiem. jaki profil by mi odpowiadał w liceum aby dobrze wystartować na studiach? ;] i jakie liceum polecacie?
 

Tigero

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kraków
To zależy, jakie ci bd wychodzić oceny, jak ci pójdzie test, czy lubisz się uczyć ^^ i czy wysoko się cenisz.
Jeśli jesteś bardzo dobrym uczniem, to złóż do V ; I ; II
Jeśli trochę gorszym to do IV ; VI ; VII ; VIII ; X to jest oczywiście moja propozycja.
Ja chodzę do X na humana :D i mi się podoba bardzo, pomimo ciągłych kartkówek jest super. Ludzie, atmosfera itp.

Mam kolegów w VII i powiem Ci że dobrze im nie idzie ;d
Z II znam pare osób, które mówią że za wysoki poziom
z V zgadnij ;d Uczą się cały czas, lecz napisz jak ci idzie dopiero po pierwszym półroczu, to Ci pomożemy bardziej.
 

Tilirian

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Jak myślicie, które liceum powinnam wybrać?
Dobrze się uczę, nie jestem ,,olimpijczykiem" (niestety nie udało się) i trochę boje się że słabo może mi pójść egzamin:(
Interesują mnie profle mat-fiz, mat-fiz-info, mat-chem itp.
 

Koffeina

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Trochę ciężko Ci pomóc. Musiałbyś określić mniej więcej chociaż na ile punktów się wyceniasz. Jest różnica między 160, a 140. Zresztą nic nie zakładaj! Dobrze się orientować w swoich wynikach i będąc przeciętniakiem nie startować do jedynki, ale nic nie wiadomo, jak Ci wszystko pójdzie. Masz cały rok :] Też ważne jakie masz gimnazjum, o jakim poziomie.
 

matthew177

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
20
Punkty reakcji
4
interesuje się VI. i chciałbym iść na humana ;]
napisze po 1 pół, ale wydaje mi sie że będzie nieźle ;D
na koniec 2 klasy miałem pasek i średnią 4.9 ;] w tym roku licze na wyższą i na swietnie zdany test ;D
 

Tilirian

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Myślę że pasek na koniec 3 klasy powinnam mieć, chociaż w tamtym roku zabrakło mi 0.02 :(. We wcześniejszych latach nigdy ze średnią nie schodziłam poniżej 5,0.
Zastanawiam się nad VI proflem mat-fiz, tylko nie wiem jaki jest tam poziom, bo przecież VI jest uznawana jako liceum językowe...
Oczywiście nie wiadomo czy się dostanę.
 

judi69

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej, ja bardzo chciałabym iść do X lo w Krakowie.
na półrocze będe miała średnią 4.5 jak myślicie dałabym sobie tam rade?
i wogóle jak tam jest ? bardzo piłują ? :p
 

Munia...

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2007
Posty
102
Punkty reakcji
0
wszystko zależy od wyniku egzaminu i od twoich ocen z punktowanych przedmiotów :) W sumie to jest to liceum na średnim poziomie i co wiąże się z bardzo dużą ilością chętnych. Ja tam nie chodzę ale z tego co słyszałam to jest tam dość fajnie. Znajomi są zadowoleni ale jeżeli ma się ambicje na oceny wyższe niż 3 to niestety uczyć się trzeba... ale tak jest wszędzie.
Co do tego czy sobie poradzisz... nie mam pojęcia xD tylko ty wiesz jak duża jest twoja wiedza, zresztą po to chodzi się do liceum żeby ją uzupełnić :) Ale nie ma co patrzeć na gimnazjum... Liceum to zupełnie inna bajka i jeżeli będziesz chciała to na pewno sobie poradzisz. W skrajnych wypadkach zawsze można się przepisać :p
 

wikop

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane :D
Ja piszę konkurs informatyczny, zakwalifikowałem się do woja, mam szansę na bycie wśród laureatów, natomiast mam wątpliwości. Chciałbym iść do V LO, ale nie wiem czy z tylko jednym konkursem dam radę, podobno dużo osób się tam pcha i można zostać wyparty przez laureatów z wielu przedmiotów. Co wy o tym sądzicie ? Mam szanse ?
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja piszę konkurs informatyczny, zakwalifikowałem się do woja, mam szansę na bycie wśród laureatów, natomiast mam wątpliwości. Chciałbym iść do V LO, ale nie wiem czy z tylko jednym konkursem dam radę, podobno dużo osób się tam pcha i można zostać wyparty przez laureatów z wielu przedmiotów. Co wy o tym sądzicie ? Mam szanse ?
Nie ma czegoś takiego. Jak masz laureata to idziesz gdzie chcesz, nawet jak masz laureata z biblijnego a reszta klasy po 10 różnych innych to i tak się dostajesz (inna sprawa czy sobie dasz radę później...). Jeśli będzie sytuacja, że w klasie było np. 35 miejsc a jest nie wiem załóżmy 60 chętnych laureatów (mało prawdopodobne, ale załóżmy tak) to wtedy szkoła MUSI utworzyć drugi oddział tej klasy, także reasumując jak masz laureata idziesz gdzie chcesz i tyle.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Zastanawiam się nad VI proflem mat-fiz, tylko nie wiem jaki jest tam poziom, bo przecież VI jest uznawana jako liceum językowe...
Oczywiście nie wiadomo czy się dostanę.
Mat-fiz w VI? Na własne ryzyko. Oczywiście wszystko zależy od samodzielnej pracy. A w VI polecałabym tylko klasy dwujęzyczne, bo z nich rzeczywiście można wynieść coś więcej niż z przeciętnego LO.
 

cayenne

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
no właśnie.
witam, ucze sie w krakowskim gimnazjum a po nim chciałabym iść do dobrego liceum.
bardzo mnie ciekawi VI - polozenie, otoczenie no i podobno ciekawe towarzystwo. ale slyszalam ze poza klasami jezykowymi jest dosc przecietne. ja wybieram sie do klasy wos-polski-historia. warto składać podanie do tej szkoly ?

slyszalam wiele pozytywnych opinii na temat VIII, ale mnie oodpychają pozne godziny lekcji i niemiecki ;x.

a I ? nie polecam. moja kolezanka ma jakąś lekką depresje, ze wszystkiego musi się ciagle uczyc , odlicza dni do weekendow / ferii / wakacji.

PS na polrocze mialam srednią 4,5 i 70 pkt z probnych testow. marzy mi sie okolo 170 punktow i pasek.
PS 2 w ogole sie nie uczylam w tym semestrze ;p
 

madziejka94

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
hmm
cayenne : nie znam tej szkoły :/ ale też mam problem z wyborem (chciałabym do liceum do krakowa).
będę miała na pewno mniej punktów do rekrutacji niż ty. :(
Z egzaminu ok. 80 pkt a z ocen może koło 53 pkt.
Myślałam o XIV lo albo XVII. wie ktoś coś o tych szkołach, albo o innych ciekawych z moja ilością punktów?
no i jeśli jeszcze ma to jakieś znaczenie to na humana i dobrze by było gdyby nie było niemieckiego :D
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
no właśnie.
witam, ucze sie w krakowskim gimnazjum a po nim chciałabym iść do dobrego liceum.
bardzo mnie ciekawi VI - polozenie, otoczenie no i podobno ciekawe towarzystwo. ale slyszalam ze poza klasami jezykowymi jest dosc przecietne. ja wybieram sie do klasy wos-polski-historia. warto składać podanie do tej szkoly ?
Szczerze mówiąc, wybieranie liceum na podstawie jego położenia, otoczenia i dobrego towarzystwa to słaby pomysł. Jak ja chodziłam do VI to klasy humanistyczne były na bardzo wysokim poziomie. Teraz niestety, nauczyciele się zmienili i nie jestem w stanie ocenić. I jak najbardziej warto składać do tej szkoły, ale raczej nie do klas o profilach ścisłych.
 

boxjaxtakxchcex3

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kraków
hej. :) obecnie jestem w 2 kl. gimn. :] ale już myslę o jakimś liceum, najlepiej pedagogicznym, chcę później pracować z małymi dziećmi, np. w żłobku. :) prosze pomóżcie mi cos znalesc w krakowie ;(( bo ja nic nie moge znaleść. piszcie na meila jak cos
[bo_ja_tak_chce_x3@buziaczek.pl] - błagam ! BARDZO MI POMOŻECIE. pozdro ! :))
dośka.
 
Do góry