Kto ma władzę nad tym światem?

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Kaznodzieya napisał:
Pogodzę Was. W myśl NT i słów Jezusa jak i Apostoła Pawła tu na ziemi rozgrywa się sąd pomiędzy "obydwoma królestwami".
Należy pamiętać, główną cechą Dnia Sądu Ostatecznego jest brak zbawienia.



Natomiast żniwo i chwasty nadal jak to dorze wiecie rosną razem.
Czy jesteś synem, który śpi w żniwa?

Jestesmy w Dniu Sądu Ostatecznego, kiedy pszenica została zebrana i schowana w stodole a kąkol został związany w snopki i płonie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
To proszę o uzasadnie w formie jskiegoś wywodu ale na razie bez wersetów aby było czytelniejsze gdyż uważam że:

7Teen napisał:
Należy pamiętać, główną cechą Dnia Sądu Ostatecznego jest brak zbawienia.
Nie.

7Teen napisał:
Czy jesteś synem, który śpi w żniwa?
Nie.

7Teen napisał:
Jestesmy w Dniu Sądu Ostatecznego, kiedy pszenica została zebrana i schowana w stodole a kąkol został związany w snopki i płonie.
Nie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ja właśnie widzę czas żniwa. Prosiłem też o uzasadnienie Twojego stanowiska ale widzę że "pogadaliśmy".

Zdaje się że potraktowałem Ciebie zbyt poważnie jako rozmówcę na co chyba nie zasługujesz
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
7Teen napisał:
w każdym razie tymczasową władzę nad tym światem sprawuje pewien zbuntowany anioł, znany jako szatan diabeł (rzecz jasna nie są to jego imiona lecz określenia), o którym Jezus powiezdział że nie ma z nim nic wspólnego: "Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz"
Okres panowania szatana nad tym światem dobiegł końca i jesteśmy teraz w przedłużonym okresie "Dnia Sądu Ostatecznego", kiedy Jezus przejął kontrolę i rządzi tym światem "rózgą żelazną".
i uważasz że ta "żelazna rózga" miłosiernego władcy powoduje śmierć, choroby i cierpienia również tych, którzy są wierni Bogu? fajny pomysł ale niestety mija się z prawdą. póki co jeszcze nie dostrzegłem ani wielkiego ucisku ani tym bardziej armagedonu. więc uważam że nadal trwa władza diabła nad ziemią.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Co znaczy wg. Ciebie nad ziemią ? W Twoim zborze gdzie chodzisz też ma władzę ?
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
diabeł panuje nad ziemią, co zresztą okazało się gdy chciał dać Jezusowi wszystkie królestwa ziemi. a zatem należą one do diabła. czy nad mioim zborem też? podchwytliwe pytanie w rodzaju "czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie podniesie". nie chciałbym wyrażać swojej dezaprobaty do takich pytań - uważny i wnikliwy rozmówca sam to oceni. wracając: zbór jest zborem Bożym. diabeł nie ma mocy by rozwiązać zbór i jego władza nie sięga do zboru a "wszeli trujący korzeń", który mógłby dawać przystęp diabłu jest obnażany. w zborach są niedoskonali ludzie, którzy ciągle są podlegli mocy szatana i gdyby nie Biblia to sory - nie mielibyśmy szans w obronie przed nim.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Chyba jednak zamiast doszukiwania się pod tekstów i pułapek zastanów się czy w Twoim zborze jest Królestwo Boże. Bo jak nie to po co tam się zbierać ?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
irish napisał:
diabeł panuje nad ziemią, co zresztą okazało się gdy chciał dać Jezusowi wszystkie królestwa ziemi. a zatem należą one do diabła
Do diabła należą nie tyle królestwa, co wszelkie zbytki tego świata, rzeczy materialne, które psują ludzką duszę.
irish napisał:
wracając: zbór jest zborem Bożym
tere fere :terefere:
To proszę iść i natychmiast zmienić nazwę, bo nawet u mnie w mieścinie na Waszym zborze widnieje napis: "Sala królestwa Świadkow Jehowy". To jest Wasze królestwo, a nie Boga.
(o, to może jednak przyznam Ci rację: faktycznie, królestwa należą do diabła - królestwo ŚJ również :D ).


irish napisał:
w zborach są niedoskonali ludzie, którzy ciągle są podlegli mocy szatana i gdyby nie Biblia to sory - nie mielibyśmy szans w obronie przed nim.
...a kiedy cierpliwość się kończy...
...siup balast za burtę :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
irish napisał:
zbór jest zborem Bożym.
Skoro tak to jednak są miejsca gdzie Panuje Bóg i Jego Królestwo. Zatem chyba jest logicznym, że na ziemi jest tak Boże Królestwo jak i szatana. Tak też uczy Jezus i Apostołowie, iż rozpoczęło się i nadal rośnie.

Avia napisał:
To proszę iść i natychmiast zmienić nazwę, bo nawet u mnie w mieścinie na Waszym zborze widnieje napis: "Sala królestwa Świadkow Jehowy".
Mocne.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
mocne i straszne xD
a serio:
czy wola Boża dzieje się na ziemi? mt 6:10


Avia napisał:
awet u mnie w mieścinie na Waszym zborze widnieje napis: "Sala królestwa Świadkow Jehowy". To jest Wasze królestwo, a nie Boga.
odpisując ci w podobnym tonie: napisałem "zbór Boży" i miałem na myśli ludzi nie budynki. Bóg nie mieszka w domach zbudowanych ludzką ręką
jak zapewne wiesz..


Avia napisał:
..a kiedy cierpliwość się kończy... ...siup balast za burtę
wesołe :)
ale nie takie proste jak ci się wydaje. u was tego się nie stosuje? to pewnie dlatego macie taki problem z tzw. kapłanami


wybaczcie mi proszę tą odrobinę niestosownej ironii
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
No fajnie Irish ale pytanie nieco zasadne i krytyka też bo jak nazywała sie np. świątynia w Jerozolimie ? Światynia Jahwe czy Świątynia Żydów lub Hebrajczyków ?

Konsekwentnie więc na tym przykładzie: Sala Kólestwa Bożego czy Sala królestwa Świadków Jehowy ?



Ja się nie dziwię że ludzie tak piszą i chcą wiedzieć dlaczego.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
nikt z nas nie ukrywa nazwy
Sala Królestwa Świadków Jehowy
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nikt tego nie zarzucał. Troche nie na temat a sensownej odpowiedzi nadal brak - nie uważasz ?
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Kaznodzieya napisał:
Ja właśnie widzę czas żniwa. Prosiłem też o uzasadnienie Twojego stanowiska ale widzę że "pogadaliśmy".

Zdaje się że potraktowałem Ciebie zbyt poważnie jako rozmówcę na co chyba nie zasługujesz
Więc według ciebie, kiedy zaczna się żniwa?
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Ja właśnie widzę czas żniwa.
Kaznodzieyo, spójrz na ten fragment Pisma Św. Czas żniw jest przed nami: ,,(Mt 13,24-43)
Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast? Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza. Inną przypowieść im powiedział: Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach. Powiedział im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło. To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata. Wtedy odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście! On odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!''
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kate2 - Żniwa trwają już tak jak sąd od czasów JCH. Inie zamykaj się prosze na te słowa bo nie licują z tym co wiesz do tej pory. Po prostu rozpatrz to obiektywnie w świetle słów JCH skoro sama je przytoczyłaś.

Pamietaj że te słowa Jezus kierował do żydów - swoich rodaków i uczniów. Przywykliśmy czytać te słowa jako konieć świata ludzkiego (przez apakaliptykę Jana) a w rzeczywistości termin koniec świata odnosi się tutaj do końca świata żydów, zburzenia świątyni i zniczenia narodu żydowskiego. rok 70 n.e. Jest wiele fragmentów w NT gdzie żniwo widziane jest jako tu i teraz. Natomiast fragment jaki zacytowałaś z Mateusza to akurat przypowieść całościowa, ogólna mająca coś ukazać a nie umiejscowić chronologicznie w czasie. Termin koniec świata to w rzeczywistosici koniec wieków, koniec czaswó, czas ostateczny narodu Żydowskiego, a aniołowie to posłani na żniwo apostołowie i uczniowie Chrystusa, w pierwszej kolejności do Żydów, bo czas dla nich jak sama wiesz był ostateczny (koniec swiata). Żniwo więc trwa od tamtego czasu począwszy od Żydó aż do naszych czasów niezmiennie. Nie śpijmy zatem jak ostrzega nas słowo Samego Jezusa w przypowieści.


Kilka wypowiedzi Jezusa potwierdzajcych to oczym piszę:

"Wtedy rzekł do swych uczniów: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz," ((Ew. Mateusza 9:37-10:3, Biblia Tysiąclecia)


"Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi ! (Ew. Łukasza 10:1-5, Biblia Tysiąclecia)

"Mówili więc uczniowie jeden do drugiego: Czyż Mu kto przyniósł coś do zjedzenia? Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło. Czyż nie mówicie: Jeszcze cztery miesiące, a nadejdą żniwa ? Oto powiadam wam: Podnieście oczy i popatrzcie na pola, jak bieleją na żniwo. żniwiarz otrzymuje już zapłatę i zbiera plon na życie wieczne, tak iż siewca cieszy się razem ze żniwiarzem. Tu bowiem okazuje się prawdziwym powiedzenie: Jeden sieje, a drugi zbiera. (Ew. Jana 4:33-37, Biblia Tysiąclecia)
 
K

kate2

Guest
Napisałam gdzieś, że sąd nad człowiekiem dokonuje się TERAZ! Nasze wybory i decyzje przynoszą nam konkretne plony. To prawda. Jednak uważam , że niejako dzieje się to jeszcze w sposób dla wielu niewidoczny i nieświadomy. Jak widać, każdy ma swoje racje, swoje wizje i swoje interpretacje tego, co dokonuje się w jego życiu. Ty możesz komuś powiedzieć, iż to, co czyni i sposób w jaki zyje jest zły, jednak on może mieć swoją wersję diagnozy.

Ponieważ prawda jest jedna , ukaże się ona w sposób formalny ( myslę, że to słowo oddające mniej więcej końcówkę zacytowanego pzreze mnie fragmentu Pisma) i nieodwołalny na końcu czasów, gdy Chrystus przyjdzie osądzić świat.
 
Do góry