Kto ma władzę nad tym światem?

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie. I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: „Teraz nastało wybawienie i moc, i królestwo naszego Boga, i władza jego Chrystusa, ponieważ zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem! A oni go zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swego świadczenia i nie miłowali swych dusz nawet w obliczu śmierci. Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie! Biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu(...)
A Ty wogóle rozumiesz sens tego cytatu jaki podałeś?
Przecież tu jest opisany koniec świata i losy Niebia/Ziemi po tym wydarzeniu.
Dramat. Wróć do zerówki.



irish napisał:
możesz podać konkretne miejsce w Biblii z tym imieniem?
Miejsc jest sporo, zacznij czytać Biblię :)
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
DO 7Teen -----/
Zamiast wielomowień sprawdź i poświęć trochę czasu na zbadanie tematu...inaczej kręcisz sie w kółko nie rozumiejąc odpowiedzi jakich ci sie udziela, tracąc czas swój i rozmówców.......
....hebrajskie słowo "skala"ma rożne określenia ,generalnie chodzi o stabilność Boga lub innych bóstw wymienionych w Biblii......słowo- skała-użyto takie samo w stosunku do Boga,Jego Syna jak i innych bóstw...

danielr9 napisał:
Miejsc jest sporo, zacznij czytać Biblię :)
....daniel ...w Biblii nie znajdziesz określenia Lucyfer odnoszącego sie do Szatana.....no oczywiście z wyjątkiem Vulgaty.....ale wiemy z jakiego powodu zostało ono umieszczone w takiej formie
PŚ.św.Lucyfer jest w zestawie Papieży KrK
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
danielr9 napisał:
A Ty wogóle rozumiesz sens tego cytatu jaki podałeś?

Przecież tu jest opisany koniec świata i losy Niebia/Ziemi po tym wydarzeniu.

Dramat. Wróć do zerówki
nie wiem czy czytając ten fragment nie pominąłęś faktu gdzie zistał zrzucony szatan. skup się na wątku, którego dotyczy post
danielr9 napisał:
Miejsc jest sporo, zacznij czytać Biblię
poproszę o te miejsca wypisane czarno na białym bo jakoś nie mogę znaleźć. z góry dziękuję za pomoc
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
vengo napisał:
....daniel ...w Biblii nie znajdziesz określenia Lucyfer odnoszącego sie do Szatana.....no oczywiście z wyjątkiem Vulgaty.....ale wiemy z jakiego powodu zostało ono umieszczone w takiej formie
PŚ.św.Lucyfer jest w zestawie Papieży KrK
Sam Lucyfer pojawia się dopiero w łacińskich przekładach Biblii, ale nie bez powodu.
Lucyfer oznacza - lśniący, niosący światło.
Takie określenia padają w odniesieniu do Szatana.
Szatan jest lśniącą, piękną i doskonałą postacią w Biblii.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
pisząc
irish napisał:
poproszę o te miejsca wypisane czarno na białym bo jakoś nie mogę znaleźć
miałem na myśli nie jakies ogólniki ale konkretne miejsca w Biblii, o których ty z kolei piszesz że jest ich sporo. więc poproszę o jedno z nich.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
nie wiem czy czytając ten fragment nie pominąłęś faktu gdzie zistał zrzucony szatan. skup się na wątku, którego dotyczy post
No ale co to za bzdury....przecież ten fragment który podałeś nie ma nic wspólnego z czasami obecnymi...tylko dotyczy przyszłości.
Latasz po Biblii i nawet nie wiesz co podajesz za cytaty i nie sprawdzasz czego one dotyczą, co opisują do czego się odnoszą...jaki jest ich kontekst
....po kimś powtarzasz?
Bo trudno mi sobie wyobrazić, żeby samemu dojść do tak absurdalnych wniosków.

O które imię pytasz w tej chwili?
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
....daniel ...w Biblii nie znajdziesz określenia Lucyfer odnoszącego sie do Szatana.....no oczywiście z wyjątkiem Vulgaty.....ale wiemy z jakiego powodu zostało ono umieszczone w takiej formie
PŚ.św.Lucyfer jest w zestawie Papieży KrK
Sam Lucyfer pojawia się dopiero w łacińskich przekładach Biblii, ale nie bez powodu.
Lucyfer oznacza - lśniący, niosący światło.
Takie określenia padają w odniesieniu do Szatana.
Szatan jest lśniącą, piękną i doskonałą postacią w Biblii.
cos ci nie bardzo wchodzi z tym"JAŚNIEJĄCYM
SZATANEM"........:)
w Wulgacie Hieronim wstawił to słowo odnoszące się do kogoś innego.....
....jutrzenką , gwiazdą poranną(lucyferem) ....nazwany jest też Jezus .......2Piotra1:19
więc nie twierdz że te określenia padają w odniesieniu do Szatana.....jest to niebiblijne!
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
danielr9 napisał:
nie wiem czy czytając ten fragment nie pominąłęś faktu gdzie zistał zrzucony szatan. skup się na wątku, którego dotyczy post
No ale co to za bzdury....przecież ten fragment który podałeś nie ma nic wspólnego z czasami obecnymi...tylko dotyczy przyszłości.
Latasz po Biblii i nawet nie wiesz co podajesz za cytaty i nie sprawdzasz czego one dotyczą, co opisują do czego się odnoszą...jaki jest ich kontekst
....po kimś powtarzasz?
Bo trudno mi sobie wyobrazić, żeby samemu dojść do tak absurdalnych wniosków.

O które imię pytasz w tej chwili?
danielu
jaja sobie ze mnie robisz?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
vengo napisał:
cos ci nie bardzo wchodzi z tym"JAŚNIEJĄCYM
SZATANEM"........
w Wulgacie Hieronim wstawił to słowo odnoszące się do kogoś innego.....
....jutrzenką , gwiazdą poranną(lucyferem) ....nazwany jest też Jezus .......2Piotra1:19
więc nie twierdz że te określenia padają w odniesieniu do Szatana.....jest to niebiblijne!
Co to za bzdury?
Dlaczego w tak głupi sposób próbujesz interpretować Biblię, nie czytając kontekstów?
Czas tylko tracę na takie głupie użeranie się z kims kto nie potrafi przeczytać kilku wersetów.
To, że jakieś stwierdzenie pada także w odniesieniu do innej osoby nie znaczy przecież, że nie trzeba czytać kontekstu.
Otóż werset który podałeś odnosi się do Szatana....a Ty próbujesz odbijać piłeczkę głupimi analogiami, że Jezus też tak nazywany był...był ale w innym kontekście i innym tego słowa znaczeniu.
Zacznij wreszcie czytać Biblię!


irish napisał:
danielu
jaja sobie ze mnie robisz?
Cały czas mi się wydaje, że to Ty ze mnie sobie jaja robisz podając totalnie abstrakcyjne wersety na udowodnienie dla mnie oczywistości.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
danielr9 napisał:
cos ci nie bardzo wchodzi z tym"JAŚNIEJĄCYM
SZATANEM"........
w Wulgacie Hieronim wstawił to słowo odnoszące się do kogoś innego.....
....jutrzenką , gwiazdą poranną(lucyferem) ....nazwany jest też Jezus .......2Piotra1:19
więc nie twierdz że te określenia padają w odniesieniu do Szatana.....jest to niebiblijne!
Co to za bzdury?
Dlaczego w tak głupi sposób próbujesz interpretować Biblię, nie czytając kontekstów?
Czas tylko tracę na takie głupie użeranie się z kims kto nie potrafi przeczytać kilku wersetów.
To, że jakieś stwierdzenie pada także w odniesieniu do innej osoby nie znaczy przecież, że nie trzeba czytać kontekstu.
Otóż werset który podałeś odnosi się do Szatana....a Ty próbujesz odbijać piłeczkę głupimi analogiami, że Jezus też tak nazywany był...był ale w innym kontekście i innym tego słowa znaczeniu.
Zacznij wreszcie czytać
Danielu rób i myśl co chcesz........nie zawracaj sobie mną głowy......ale i tak nic nie wydukasz odnośnie treści biblijnej .....jedyny raz w Biblii ,(Iz.14:13)Hieronim użył wyrazu Lucyfer.odnosnie króla Babilonu...przeczytaj powolutku do kogo skierowane sa te opisy........
Wers który podałem (2Pi.1:19)odnosi sie do Syna Bożego....nie denerwuj sie tylko,zapytaj mądrzejszego od siebie
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
vengo napisał:
Danielu rób i myśl co chcesz........nie zawracaj sobie mną głowy......ale i tak nic nie wydukasz odnośnie treści biblijnej .....jedyny raz w Biblii ,(Iz.14:13)Hieronim użył wyrazu Lucyfer.odnosnie króla Babilonu...przeczytaj powolutku do kogo skierowane sa te opisy........
Wers który podałem (2Pi.1:19)odnosi sie do Syna Bożego....nie denerwuj sie tylko,zapytaj mądrzejszego od siebie
Nazywaj Szatan jak chcesz....tak naprawdę jakie to ma znaczenie?
Natomiast faktem jest, że Szatan żadnej władzy na Ziemie nie posiada i nigdy nikt mu tej władzy nie dał.
Według Biblii władzę ma Jezus Chrystus, który powiedział do Apostołów, że "dano mu wszelką Władze w Niebie i na Ziemi" i te słowa nie pozostawiają żadnych wątpliwości.


Bóg dał Jezusowi Wszelką Władzę....
Zbawienie jest w Jezusie, natomiast Świadkowie Jehowy pomijają Jezusa i uproszczają jego znaczenie jako "Syna Bożego".
Traktując go jak zwykłego człowieka, który się tam kiedyś urodził i umarł.
Tym samym widać, że zamiast czytać treść Biblii ulegają doktrynom z książeczek "Strażnicy" w których doczytują się absurdów pt. "Arch. Michał to Jezus", "144 000"....czy inne bzdurne teorie typu "Obecność niewidzialna Jezusa od 1914 roku".
To są absurdy....i żeby dojść do takich absurdów to trzeba naginać cały przekaz Biblii.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
danielr9 napisał:
Cały czas mi się wydaje, że to Ty ze mnie sobie jaja robisz podając totalnie abstrakcyjne wersety na udowodnienie dla mnie oczywistości.
mam wrażenie że ćwiczysz na nas sztukę "odwracania kota ogonem"
danielr9 napisał:
Nazywaj Szatan jak chcesz....tak naprawdę jakie to ma znaczenie?
stwierdziłeś autorytatywnie że szatan ma imię które występuje w Biblii. pokaż miejsce w którym ono jest w Biblii napisane, tyle. dziękuję z góry
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
irish napisał:
mam wrażenie że ćwiczysz na nas sztukę "odwracania kota ogonem"
Raczej ucze się od mistrza bo nigdzie nie twierdziłem, że szatan ma imię a tu muszę odpowiadać na tak zadawane przez Ciebie pytania, które sugerują moją wcześniejszą wypowiedź i domagają się odpowiedzi na niby moje tezy.
To jest dopiero szczyt manipulacji :)
Idzie Ci dobrze....jeszcze poćwiczysz i będziesz mógł prowadzić program "ręce, które lecza".
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Ludzie, Szatan to nie Lucyfer. Weźcie sobie to uświadomcie wreszcie. Lucyfer może być określony szatanem przez małe "s", bo już się zdążyło przyjąć, że szatanem jest każdy upadły anioł. Niefortunnie się składa, że to samo imię nosi także Szatan, będący kusicielem. Tym, który według Księgi Rodzaju jak mniemam objawił się w postaci gadającego węża. Według tradycji żydowskiej Szatan był Serafinem, Lucyfer zaś z tego, co jest napisane(?) w Biblii był Cherubinem. Nawet egzorcyści - czyli eksperci od demonologii - odróżniają te dwie postaci, więc naturalną koleją rzeczy taka jest oficjalna nauka Kościoła.



danielr9 napisał:
Miejsc jest sporo, zacznij czytać Biblię
Jesteś świetnym przykładem osoby, która dyskusje prowadzi jedynie za pomocą argumentum ad personam. Z takimi ludźmi zdrowa rozmowa jest niemożliwa.



danielr9 napisał:
Sam Lucyfer pojawia się dopiero w łacińskich przekładach Biblii, ale nie bez powodu.
Lucyfer pojawia się już w mitologii rzymskiej. Jeszcze wcześniej, pod imieniem Fosforus, pojawia się w mitologii greckiej, jako personifikacja planety Wenus, tak zwanej Gwiazdy Porannej.



danielr9 napisał:
Nazywaj Szatan jak chcesz....tak naprawdę jakie to ma znaczenie?
Zasadnicze.



7Teen napisał:
Ok. Jest to Twoja osobista opinia czy dowiedziałeś się tego z Biblii?
Księga Rodzaju, rozdział pierwszy, werset dwudziesty ósmy:
Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi."



irish napisał:
Mości Irlandczyku. Przypatrz się kilku tematom, w których Daniel zaznaczył swoją obecność i powiedz mi, czy w którymkolwiek pofatygował się, aby odpowiedzieć na zadane mu pytanie MERYTORYCZNIE. Ja nie znalazłem. Tutaj też dopominasz się o fragment z Biblii, w którym pada imię Lucyfer, a gdybym ja był tak przekonany o słuszności swojej tezy jak Daniel zdaje się być, to już dla świętego spokoju dałbym Ci ten werset, abyś się ode mnie odczepił. On tego nie zrobił od dłuższego czasu, więc wniosek jest prosty: Daniel nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, posługuje się pozamerytorycznym sposobem argumentowania i nie potrafi przyznać się do błędu.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
no cóż ...
bywa
tak czy inaczej moje posty nie mają na celu dyskredytowania kogokolwiek, udowadniania swojej wyższości czy obnażania niewiedzy innych. raczej miałem nadzieję na fajne rozmowy religijne, których fundamentem będzie Słowo Boże - Biblia
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Księga Rodzaju, rozdział pierwszy, werset dwudziesty ósmy:
Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi."
Zgadza się.
Ponadto, musimy wiedzieć, że straciliśmy tę władzę, kiedy Adam i Ewa zostali zwiedzeni przez węża i wyrzuceni z raju. Zwodząc Adama i Ewe, Szatan z sukcesem przejął kierownictwo tego świata.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Ja tu nigdzie żadnych diabłów i demonów nie widzę. Jedynie idiotów piastujących wysokie stanowiska.
 
Do góry