kto z was chodzi w niedziele do kościoła ?

pan belzebubek

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
A jak miało by to wyglądać w praktyce?
Jeżeli miałbym nauczać swoje dziecko Islamu to musiałbym być schizofrenikiem który panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
Należy trochę poszerzyć horyzonty umysłowe dziecka. Jeśli wybrałoby Islam, co raczej jest mało prawdopodobne, to ok. Własna decyzja, do której przecież ma prawo. Ono nie ma być takie jak ja chce. Ono musi mieć własne zdanie, jeśli chodzi o taką prywatną sprawę jaką jest religia.
 

mooniaa

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Chodzę bo muszę ..? nie wiem, ale mam niekiedy świadomość, ze idę dlatego ze wypada, albo z przyzwyczajenia, w niedzielę nie chcę mi się, ale pójdę i tak, a nieraz potrzebuję iść w środku tygodnia...
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
Tak, ale czy odgórny nakaz wydany przez rodziców, by dziecko chodziło do kościoła jest dobry? Widzisz, miłość to jedno a rozsądek to drugie.
tym bardziej że dziecko ma już 18 lat...
kwestia chodzenia w niedzielę do kościoła zawsze wywołuje u nas jakąś kłótnię
 

pan belzebubek

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
dziecko zawsze jest wychowywane w kulturze i tradycję, którą wyznają jego rodzice i tego nie da się ominąć.
To tylko kwestia mentalności, która powoli ulega zmianie. Wolę, by moje dziecko myślało samodzielnie i miało własne zdanie. Indoktrynowanie mniej wolę.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm czyli jakis system wartosci zaproponujesz swemu hipotetycznemu dziecku?
 

Raszyda

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
223
Punkty reakcji
0
kiedys chodziłam i do kosciola katolikow i do cerkwi, wszedzie czuc atmosfere wiary. teraz nie chodze od kilku juz lat. nie mam potrzeby
 

Euzebiusz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Freie Stadt Danzig
Ja nie chodzę już od dłuższego czasu, nie odczuwam potrzeby powtarzania co tydzień tych samych rytuałów. Wcześniej chodziłem, ale pod przymusem.
 

Pecator

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
wcześniej do bierzmowania <_< obecnie - nie, nie odczuwam takiej potrzeby :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Brave @ 17.07.2009, 12:31) *
hm czyli jakis system wartosci zaproponujesz swemu hipotetycznemu dziecku?

Starałbym się go wychować w ateistycznym duchu, miejscami pozytywnie cechując Islam.
wg mojej subiektywnej oceny jest to nielogiczne, ale nie bede drazyl aby nie generowac offtopu
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Chodze , ale raczej od święta. Jestem wierzący , ale myśle , że to czy chodze do kościoła czy nie , nijak się ma do tego jak mocna jest moja wiara. Nie będe słuchał - za przeproszeniem - pieprzenia o tym,że gumki są złe , tabletki są złe , in vitro jest złe etc. etc. To zaczyna stawać się nudne.
 

dam-pro

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2007
Posty
126
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Ziemia
Jestem wierzący, ale ma dużo wątpliwości i uprzedzeń.... podchodzę do wiary z dystansem:p
Czasami chodzę do kościoła:D
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Chodze , ale raczej od święta. Jestem wierzący , ale myśle , że to czy chodze do kościoła czy nie , nijak się ma do tego jak mocna jest moja wiara. Nie będe słuchał - za przeproszeniem - pieprzenia o tym,że gumki są złe , tabletki są złe , in vitro jest złe etc. etc. To zaczyna stawać się nudne.
sorki ze pytam
ale czy Ty słuchałeś kiedyś kazań? ..
Idź do jakiegoś normalnego Kościoła,głowe dam sobie uciąć że homilia Ci się spodoba,o ile tylko będziesz słuchać sercem
 

searchfriends

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Nibylandia
chodzę i to około 3 razy w tygodniu
widze w tym potrzebę
poza tym co niedziela 9.30 mam z siostrą czytanie ;D
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
sorki ze pytam
ale czy Ty słuchałeś kiedyś kazań? ..
Idź do jakiegoś normalnego Kościoła,głowe dam sobie uciąć że homilia Ci się spodoba,o ile tylko będziesz słuchać sercem
tak - słucham , właśnie w tym rzecz.
 
Do góry