kto z was czyta biblie ?

robert13a13

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
na lekcji pani od religii zapytała nas kto czyta biblię i tylko jej curka powiedziała ze tak, ja kolegów sie spytałem i nikt nie czyta i ponad połowa moich kiolegów do koscioła nie chodzi, zaskoczyło mnie to i sobie uświadomiłem jacy z nas są katolicy
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
To prawda.Kiepscy z Was Katolicy,ale ten błąd można naprawić.Zacząć czytać.
A jak nie zaczną czytać i chodzić do kościoła albo zostaną mimo chrztu buddystami lub ateistami to trafią do piekła ?
Ja zacząłem czytać Biblię i zostałem wolnym chrześcijaninem. Należę do Jezusa a nie do papieża.
Zachęta do czytania Biblii może im otworzyć oczy a nie zamknąć. I co wtedy ?
Ty Effatho najpierw czytasz pisemka katolickie a potem Biblie. Dlatego Ci wszystko pasuje. Nawet to że Biblia pisze że księża powinni się żenić nic Ci nie da bo patrzysz co mówi KrK a nie Słowo Boże. Tak prawdy nigdy nie poznasz. Będziesz zawsze w niewoli Watykanu.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
No tak, nasza rzeczywistość bywa przerażająca...
Ja czytałam biblię dla dzieci, jak miałam jakieś 8 lat, teraz nie czytam, ale do kościoła chodzić nie przestałam.
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
ja teoretycznie jestem katolikiem
biblii nie czytałem i nie zapowiada sie abym czytał... Do kościoła chodze tylko z nakazu... (spotakania na bierzmowanie ) czy jakieś śluby itp...
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
CYTAT(Effatha @ 11.01.2009, 15:48) *
To prawda.Kiepscy z Was Katolicy,ale ten błąd można naprawić.Zacząć czytać.

A jak nie zaczną czytać i chodzić do kościoła albo zostaną mimo chrztu buddystami lub ateistami to trafią do piekła ?
Ja zacząłem czytać Biblię i zostałem wolnym chrześcijaninem. Należę do Jezusa a nie do papieża.
Zachęta do czytania Biblii może im otworzyć oczy a nie zamknąć. I co wtedy ?
Ty Effatho najpierw czytasz pisemka katolickie a potem Biblie. Dlatego Ci wszystko pasuje. Nawet to że BIblia pisze że księża powinni się żenić nic Ci nie da bo patrzysz co mówi KrK a nie Słowo Boże. Tak prawdy nigdy nie poznasz. Będziesz zawsze w niewoli Watykanu. [YouTube]9r1CMqrzxC0&feature=related[/YouTube]

http://pl.youtube.com/watch?v=FuPzOctgDkk&...feature=related 2 część . Jest jeszcze 3.
 

Ciaruszka

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wlkp.
Ja czytam Biblię... ; )
i wierzę TYLKO w to co jest w niej napisane, a nie w wymysły księży, papieża i innych.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Czemu usunięto 2 przykazanie z wielu katechizmów.

[YouTube]yAOyEkjl-gs&feature=related[/YouTube]
 

Warsain

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Nie czytałem nie czytam i nie będę czytać (ateista) do kościoła 15 minut się idzie to bym zamarzł....................... a w lato za gorąco xDd
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
ja nie czytam nie i nie czytałem bibli nigdy jakoś nie byłem ciekaw aby aż tak sie zagłębić w wiare...
wierze bo wierze do kościoła czasem pujde ale to raczej z przymus niż z potrzeby...
i jest mi z tym dobrze///
 

Effatha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
1 818
Punkty reakcji
0
A jak nie zaczną czytać i chodzić do kościoła albo zostaną mimo chrztu buddystami lub ateistami to trafią do piekła ?
Ja zacząłem czytać Biblię i zostałem wolnym chrześcijaninem. Należę do Jezusa a nie do papieża.
Zachęta do czytania Biblii może im otworzyć oczy a nie zamknąć. I co wtedy ?
Ty Effatho najpierw czytasz pisemka katolickie a potem Biblie. Dlatego Ci wszystko pasuje. Nawet to że Biblia pisze że księża powinni się żenić nic Ci nie da bo patrzysz co mówi KrK a nie Słowo Boże. Tak prawdy nigdy nie poznasz. Będziesz zawsze w niewoli Watykanu.
Znów osądzasz kto ma gdzie trafić?To sprawa Pana Boga,przed nami zakryta,nie uzurpuj sobie praw Najwyższego Sędziego,nie sądź,abyś nie był sądzony.Żeby tłumaczyć Pismo Święte,trzeba znać języki starożytne,w przeciwnym przypadku korzystasz z tłumaczeń innych ludzi.Aby komentować,potrzebna jest spora wiedza teologiczna,kulturoznawcza w zakresie starożytnych cywilizacji.Posiadasz taką wiedzę,tytuł naukowy?A może jesteś genialnym samoukiem?Jaki jest ten przekład,z którego korzystasz?Jeśli jest to Przekład Świadków,dokonano w nim wielu zmian.Orientujesz się,jak głębokich?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Kiedyś przeglądałem, ale od deski do deski nie czytałem. Mam w planach w najbliższych miesiącach przerobić Biblię + Koran (ostatni w wydaniu po angielsku, bo znalazłem w domu).
Ateista (chyba?).
Ale nie zaszkodzi wiedzieć dokładnie, z czym się polemizuje ;)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
robert 2 identyczne zalozone przez ciebie tematy polaczylem, mam nadzieje ze zostalo spowodowane to lagiem
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
ja teoretycznie jestem katolikiem
biblii nie czytałem i nie zapowiada sie abym czytał... Do kościoła chodze tylko z nakazu... (spotakania na bierzmowanie ) czy jakieś śluby itp...
To po co to robisz?
Bo tak wypada?
Czyżby nieuzasadniony strach przed utratą nikomu niepotrzebnych rzeczy (bierzmowanie, ślub kościelny, namaszczenie chorych, pogrzeb)?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
no i ja sie wypowiem
nie jestem wytrwalym "czytaczem" przezucajacym kolejne ksiegi
raczej szukam jakichs konkretnych rzeczy...
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Biblia nie jest dla katolików , ale dla każdego kto pragnie .
Ten kto pragnie szuka , WODY .
My jesteśmy na tej ziemi jak na pustyni ,kto nie szuka WODY , ten wiadomo zginie z pragnienia
Biblia to Szyfr do Bogactwa .

Nie jeden nie zdaje sobie sprawy z tego co traci , majac w zasiegu ręki .
 
Do góry